مطب ها خلوت تر شده اما بیمارستان ها کمبود تخت دارند

مطب ها خلوت تر شده اما بیمارستان ها کمبود تخت دارند

سرپرست دانشکده علوم پزشکی با اشاره به مشکلات موجود در شهرستان در حوزه کاری خود گفت: تا حدود دو ماه گذشته در شهرستان حدود ۹۰ پزشک متخصص در کنار ۳۴۹ تخت بیمارستانی وجود داشت که در طی این مدت ۲۸ متخصص و فوق تخصص جدید به شهرستان اضافه‌شده‌اند ولی تخت‌های بیمارستانی تغییری نکرده‌اند و این بزرگ‌ترین مشکل پزشکی شهرستان است، یعنی کمبود شدید تخت بیمارستانی که نیاز به کمک همه مسئولین شهرستان دارد.

دکتر عظیمی نژاد و عضو مجمع خیرین سلامت در جمع هیئت مدیره قدیم و جدید خیرین سلامت نیشابور با اشاره به اینکه با حضور پزشکان متخصص جدیدالورود در شهرستان، شلوغی مطب‌ها تسکین پیدا کرده است افزود: در حال حاضر به تعداد درمانگاه‌های شهرستان دو درمانگاه تخصصی اضافه کردیم که مبلغ ویزیت پزشکان متخصص در این مراکز سه هزار تومان و پزشکان فوق تخصص سه هزار و ۶۰۰ تومان است که با مبلغ دریافتی به‌صورت آزاد فاصله زیادی دارد که این فاصله توسط دولت تأمین‌شده است.

وی افزود: بر اساس استانداردهای قدیم، متناسب با جمعیت ۵۰۰ هزارنفری نیشابور ۸۳۰ تخت نیاز است که حدود ۴۵۰ تخت کمبود وجود دارد.

وی با اشاره به استاندارد جدید در این موضوع بیان داشت: استانداردهای جدید ۱۱۲۶ تخت بیمارستانی را برای نیشابور ضروری می‌داند که با مقدار موجود فاصله بسیار زیادی دارد.

عضو مجمع خیرین سلامت با بیان اینکه پزشکان کمبود تخت بیمارستانی را بارها گوشزد کرده اند گفت: در حال حاضر این پزشکان باید تعداد قابل توجهی از بیماران خود را برای دریافت خدمات بستری به شهرهای اطراف مخصوصاً مشهد هدایت کنند .

عظیمی نژاد افزود: در دولت دهم موافقت یک بیمارستان ۳۲۰ تخت خوابی اخذ شد ولی روی کاغذ مانده است و تا الآن هیچ اتفاقی نیفتاده است و سیاست دولت جدید نیز تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است و امکان تخصیص اعتبار به این طرح وجود ندارد.

وی بابیان این که بایستی مبلغی حدود ۱۲ میلیارد تومان برای آغاز این پروژه تأمین کنیم، گفت: متعاقب آغاز پروژه دولت آن را به‌ عنوان پروژه نیمه‌تمام خواهد شناخت و هزینه‌های آن را تقبل خواهد کرد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.