مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص چرایی عدم برخورد با برخی متخلفان

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص چرایی عدم برخورد با برخی متخلفان:

دنبال این ها نباشید، از این چیزها زیاد است!!

در نیشابورداس به دستمان گرفتیم و ۴ نفر را تغییر دادیم در حالی که باید فقط ۲ نفر را تغییر می دادیم!

روز سه شنبه هجدهم آذرماه «حسینی» مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در راس گروهی از همکاران و البته مشاور و یار دیرین و نزدیک خود «شاکری» در نیشابور حضور یافت . حضورایشان در نیشابور بهانه ای شد تا با سختی و زحمت فراوان، آن هم در حاشیه ی جلسات و در مسیر آمد و شدها، از فرصت های کوتاه به دست آمده استفاده کرده و برخی ازسوالات بی شمار و البته مطالبات فرهنگیان قانع و محجوب را ازایشان بپرسیم. نکته ی حایز اهمیت این بود که برنامه ریزان سفر جناب مدیر کل نه تنها وقتی برای مصاحبه با خبرنگاران محلی نگذاشت که رییس آموزش و پرورش نیشابور نیز سعی می نمود تا در مصاحبه مداخله کند. به هر صورت ما هم از پای ننشستیم و به هر شکل توانستیم چند کلامی با حضرت ایشان گفتگو نماییم تا شرمنده ی همراهان فرهنگی نباشیم.

 

آزاده مهدیار- احسان سلیمانی/ مدیر کل آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال ما که دلایل عدم برخورد با برخی متخلفان وحتی ادامه ی مسئولیت ایشان علی رغم محرز بودن رفتارهای خلاف قانون آنها در آموزش پرورش نیشابور اظهار داشت: آموزش و پرورش سیستم اداری، ارزیابی ، رسیدگی به شکایات و هیئت های بازرسی دارد و تخلفات بررسی می شود و هر زمان که تخلفی از این مسیرها عبور کند و به نتیجه نرسد، ما بررسی می کنیم. وی ادامه داد: شما مطمئن باشید چشم بینای نظام آموزش و پرورش از هیچ تخلفی چشم نمی پوشد و خوشبختانه از این تخلفات در آموزش و پرورش خیلی کم است.

وی در خصوص انتظار برخورد جدی و قانونی با متخلفان در اظهاراتی تامل برانگیز تصریح کرد: مدیران که نیامده اند از کسی انتقام بگیرند!. آمده اند برای تعلیم و تربیت. در گذشته هم برخورد صورت می گرفته است الان هم برخورد با تخلفات، تغییر رویه نداده است و از طریق قانون همان روال طی می شود.

حسینی در پاسخ به این سوال که چرا بخش عمده ی درخواست های فرهنگیان برای تغییر مدیران در دولت جدید محقق نشده و فقط جا بجایی صورت گرفته است اظهار داشت: در نیشابور بهترین تغییرات ممکن انجام شده و جزو ادارات نوآور در کشور است؛ شما باید قدر نیشابور را بیش از پیش بدانید!

وی در توضیح فشارهای نمایندگان در جهت عدم تغییر مدیران آموزش و پرورش خراسان بیان داشت: نیشابور ۵ رئیس اداره آموزش و پرورش دارد که ۴ تای آن تغییر کرده است و آن یک نفر هم که تغییر نکرده، ما به این نتیجه رسیدیم که تغییر پیدا نکند!

وی با اشاره به سخن رئیس جمهور مبنی بر اینکه « ما داس نداریم » افزود: تازه ما داس به دستمان گرفته ایم و در نیشابور ۴ نفر را تغییر داده ایم در حالیکه باید فقط ۲ نفر را تغییر می دادیم!

