معاون استاندار و فرماندار نیشابور ارتباط نیشابور با دیگر کشورها عامل ایجاد پیوندهای دینی و فرهنگی است

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نیشابور، فرماندار نیشابور و معاون استاندار با اعلام خبر سفرهیأت رسانه ای جمهوری آذربایجان به شهرستان افزود: ارتباطات و تعاملات با دیگر کشورها فرصتی ارزشمند برای زمینه‌سازی شناخت سنت، آئین وفرهنگ ملت ها است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور ارتباطات وتعاملات با دیگرکشورها را فرصتی ارزشمند برای زمینه‌سازی شناخت سنت، آئین  و فرهنگ ملت ها دانست و افزود: هیأت رسانه ای جمهوری آذربایجان ضمن حضور در خراسان رضوی و بازدید از اماکن مذهبی، گردشگری و تاریخی مشهد با سفر به نیشابور با توانمندی ها و ظرفیت های مذهبی، تاریخی وگردشگری این شهرستان نیز آشنا شدند.

وی گفت: این گروه رسانه ای متشکل  از شبکه های تلویزیونیATV، APA، INTER AZ  و خبرگزاری های این کشور شیعه مذهب هستند که پس از حضور در قدمگاه رضوی و بازدید از کارگاه فرش بافی و توانمندی های صنعتی شهرک صنعتی خیام، از اماکن مذهبی، تفریحی و گردشگری نیشابور نظیرامام زاده محمد محروق(ع)، مسجدجامع، خیام، عطار، رباط عباسی، بازارهای قدیمی و… بازدید داشتند.

مظفری با اشاره به پیشینه غنی فرهنگی، مذهبی و تاریخی شهرستان خاطرنشان ساخت: ارتباط فرهنگی و مذهبی با دیگرکشورها عامل ایجاد وحدت و پیوند عمیق دینی  و فرهنگی خواهد شد و قطعا یکی از راهبردهای توسعه پایدار اقتصادی توسعه و گسترش صنعت گردشگری رسانه ها هستند.

وی تأکیدکرد: با برنامه ریزی مناسب باید بتوان از ظرفیت های فرهنگی وتاریخی نیشابور دراستمرار این کار استفاده کرد.

مظفری تصریح کرد: در عصر حاضر هیچ حوزه، عرصه و فعالیتی بدون توجه به اثرات مثبت و مطلوب رسانه‌ها و تعاملات و ارتباطات که حامل پیام‌های ارتباطی هستند نمی‌تواند به رشد و بالندگی و اعتلای عرصه خود نایل شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.