مراجع حل اختلاف بین کارگر و کارفرما

مراجع حل اختلاف بین کارگر و کارفرما

(قسمت دوم)

در قسمت قبل تعاریفی از کارگر، کارفرما و کارگاه ارائه گردید و مراجع رسیدگی حل اختلاف بین کارگر و کارفرما نام برده شده حال در قسمت دوم طریقه رسیدگی به عرض خوانندگان محترم خواهد رسید:

پس از تقدیم دادخواست و قسمت رسیدگی مشخص، تعیین و به کارگر و کارفرما ابلاغ می شود طرفین می بایست در وقت مقرر در هیأت تشخیص در اداره کار مربوطه حاضر شده و دفاعیات و مدارک خود را ابراز نمایند، هیأت مزبور پس از استماع اظهارات طرفین، پرونده را بررسی و رأی مقتضی صادر می نماید. در مواردی که برای احراز صحت ادعاهای طرفین نیاز به تحقیق و بررسی باشد هیأت های تشخیص حل اختلاف برای روشن شدن حقیقت پرونده را جهت بررسی های لازم به اداره یا بخش بازرسی و تحقیق ارسال می نمایند و در جلسه آتی گزارش بازرس اعزامی ملاک صدور رأی خواهد بود، و همچنین می توانند در صورت لزوم از مسئولین و کارشناسان واحدهای تولیدی، صنعتی یا خدماتی دعوت به عمل آورند و نظرات و اطلاعات آنان را در خصوص موضوع استماع نمایند.

رأی هیأت تشخیص ۱۵ روز پس از ابلاغ آن لازم الاجرا می گردد لیکن چنانچه ظرف مدت مذکور یکی از طرفین به آن اعتراض داشته باشد می تواند اعتراض خود را کتبا به هیأت حل اختلاف تقدیم نماید رأی هیأت مزبور پس از صدور قطعی و لازم الجرا می باشد. آراء صادره از مراجع تشخیص و یا حل اختلاف اداره کار علی رغم قطعیت، آن ها قابل اعتراض در دیوان عدالت اداری است. اعتراض به رأی مراجع تشخیص یا شورای حل اختلاف مانع اجرای آرای مزبور نیست مگر آن که مراجع قضایی مذکور دستوری دایر بر توقف عملیات اجرایی و اعلام نمایند.

ب: دادگستری

مرجع دیگری که مربوط به رفع اختلاف بین کارگر و کارفرما است، دادگستری می باشد. مواردی که کارگر می تواند علیه کارفرما در دادگستری طرح دعوی نماید در خصوص حوادث ناشی از کار به علت قصور کارفرما باشد و بحث دید و خسارت می بایست در دادگستری پیگیری شود نه دراداره کار و یا در خصوص توهین و فحاشی کارفرما به کارگر یا بلعکس در دادسرا باید رسیدگی گردد. اجرای احکام دادگستری علاوه بر اجرای آرای صادره از دادگاه های دادگستری، آراء صادره از هیأت تشخیص و حل اختلاف را نیز اجرا می نماید. بدین صورت که اگر رأی قطعی به سود کارگر صادر شد ولی کارفرما از آن تبعیت ننمود یا درخواست کارگر، عین رأی به دادگستری مربوطه ارسال خواهد شد. در داادگستری بر اساس رأی صادره، اجرائیه صادر و به کارفرما ابلاغ می شود. اگر رأی مبنی بر بازگشت به کار کارگر باشد، کارفرما ظرف ده روز از دریافت برگه اجرائیه فرصت دارد آن را اجرا نماید و کارگر را مجدداً به سر کار باز گرداند و اگر رأی صادره مبنی بر مطالبه طلب از کارفرما باشد ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ اجرائیه می بایست طلب کارگر را پرداخت نماید در غیر این صورت کارگر می تواند تقاضای توقیف اموال کارفرما را معادل طلب خود بنماید.

(- فرق است بین هیأت حل اختلاف و شورای حل اختلاف)

نوشته :محسن تقیان

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.