حسینی در پاسخ به این سوال که در آموزش و پرورش کیفیت فدای کمیت شده است چرا که برای صرفه جویی تعداد دانش آموزان در کلاس های درس افزایش یافته است ویا معلمان مقاطع راهنمایی و متوسطه، برای دانش آموزان ابتدایی تدریس می کنند، گفت: بله من این را قبول دارم، وقتی با عجله یک نظام تغییر پیدا می کند نمی توانید کلاس را بدون معلم بگذارید، جلو استخدامی هم که گرفته شده، حال چه کار باید بکنیم. صحبت شما درست است.

وی در حالی به این سوال پاسخ می گفت که یک پایش داخل ماشین بود و قوامی نژاد نیز که ظاهرا تمایلی نداشت این مصاحبه ادامه یابد، مدام در میان مصاحبه می گفت: زود باشید برنامه بعدی دیر می شود.

در پایان یکی از فرهنگیان که شاهد این مصاحبه بود گفت: جوابتان را نداد، ازدیاد دانش آموزان و جابجایی معلمان از یک مقطع به مقطع دیگر برای آموزش و پرورش سم است.

در حالی که ساعت حدود ۱۱ را نشان می داد، مصاحبه ما با مدیر کل ناتمام ماند. لذا ما در ادامه برنامه های سفر تلاش کردیم با ارائه مستندات موجود، دلیل عدم برخورد با متخلفین را جویا شویم و در نهایت موفق شدیم وی را بعداز ظهر در آموزشکده کشاورزی ملاقات کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پاسخ خیام نامه در خصوص عدم برخورد با برخی متخلفین در حوزه آموزش و پروش گفت: شما دنبال چه چیزی هستید؟ شما به عنوان نشریه باید دنبال این باشید که برنامه های آموزش و پرورش چیست؟

خبرنگار خیام نامه پاسخ داد: این مطالب به جای خود، اما ما به عنوان یک رسانه مستقل و نماینده افکار عمومی، باید پیگیر این باشیم که چه تخلفاتی صورت گرفته و چرا با متخلفین برخوردی نشده است.

مدیر کل از دریافت مستندات مربوط به تخلفات خودداری کرد و گفت: این ها را ولش کن. از این چیزها زیاد است. اصل موضوع را کوتاه و سریع توضیح بده.

وی در خصوص توضیحات و مباحث مربوط به صدور برخی ابلاغ های صوری اظهار داشت: در دوره گذشته اگر ابلاغ صوری بوده، اکنون در حال پیگیری و جمع کردن هستیم.

قوامی نژاد مدیر آموزش و پرورش نیشابور نیز که در مصاحبه مداخله می کرد، در مورد یکی از موارد خاص ابلاغ صوری که فرد دارای مسئولیت هایی نیز در شهر می باشد؛ گفت: این فرد امسال در یکی از مدارس سرپرست بخش است و بعد از ظهرها سرکار می رود.

خبرنگار پرسید: آیا واقعا سر کار می رود، چون چندین بار عصرها در محل دو مجموعه دیگری که تحت مدیریت دارد، مشاهده شده است.

قوامی نژاد ضمن تأیید این موضوع پاسخ داد: نظارت بر این موضوع بر عهده ما است و بالاخره آن مدرسه مدیری دارد که ناظر است.

در این هنگام حسینی مدیرکل اظهار داشت: دنبال این ها نباشید. شما دنبال این باشید که امروز ما آمدیم نیشابور و این سفر چه چیزی برای شهر به همراه داشت، نه آن که دنبال باشید چه کسی ابلاغ صوری دارد.

قوامی نژاد هم گفت: من به آقای مهرداد هم گفتم برخی سیاستهای خبری شما درست نیست.

مدیر کل آموزش و پرورش در خصوص اختلافات مالکیتی دانشکده و آموزشکده کشاورزی نیشابور گفت: این مسئله از لحاظ حقوق پیگیری است و حقوق آموزش و پرورش در این زمینه محرز و مسلم است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاه برای “مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص چرایی عدم برخورد با برخی متخلفان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.