معاون استانداروفرماندارنیشابور تأکید کرد: روابط عمومی ها با مهارت،خلاقیت وایجاد بستر گفتمان اخلاقی همراه با مدارا بستر اعتماد عمومی جامعه را فراهم نمایند

 

سعید شیبانی گفت: بیان حقایق از سوی روابط عمومی ها می تواند زمینه حضور پر رنگ مردم را در انتخابات فراهم کند.

اولین جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان با دستورکار تشکیل کمیته اطلاع رسانی وتبلیغات ستاد انتخابات با حضور معاون استانداروفرماندارویژه نیشابور ،مسئول کمیته اطلاع رسانی وتبلیغات ستاد انتخابات شهرستان ودیگر اعضای این شورا درمحل فرمانداری برگزارشد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی وتیلیغات ستاد انتخابات شهرستان نیشابور؛ معاون استانداروفرماندارویژه این شهرستان با تبریک عید بزرگ مسلمانان؛مبعث حضرت رسول اکرم(ص) با تشریح نقش روابط عمومی ها در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اظهارکرد: بیان حقایق از سوی روابط عمومی ها می تواند زمینه حضور پر رنگ مردم را در انتخابات فراهم کند.

سعید شیبانی گفت:یکی از ویژگی های نظام جمهوری اسلامی که آن را از سایر حکومت های جهان متمایز می کند مردمی بودن آن است و در هرصحنه ای که نیاز به حمایت مرده بوده آحاد جامعه با هوشیاری و درایت به صحنه آمدند.

نماینده عالی دولت درنیشابوربا اشاره به اهمیت اطلاع رسانی درمشارکت حداکثری مردم تصریح کرد: وقتی دستاوردهای نظام با صداقت و صراحت تبیین شود، اعتماد عمومی ایجاد شده و مردم با خودباوری و اعتماد به نفس به جمهوری اسلامی ایران عشق می ورزند و برای سربلندی نظام و انقلاب حضوری پر شور و گسترده در انتخابات خواهند داشت.

وی ادامه داد:انتخابات بسیار مهمی را در پیش داریم، هر انتخاباتی اجزایی دارد و این اجزای تشکیل دهنده شامل انتخاب کنندگان، انتخاب شوندگان و یکی از این اجزا هم که نقش بسیار مهمی دارد مجریان یا متولیان انتخابات هستند.

فرماندارویژه نیشابورمشارکت مردم در انتخابات را برای تداوم نظام و انقلاب حیاتی دانست و افزود: در بحث انتخابات وظیفه روابط عمومی‌ها تبیین اقدامات دستگاه‌های اجرایی و انتقال مشکلات عمومی مردم به مدیران است.
شیبانی انتخابات را ابزار تحقق مردم‌سالاری دینی معرفی وبیان کرد:دستگاه های اجرایی و خدماتی با تنگناهای فراوان اقدامات چشمگیری را انجام می دهند که اگراین اقدامات به درستی بیان نشود، بخش عمده ای از جامعه از فعالیت های مسئولان بی اطلاع مانده و احساس می کنند که کاری انجام نشده است.

وی  با تأکید بر آگاه سازی جامعه در راستای شفافیت اطلاع رسانی گفت: روابط عمومی ها مشاوران و راهنمایان افکارعمومی برای مدیریتی صحیح در انتخابات و ایجاد شورو نشاط اجتماعی هستند ونقش کلیدی درحضورحداکثری مردم درانتخابات دارند.

رئیس هیأت اجرایی انتخابات نیشابورنزدیک شدن انتخابات و نقش روابط عمومی ها در این برهه حساس را مورد اشاره قراردادو تأکیدکرد:باید درمحور انتخابات دقت نظر داشته و واقعیت ها همان طور که هست به اطلاع مردم رسانده شود و یکی از منابع اطلاع رسانی در این مورد روابط عمومی ها هستند که می توانند با ارائه گزارش های عملکردی سازمان های خود افکار عمومی را نسبت به مسایل آگاه کنند.

شیبانی؛ ابتکار،مهارت،خلاقیت،نوآوری وایجاد بستر گفتمان اخلاقی همراه با مدارا را زمینه های لازم تحقق این مهم دانست وتصریح کرد:با این ملاک ها می توان به سهولت موضوعات ومشکلات را تبیین کرد.

وی تلاش برای مشارکت حداکثری مردم، سلامت در انتخابات با بی طرف بودن را مهم دانست و پیش زمینه این دو مؤلفه را فراهم کردن بستر اعتماد در جامعه عنوان کرد و خواستار دمیدن روحیه امید و نشاط میان مردم شد.

مسئول روابط عمومی معاونت استانداری وفرمانداری نیشابور نیز درادامه ضمن تشکر از حضور اعضا درجلسه وتبریک اعیاد پیش رو براهمیت وجایگاه ویژه روابط عمومی ها دربرگزاری انتخاباتی سالم وحداکثری تأکید واظهار داشت: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان بزرگترین رخداد سیاسی سال ۹۶ است که مردم با شرکت گسترده خود در انتخابات ، آگاهی و بصیرت خود را به نمایش می گذارند.
باقر صدیقی با بیان اینکه انتخابات در ایران اسلامی از مردمی ترین انتخابات در جهان است تصریح کرد: این نظام مقدس بر پایه منویات رهبر انقلاب و خون شهدا استوار است و حضور پرشور مردم در انتخابات، پایداری این نظام مقدس را تضمین می کند.

دبیرشورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان از مسوولان و روابط عمومی ها خواست ضمن ملاک قرار دادن قانون ، با بیان دستاوردها وعملکرد ها، زمینه شرکت آحاد مردم را در حماسه سیاسی ۲۹ اردیبهشت فراهم کنند.
صدیقی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی وارتباط دوسویه بین سازمان ومردم، مهمترین وظیفه روابط عمومی هاست ، افزود : روابط عمومی ها با ایجاد ارتباط دوسویه با رسانه ها ومردم در شناسایی و انتقال قابلیت ادارات به جامعه می توانند به رسالت خطیر خود عمل کنند ودرتقویت واقتدارنظام مؤثر باشند.

مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات نیشابور؛ با اشاره به تحرکات بعضی از افراد و گروه‌ها در فضای مجازی، بیان کرد: هر کسی بخواهد در میان مردم ایجاد یأس و نامیدی کند و نظم و آرامش حاکم بر جامعه را برهم بزند و جوی متشنج  به وجود آورد، قطعاً در این دنیا و آخرت در پیشگاه پروردگار باید پاسخگو باشد.

صدیقی  افزود: باید تراز فکری جامعه را بالاتر برد و با کمک روابط عمومی ها واصحاب رسانه می توان این کمک را به مردم و جامعه کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.