مسئول جدید تربیت بدنی آموزشگاه های نیشابور درگفتگو با خیام نامه

مسئول جدید تربیت بدنی آموزشگاه های نیشابور درگفتگو با خبرنگار خیام نامه بیان کرد:

المپیادهای ورزشی مدارس، تجهیز کانون های ورزشی وتمرکز بر مقطع ابتدایی اولویت های ماست

شاید بتوان تربیت بدنی آموزشگاه را محل تیکافی برای آینده ورزش کشوری دانست. بسیاری از کسانی که در میادین ورزشی افتخارآفرینی کرده اند تربیت بدنی آموزشگاه را محل پرواز خود می دانند.

مجید شورورزی مسئول جدیدتربیت بدنی آموزشگاهها ی شهرستان نیشابورکه تازه این سمت را به دست گرفته، در خصوص برخی از مسائل حوزه تربیت بدنی آموزشگاه ها در گفت و گو با خبرنگار ما مطالبی عنوان نموده که آن را برای اطلاع خوانندگان محترم منتشر می نماییم.

 

شورورزی مسئول تازه منصوب شده تربیت بدنی آموزشگاه ها در خصوص اولویت های کاری حوزه کارشناسی تربیت بدنی آموزشگاه هامی گوید: این کارشناسی از مهم ترین کارشناسی های آموزش و پرورش است که در تمام زمینه هااز تربیت بدنی گرفته تاکارهای عمرانی درآن انجام می گیرد..قصد ما در کارشناسی تربیت بدنی آموزشگاههااین است که به تقویت المپیادهای ورزشی درون مدارس اهمیت بیشتری بدهیم وکانون های ورزشی راکه بار مثبت وثابت فراوان دارند،تجهیز نماییم و واز دانش آموزان مستعد حمایت کنیم وتمرکز بیشتری نیز در مقطع ابتدایی داشته باشیم.

– شورورزی با اشاره به جایگاه درس تربیت بدنی و این که چه باید کرد تا به این درس به چشم یک درس فرعی وحاشیه ای به آن نگاه نشود، اظهار داشت: حرمت امام زاده را متولی آن نگه می دارد. در برخی جاها هم ممکن است این طور باشد وبعضی مدیران مدارس به آموزش بهای زیاد تری دهند و همکاران ما را در مخمصه قرار دهند. اما اگر ما کوشش بیشتری بکنیم حتماجایگاه واقعی خودمان را می یابیم.

– وی با اشاره به تعطیلی یک و نیم ماهه استخرشهدای دانش آموز در باره علت این موضوع به خیام نامه می گوید: اولین مشکلی که استخر داشت، نداشتن پروانه بهره برداری بود و می بایست حتما به خاطر برخی موارد پروانه را در اختیار می داشتیم. دراین مورد می بایست گروهی تلاش کنند تا بتوانند این پروانه را در چند ماه بگیرند که در این مسیر به مشکلات فراوانی هم برخوردیم. بحث بعدی نیروهایی بودند که در آن جا مشغول بودند و باید تعدیل می شدند . چراکه چارت استخر ۴ نفر است ، دوتا خدمتگذار یک مسئول فنی و یک نگهبان. ولی درآنجاحدود ۱۲نفر مشغول به کارندکه می بایست تعدیل نیرو صورت گرفته شود یا مجوز اخذ شود.

وی با بیان این که من اهل انتقاد سالم هستم و اهل شعار و پارتی بازی و دوست بازی نیستم وهمیشه قانون مداری و توانایی سرلوحه کارم است ادامه داد: هر کس بتواند کاری کند که تربیت بدنی به حداعلای خود نزدیک شود، ما دست او را به گرمی می فشاریم. اینجا جز دردسر چیزی ندارد این کارشناسی بزرگ است و همه باید با هم کمک کنیم تا کار پیش برود.برای من حزب و گروه سیاسی و دیگر مسائل مهم نیست مهم کار کردن خوب است .هرکس توان کاری بالا داشته باشد ارجح است.

وی با دفاع از معلمان تربیت بدنی مدارس اظهار نمود: همکاران من بسیار قوی و توانمندند و تفاوت زیادی با دیگر معلمان دارند. هرچند دیگران معلم ورزش را فقط با انداختن توپ توی میدان می شناسند، ولی باید گفت زمانی که معلمین دیگر رشته ها در کلاس زیر کولر به راحتی کارمی کنند، همکار ورزشی ما در داخل میدان پرگرد و خاک و همراه با گرما و سرما فعالیت می کنند و بی هیچ چشم داشتی تیم می آوردند و تیم می برند ولی با این همه بار مسئولیت کسی قدر آنها را نمی داند. وقت مسابقات هم یک مربی خانم یا آقایک هفته دور از خانواده و بدون هیچ چشم داشتی کار می کند و با همه مشکلاتی که دارند کارخود را به نحو احسن انجام می دهند.

سید مسعود موسوی تبار ـ بخش ورزشی

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.