مستاجر خانه مالک را فروخت!

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور از دستگیری اعضای باند ۳ نفره کلاهبرداری در این شهرستان خبر داد.

به گفته سرهنگ حسین دهقان پور، با دریافت مرجوعه قضائی از طرف یکی از شهروندان نیشابوری مبنی بر کلاهبرداری از وی، موضوع شناسایی و دستگیری فرد یا افراد سودجو در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: مالک منزل، خانه خود را به صورت اجاره در اختیار ۲ نفر قرار داده بود اما در همین فاصله با مدارک جعلی منزل وی به مبلغ ۵ میلیارد ریال به فروش رفته بود.

سرهنگ دهقان پور خاطرنشان کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری در ادامه تحقیقات فنی و پلیسی خود متوجه شدند ۳ مستاجر پس از قولنامه اجاره منزل، به مدارک صاحبخانه و هم چنین ملک وی در طبقه پایین منزل به دلیل سکونت مالک در مشهد دست یافته بودند وبا جعل مدارک اقدام به فروش منزل کرده و به شهرستان کرج متواری شدند.

دهقان پور با اشاره به این که پس از شناسایی مخفیگاه متهمان و اخذ نیابت قضائی هر ۳ متهم پرونده در یک اقدام ضربتی دستگیر شدند، گفت: افراد دستگیر شده به بزه انتسابی اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان خطاب به شهروندان گفت: اعتماد نابجا سرآغاز بسیاری از جرایم در جامعه است و افراد کلاهبردار معمولا با شیک‌پوشی، چاپلوسی و احترام افراطی اقدام به تطمیع قربانیان شان می کنند؛ با عمل به هشدارهای پلیس و پرهیز از اعتماد بی جا، فرصت ارتکاب جرم را  از تبهکاران سلب و خطرات متوجه خود را از بین ببرید.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.