معاون استاندار و فرماندارنیشابور درجلسه کمیته بانوان: راه کاهش آسیب های اجتماعی، افزایش مشارکت عمومی است نه برخورد قهری

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور درجلسه کمیته تخصصی «اجتماعی-فرهنگی» بانوان نیشابور اظهار داشت: اگر به موقع و در زمان مناسب هشدارهای لازم به خانواده ها داده شود، قطعا بسیاری از مشکلات در آینده وجود نخواهند داشت.

سعید شیبانی در این جلسه که با حضور معاون سیاسی اجتماعی، مشاور فرماندار و دبیر کمیته امور بانوان و دیگر اعضا در محل سالن اجتماعات عطار فرمانداری برگزار شد افزود: نمی توان با تکیه صرف بر برخوردهای قهری جلوی آسیب ها وناهنجاری های اجتماعی را گرفت .

نماینده عالی دولت در نیشابور با بیان این که در برنامه ششم توسعه کشور موضوع شورای اجتماعی کشور پیش بینی شده است افزود: موضوع رسیدن به آسیب های اجتماعی در دولت تدبیر و امید نیز به عنوان یک اولویت مهم مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، شیبانی با بیان این که آثار بسیاری از اقدامات در حوزه های اجتماعی درازمدت بوده و در بستر زمان قابل مشاهده خواهد بود، تصریح کرد: این امر در شناخت آسیب های اجتماعی و تلاش در جهت کاهش آن ها کم تر مورد توجه قرار گرفته است.

وی آگاه سازی عمومی و فرهنگ سازی در خصوص آشنایی خانواده ها با معضلات اجتماعی و حساس کردن آنها نسبت به این موارد را یکی از مهمترین راه هابرای رسیدن به اهداف دراین زمینه دانست وبیان کرد: وجود قوانین موازی، وظایف مشابه و تکراری و بخشی نگری دستگاه های اجرایی از جمله این آسیب ها در حوزه اداری است که این موارد موجب شده نتوانیم در سطح کلان به قوانین و مقرراتی جامع در زمینه برخورد با آسیب های مختلف دست پیدا کنیم.

فرماندار تأکید کرد: آسیب های اجتماعی در شهرستان باید اولویت بندی شده و بر اساس جدول کاری مشخص مورد بررسی قرار گیرند و بی شک افزایش مشارکت عمومی مهم ترین راه کاهش آسیب های اجتماعی است.

وی تشریح کرد: باید با استفاده از پژوهش های صورت گرفته؛ اجماعی فکری و کاری بین تمامی مسئولان ذی ربط در این زمینه شکل گرفته و همه متولیان امر با متمرکز کردن ظرفیت های کاری و اداری خود برای حل و فصل بخشی ازآن تلاش و برنامه ریزی مدونی داشته باشند.

شیبانی با بیان اینکه بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی را باید از رده های پایه پیشگیری کرد، به موضوع حاشیه نشینی اشاره و افزود: اگر ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی مورد کم توجهی قرار گیرد همه ما در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد بنا بر این باید تلاش کنیم تا با حساس کردن جامعه و آگاه سازی عمومی از بروز این مشکلات جلوگیری کنیم.

فرماندارویژه نیشابور با اشاره به این که آسیب های اجتماعی چند بعدی بوده و دارای شاخه های متعددی می باشد، افزود: تمامی مسئولین ارشد نظام از جمله مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و سایر متولیان امر در کشور بر رسیدگی به موضوع آسیب های اجتماعی اهتمام و تاکید ویژه ای داشته و دارند.

گفتنی است دراین جلسه هرکدام از اعضای حاضر به ارائه نقطه نظرات وپیشنهادات خود پرداختند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.