مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی خراسان رضوی: به نمایشگاه کتاب نیشابورنمره بیست می دهم

 

3باقر میرعلمدار- به‌عنوان کسی که بسیاری از نمایشگاه‌های کشور را رفته‌ام، نمایشگاه کتاب نیشابور را در سطح بسیار بالایی و به ‌مراتب بالاتر از بسیاری از مراکز استان دیدم  وبه نمایشگاه کتاب نیشابورنمره بیست می دهم.

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی خراسان رضوی اظهارکرد: به‌عنوان کسی که بسیاری از نمایشگاه‌های کشور را رفته‌ام، نمایشگاه کتاب نیشابور را در سطح بسیار بالایی و به‌مراتب بالاتر از بسیاری از مراکز استان دیدم  وبا استقبال بی نظیر مردم فرهنگ دوست نیشابور مواجه شد که من به نمایشگاه کتاب نیشابورنمره بیست می دهم.

سیدسعید سرابی افزود:از همان ابتدا  نیشابور به عنوان یک نامزد جدی پایتختی کتاب  مطرح شد اما در سال اول اهواز به این عنوان انتخاب شد و از نیشابور نیز تقدیر صورت گرفت ودر سال دوم مقام پایتختی کتاب رابه خوداختصاص داد.

وی خاطرنشان کرد: نیشابورهمواره فعالیت‌های خوبی را انجام داده و میزبانی ‌های خاص و ویژه‌ای را داشته است که نشان می‌دهد این شهرستان توانایی برگزاری مناسب این نمایشگاه را دارد.

سرابی یادآورشد: از فعالیت خوبی در زمینه آمادگی میزبانی از نمایشگاه کتاب انجام شد که خوشبختانه با توجه به آمادگی این شهرستان و وجود زیرساخت‌های خوب آن بنا شد که هفته کتاب برای اولین بار از تهران به نیشابور منتقل شود.

دبیرشورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی عنوان کرد: جایگاه فرهنگ وارسته استان خراسان و نیشابور به‌گونه‌ای است که نسبت به دیگر شهرهای کشور جایگاه بالاتر و برتری دارد، در این رقابت شاخص فرهنگی و کتاب‌خوانی نیز موردبررسی قرار گرفت که نیشابور توانست خوش بدرخشد.

سرابی اذعان کرد: این اولین تجربه نیشابور در زمینه برگزاری نمایشگاه ناشران کتاب ایران است و دبیرخانه تلاش کرده و خواهد کرد تا مشکلات را بررسی وطی سال های آتی برطرف کند.

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی خراسان رضوی  تصریح کرد: این انتخاب بیانگر رشد فرهنگی و ترویج کتاب خوانی استان است و کتاب با روح و اندیشه انسان سر و کار دارد از این رو نمایشگاه کتاب نیشابور اهمیت ویژه‌ای دارد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.