مسافری از کُره ; مراقب باشیم زمین را چگونه تحویل فرزندان مان می دهیم

گزارش

آزاده مهدیار

 

15خانم «بوسوک لی» که برای برپایی نمایشگاه نقاشی های خود در مشهد به ایران آمده بود، از سوی مسئولان دانشکده هنر، به نیشابور دعوت شد. خانم لی بیان داشت: پانصد سال پیش پادشاه ما الفبای کُره ای را ساخت و در ان از جهان، آسمان، زمین و بهشت الهام گرفت، من هم نقاشی های م با استفاده از حروف همین الفبا است.

وی در دانشکده هنر نیشابور و در جمع هنردوستان همشهری با بیان این که من ایده های م را از تاریخ کُره می گیرم، اظهار کرد: اتفاقاتی که می افتند، فیلم هایی که می بینم و با شخصیت هایی که آشنا می شوند ایده های نقاشی های من هستند.

خانم لی در ادامه با شوق خاطراتی را تعریف کرد که موجب خلق اثری هنری شده است و افزود: از دانشگاه های مختلفی تا به حال پیشنهاد خلق نقاشی خاصی به من شده و من با استفاده از حروف الفبای کشورهای مختلف برای شان خلق کرده ام. من از مردم تصویر قرض می گیرم و زندگی آنان را توصیف می کنم، گاه از مدل مو، پوشش و شغل مردم الهام می گیرم و دوست دارم نقاشی های م داستانی را روایت کنند.

وی ادامه داد: لذت بردن و تفریح و عشق از ویژگی های درونی هر انسانی است، نقاشی های من از همین ویژگی های درونی ساخته شده اند، من یاد گرفته ام که به نقد لبخند بزنم.

در حالی که بخشی از کارهای او به مقوله زیست محیطی می پرداخت، در توضیح آنها گفت: باید مراقب باشیم زمین را چگونه به کودکان مان تحویل می دهیم، باید با این پیامد بد به هر طریقی مبارزه کرد.

وی در پایان گفت: من دو تا عمل جراحی داشته ام و به خاطر ماشین هایی که در بدنم است زنده ام، اما خوشحالم که زنده ام و اکنون شما را می بینم، مرگ برای من مهم نیست، بلکه زندگی مهم است چراکه در جریان است، آن چه مهم است، آزادی، صلح و عشق است.

او که نقاشی های ش از طریق ویدئو پروژکتور نمایش داده می شد و توضیحات ش از سوی مترجم ترجمه می شد، با عشقی قابل لمس سخن می گفت و با پاسخ به ابراز احساسات دانشجویان، مشتاقانه دست تکان می داد و با لبخندی ثابت روی لب های ش روی سِن با گوشی خود عکس سِلفی با همه دانشجویان گرفت و شور و انرژی که به همه منتقل کرد در یاد ماند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.