مصرف مشروبات، پلیس راهنمایی و رانندگی نیشابور را نگران کرده است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیشابور  می گوید: آمار رانندگانی که در حین رانندگی تحت تاثیر مصرف الکل هستند بالاست و پلیس اقدامات جدیدی را برای برخورد با افرادی که در حالت رانندگی هوشیاری کامل ندارند اجرا می کند.

سرهنگ جواد حقدادی، با اعلام نگرانی از بالا بودن آمار رانندگانی که در حالت مستی اقدام به رانندگی می کنند، گفت: با اجرای طرح کنترل و آزمایش رانندگان متخلف، از آنان تست الکل گرفته می شود و  گواهینامه افرادی که با وجود استفاده کننده از مشروبات الکلی اقدام به رانندگی کنند، ۶ ماه ضبط می شود.

وی تایید کرد که با توجه به آمارهای به دست آمده، درصد این تخلف بالا و نگرانکننده است.

سرهنگ جواد حقدادی شنبه  گذشته در حاشیه نشست خبری پلیس نیشابور در جمع خبرنگاران، همچنین با اشاره به بازگشایی  خیابان ملاصدرا تاکید کرد: بهزودی بخشی از خیابان ۱۵خرداد (دارایی)، یک طرفه خواهد شد و همشهریان از بلوار ملاصدرا به عنوان مسیر جایگزین  استفاده خواهند کرد.

وی از نصب دوربین های ثبت سرعت و نظارت در سطح شهر خبر داد و گفت: با نصب دوربین و نظارت بیش تر احتمال بروز حوادث رانندگی کاهش خواهد یافت.

حقدادی با بیان این که با توجه به امکانات پلیس، اولویت نصب این دوربین ها با نقاط حادثهخیز و به ویژه تقاطع هایی  است که به دلیل سرعت بالای رانندگان، شاهد بروز حوادث بیش تری  هستیم، بلوار جمهوری، رسالت، شهید سرایانی و بلوار امام رضا(ع) را از حادثه خیزترین تقاطع ها ذکر کرد که در اولویت نصب دوربین های نظارتی پلیس راهور قرار دارند.

 

وی با درخواست از سازمان های مرتبط برای کمک به افزایش نظارت الکترونیکی بر ترافیک افزود: پلیس در بلند مدت برای نصب ۶۴ دوربین نظارتی در شهر نیشابور برنامه دارد و با شورای شهر برای کمک به این موضوع توافق شده است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.