مشاجره و خودسوزی زن جوان و سوختگی هشت نفر در میان شعله ها

هفته گذشته دو حادثه آتش سوزی در خیابان شهر آرا و انفجار منزل مسکونی در خیابان فردوسی جنوبی منجر به سوختگی شدید ۸ نفر در این دو حادثه شد که ۳ نفر آنها با بالگرد و دو نفر با آمبولانس به بیمارستان امام رضا در مشهد، انتقال یافتند.
به گفته سرپرست سازمان آتش نشانی نیشابور، حادثه اول در ساعت ۱۱:۲۷ دقیقه روز جمعه ۲۰شهریور مبنی بر خودسوزی خانمی اعلام شد که نیروهای عملیاتی ایستگاه یک پس از اعزام به محل دریافتند که خانمی ۳۵ ساله اقدام به ریختن مایعات قابل اشتعال روی خود کرده و درداخل حیاط منزل خودش را به آتش کشیده بود. شوهر و فرزند ۵ ساله وی برای کمک به او شتافته بودند و با استفاده از پتو او را خاموش کرده بودند. درضمن این کار دست و پای شوهر و دستان کودک نیز دچار سوختگی شده بود. با رسیدن امدادگران اورژانس مصدومین به بیمارستان انتقال داده شدند
کمتر از ۲۰ دقیقه از این حادثه نگذشته بود که زنگ حریق برای ایستگاههای ۴ و ۷ به صدا درآمد. اطلاعات اولیه حاکی از انفجار یک منزل مسکونی درخیابان فردوسی جنوبی بود. پس از دقایقی اولین تیم آتش نشانان درمحل حاضر شدند. ۵ مصدوم حادثه، که خود از داخل ساختمان بیرون آمده بودند، توسط اهالی با استفاده از چادر و پتو خاموش شده بودند.
باتوجه به اطلاعات داده شده مبنی بر حضور دو کودک در طبقه بالا یکی از آتش نشانان بلافاصله با دستگاه تنفسی وارد ساختمان شد و همزمان کارخاموش کردن آتش داخل راهرو بوسیله سایر آتش نشانان صورت گرفت.
پس از بررسی انجام شده کسی داخل ساختمان مشاهده نشد که مشخص گردید این افراد از طریق پشت بام به خانه همسایه انتقال داده شده بودند.
با رسیدن امدادگران اورژانس و هلال احمر ۵ مصدوم حادثه به بیمارستان انتقال یافتند. در اثر این انفجار و آتش سوزی درب ورودی از جا کنده شده و مقداری کمربند چرمی که داخل راهرو دپو شده بودند در آتش سوخت.
علت حادثه دوم در دست بررسی است ولی احتمالا ریختن بنزین و رسیدن بخارات آن به آبگرمکن داخل راهرو موجب انفجار و آتش سوزی شده است.
کارشناس ستاد هدایت عملیات بحران و کمیته پدافند غیر عامل دانشکده علوم پزشکی نیشابور در رابطه با وقوع این آتش سوزی ها در دو منزل مسکونی، که ظهر روز جمعه ۲۰ شهریور ماه رخ داد، گفت: متاسفانه هشت نفر از همشهریان دچار سوختگی های شدیدی شدند.
وی افزود: مصدومین این حوادث توسط سه دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ پس از انجام اقدامات اولیه(کنترل علائم حیاتی ، رگ گیری، پانسمان و …) به بیمارستان حکیم منتقل شدند. اما با توجه به وجود یک مادر باردار در بین مصدومین سوختگی با هماهنگی ستاد بحران دانشکده با مشهد، سه نفر از مصدومین به دلیل نیاز به اعزام فوری با بالگرد هوانیروز و دو نفر با آمبولانس به بیمارستان امام رضا(ع) مشهد مقدس منتقل شدند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.