مدیرعامل فولاد در دیدار نمایندگان نیشابور در مجلس عنوان کرد: درخواست صنایع از مجلس دهم

 

22مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان در جریان بازدید نمایندگان منتخب نیشابور در دوره دهم مجلس شورای اسلامی، با قدردانی از توجه جدی نمایندگان و مسئولان نیشابور به مسایل تولید و به ویژه مجتمع فولاد خراسان از نمایندگان منتخب درخواست کرد که تولید، اشتغال و حل مشکلات صنعت گران را در ردیف اولویت های اساسی مجلس قرار دهند.

سیدحسین احمدی که در دیدار حمید گرمابی و هاجر چنارانی، نمایندگان منتخب مردم نیشابور و فیروزه  در مجلس دهم سخن می گفت، با اشاره به شرایط رکود اقتصادی و اهمیت مساله اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی افزود: لازمه تحقق «اقتصاد مقاومتی»، رونق تولید داخلی و استفاده از ظرفیت های درون زای تولید و نیز استفاده هرچه بهتر از توان صنعت گران بومی است و در این رابطه دولت و نمایندگان مردم در مجلس می توانند با کاهش  و رفع موانع تولید و وضع قوانین و مقررات مساعدی که حمایت از تولید داخلی را وجهه نظر داشته باشد، به مقاوم شدن اقتصاد و حفظ سرمایه های ملی کمک کرده و مانع وابستگی اقتصادی در زمینه هایی شوند که تولید کنندگان کشورمان توان رفع نیازهای بومی را دارند.

مدیرعامل فولاد با اشاره به رکود بازار محصولات فولادی در سال گذشته، با کم سابقه خواندن فشار موجود بر تولیدکنندگان، گفت: مازاد ظرفیت تولید فولاد در جهان، جنگ افروزی هایی که امنیت سرمایه گذاری و رشد را در کشورهای منطقه و همسایگان ما از میان برده، تحریم های ظالمانه سال های گذشته علیه کشورمان و نیز دامپینگ محصولات فولادی در برخی کشورها، از جمله چین از عوامل موثر بر رکود و دپوی کم سابقه محصول نهایی در انبارهای کارخانجات فولاد در سال ۱۳۹۴ بود.

وی در عین حال افزود: امیدواریم با شروع به کار مجلس جدید و به موازات گشایش به وجود آمده در ارتباطات بین المللی کشورمان، شاهد توجه جدی دولت و نمایندگان مجلس به مشکلات اقتصادی تولیدکنندگان باشیم. چرا که در صورت افزایش بودجه های عمرانی و رونق پروژه های ملی و حمایت از صادرات و همچنین استفاده از اهرم های تشویقی مناسب می توان به تولیدکنندگان، به عنوان پیشگامان جبهه اقتصاد مقاومتی، کمک کرد تا از این شرایط به سلامت عبور کنند.

گفتنی است در این دیدار، حمید گرمابی و هاجر چنارانی، نمایندگان منتخب مردم شهرستان های نیشابورو فیروزه، ضمن اعلام حمایت خود از صنعتگران کشور به ویژه تولیدکنندگان همشهری، خواستار انعکاس دقیق مشکلات و موانع پیش روی تولید کنندگان برای پیگیری از مجاری قانونی و در صورت لزوم طرح آن ها در فرایند قانونگذاری شدند.

دکتر گرمابی با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در مجتمع فولاد خراسان، به ویژه در حوزه اشتغال زایی و اجرای طرح های توسعه افزود: این مجموعه عظیم صنعتی به عنوان یک مزیت مهم برای نیشابور و حتی استان باید تقویت شود و به ویژه شرایطی فراهم شود که در رفع محرومیت ها بیش از پیش موثر باشد.

گرمابی با اشاره به مشابهت ریشه ها و عوامل رکود در صنایع مختلف افزود: ما هم به عنوان نمایندگان مردم ایران و هم وکلای مردم نیشابور، برای بهبود شرایط  تولید از طریق استفاده از ظرفیت تخصصی و تجارب صنعتگران و نزدیک کردن دیدگاه های نمایندگان در مجلس به مشکلات کسب و کار و تولید قدم هایی امیدبخش برداریم.

هاجر چنارانی نیز با بیان این که تولیدکنندگان و به ویژه مجموعه عظیم صنعت فولاد،هردو نماینده شهرستان را در رفع مشکلات شان در کنار خود ببینند، افزود: مطمئن باشید تا جایی که ظرفیت قانونی و سیاسی مجلس و نمایندگان اجازه می دهد، در کنار شما خواهیم بود و از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.