در مراسم معرفی رییس جدید راه وشهرسازی نیشابور عنوان شد. فرماندار: به راه های نیشابور ظلم شده است

 

کاهش ۲۰ میلیاردتومانی اعتبارات نیشابور جبران شود

11با معرفی مفیدی فر، که از اداره راه شهرسازی قوچان راهی نیشابور شده و به عنوان معاون مدیرکل و رئیس راه وشهرسازی نیشابورمعرفی گردید، خدمت مرادی رئیس پیشین اداره راه وشهرسازی نیشابور وشریف نژاد مسئول نمایندگی سرولایت در شهرستان نیشابور خاتمه یافت و از تلاش آنان در طول تصدی خدمت تقدیر به عمل آمد. مفیدی فر با حفظ سمت، سرپرستی اداره راه سرولایت را نیز بر عهده دارد.

فرماندار نیشابور در مراسم تکریم و معارفه رئیس راه وشهرسازی نیشابور ومسئول نمایندگی راه وشهرسازی سرولایت تاکید کرد: نیشابورو بخش های تابعه آن نظیر سرولایت به عنوان منطقه ای محروم وپرتردد نگاه جدی تر مسئولان را می طلبد.

در این مراسم که با حضور مدیرکل ومعاونان راه وشهرسازی خراسان رضوی و تنی چند از اعضای شورای اداری شهرستان، برگزار شد، فرماندارویژه شهرستان گفت: تغییرات و آمد و شدها  امری طبیعی است لذا باید از این فرصت های اندک استفاده کنیم ومنشأ خیر وبرکات برای مردم باشیم.

مظفری با تأکید براستفاده از لحظه لحظه این فرصتها با اشاره به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری تصریح کرد: توسعه راه ها مؤلفه مهم برای رسیدن به رونق اقتصادی وموضوعات اقتصادی وفرهنگی است به طوری که می تواند گره گشای کارها باشد.

نماینده عالی دولت درنیشابور، فراهم نمودن زیرساخت ها را از جمله  پارامترهای دخیل دررونق اقتصادی دانست واظهارکرد: ایجاد راه وجاده از جمله این زیرساخت هاست.

وی با اشاره به جایگاه وموقعیت جغرافیایی ویژه شهرستان به عنوان مرکز بسیاری از امور از گذشته تا کنون وسفر اخیر وزیر راه وشهرسازی به نیشابور بیان کرد: مسیر شاهراهی این شهر وارتباط آن با شهرهای همجوار ونیز قرارگرفتن درمسیر آزادراه حرم تاحرم و… نگاهی ویژه را می طلبد.

وی از مدیرکل راه وشهرسازی استان خواست: پیگیر مطالبات شهرستان درزمینه کاهش فاصله آزاد راه حرم تاحرم، گشایش مسیر ارتباطی بام-صفی آباد به سرولایت و بنا به تأکید وزیر راه و شهرسازی، تعیین مشاور ملی جهت استاندارسازی معماری شهری براساس پیوستن نیشابور به شهرهای تاریخی جهان باشند.

مظفری از شهردار وعضو شورای اسلامی حاضر خواست که در خصوص افتتاح و راه اندازی فاز دوم  وهمچنین روشنایی تقاطع غیرهم سطح و موضوع مساعدت وزارت راه و شهرسازی دراین خصوص پیگیری لازم را داشته باشند.

فرماندارنیشابور با اشاره به هم طرازی این شهرستان با چندین استان کشور و وجود مشکلات عمرانی معادل با این استان ها وتقدیر ازهمکاریهای مدیرکل درجهت رفع برخی از آنها افزود: نیاز ساختاری ومالی نیشابور با برخی استان ها برابری می کند به طوری که بخش های تابعه آن نظیر سرولایت به عنوان منطقه ای محروم و پرتردد نگاه جدی تر مسئولان را می طلبد.

مدیرکل راه وشهرسازی خراسان رضوی نیز در این جلسه، نیشابور را ازجمله شهرستان های مهم وحیاتی استان و کشور توصیف واذعان کرد: با توجه به عقب ماندگی عمرانی چندساله این شهرستان با توجه به شرایط موجود کشور با انتصاب مدیرانی مجرب سعی دررفع این موضوع داشته ایم.

اخویان عبدالهیان با اشاره به رتبه نخست بدهکاری های اداره متبوع خود به پیمانکاران ادامه داد: با وجود این ضرورت وعدم تخصیص اعتبار تلاش شده تا با آوردن دیگر ظرفیت ها واستفاده از تکنیک های مختلف این مشکلات رامرتفع نماییم ولی متأسفانه بدهی ها هنوز باقی مانده است.

وی نگاه چند بعدی به حوزه های گوناگون از جمله حفاظت اراضی، بهسازی بافت های ناکارآمد شهری و… را از جمله مأموریت های وزارت راه و شهرسازی برشمرد واظهار کرد:خدمت به مردم وتعامل با دیگر دستگاه ها برای رسیدن به این اهداف از جمله برنامه های اصلی وراهبردی ما می باشد.

عرب پور، معاون برنامه ریزی فرماندار نیشابور کاهش اعتبارات شهرستانی از ۶۵ میلیارد تومان درسال ۹۴ به میزان ۴۵میلیارد تومان درسال جاری وهمچنین کم شدن ۲۸پروژه عمرانی سال گذشته به تعداد ۲۱ پروژه را نشان از کم توجهی وعدم نگاه مسئولان به موقعیت وشرایط خاص این شهرستان دانست و ابراز امیدواری کرد این موضوع به طریقی جبران شود.

برخورداری شهرستان از۱۶۰۰ کیلومتر راه شهری وروستایی  و موقعیت خاص ترانزیتی و قرارگرفتن در کریدور ارتباطی شرق به غرب کشور وواقع شدن درمسیر زائران امام هشتم و نیز داشتن توانمندی های ریلی وارتباطی از مزیتهای مهم نیشابور است که نیازمند توجه ویژه مسئولان است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.