مراقبت از خودرو در فصل سرما

مراقبت از خودرو در فصل سرما

با توجه به از راه رسیدن فصل سرما باید برای اینکه خودروی ما در این فصل به مشکل برخورد نکند و از رانندگی در این فصل لذت ببریم نیاز است که چند نکته را در نگه داری و استفاده از خودرو مد نظر قرار دهیم وکه در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

۱-ضد یخ خودرو حتما در ابتدای فصل سرما باید بررسی شود و ترجیحا هر یک سال نسبت به تعویض آن اقدام شود به دلیل این که خاصیت خودر را بهمرور زمان از دست می دهد و توجه داشته باشید که از ریختن آب لوله کشی در مخزن رادیاتور خودداری کنید چون ممکن است باعث ترک برداشتن بلوکه سیلندر موتور شود و یا ایجاد رسوب کند.

۲-برف پاک کن ها حتما بررسی و در صورت نیاز تعویض شود .ممکن است برف پاک کن های خراب هم باعث خش شدن شیشه ها و هم تاری دید راننده شود.

۳-مایع شیشه شور نیز مهم است .باید دقت داشته باشید که حتما از شیشه شور مرغوب استفاده کنید تا شیشه ها را زمانی که گل روی آنها می پاشد کاملا پاک کند و از ریختن ضد یخ در داخل منبع شیشه شور پرهیز کنید چرا که باعث می شود در صورت استفاده سطح شیشه چرب شود و به سختی پاک شود.

۴-از روغن موتور مناسب برای فصل سرما استفاده کنید تا آسیبی به موتور وارد نکند و نکته مهم دیگر اینکه در ابتدای استارت زدن از گاز دادن خودرو پرهیز کنید چون ممکن است به دلیل سفت شدن روغن و عدم روانکاری موتور به خود صدمه بزند و همچنین اجازه دهید خودرو به مدت ۳۰ ثانیه در جا کار کند تاروغن موتور روان شود البته اگر در پارکینگ قرار دارد حتما در های پارکینگ باز باشد تا از گاز گرفتگی راننده جلوگیری کند و بعد از گرم شدن روی خودرو فشار وارد کنید.

در این قسمت به مواردی اشاره شد که در صورت رعایت آنها می توان رانندگی مطمئنی را در فصل سرما داشته باشید و البته موارد مهم دیگری نیز هست که در آینده به آنها می پردازیم.

نویسنده :امیر باری

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.