محاسبه وقت های تلف شده در زمین چمن انقلاب

یک بار دیگر کار به «وقت های اضافه» کشید

رضا میرابی- پروژه ی نیمه تمام مجموعه ورزشی «انقلاب» نیشابور که شروع ساخت آن به سال ۷۴ بر می گردد، اکنون بعد از ۲۲ سال، در انتظار افتتاح فاز یک ورزشگاه ۵۰۰۰ نفری خود وارد وقت های اضافه شده است.

آخرین حلقه از زنجیر وعده های مسئولین شهری، استانی و کشوری در خصوص تکمیل این پروژه به وعده ۹۰ روزه معاون فنی و مهندسی «شرکت توسعه و بهسازی اماکن ورزشیِ» وزارت ورزش و جوانان باز می گردد؛ جایی که رحمتی، چهاردهم مرداد ماه ۹۷ در بازدید از روند ساخت و تکمیل بخش های مختلف این پروژه، طبقه آنچه که از سوی او، «دستور جناب وزیر» عنوان شد، پیمانکار را به تکمیل فاز یک ورزشگاه انقلاب شامل رینگ، زیرسازی، چمن، رختکن، سیستم روشنایی، سرویس های بهداشتی و پیست تارتان دو و میدانی ورزشگاه انقلاب مکلف می کرد.

«خیام نامه» بر آن شد با پایان این مهلت سه ماهه، جویای وضعیت فعلی این سَمبل پروژه های نیمه تمام نیشابور شود.

رئیس اداره «ورزش و جوانان» نیشابور در گفتگو با «خیام نامه» در این باره گفت: فاز یک ورزشگاه انقلاب شامل زمین چمن، روشنایی، دو عدد رختکن، پیست دومیدانی و چند چشمه سرویس بهداشتی بوده که پیمانکار «تاحدودی» به تعهدات خود برای تکمیل فاز یک عمل کرده است.

رضا ترشیزیان افزود: نماکاری رختکن ها و سرویس های بهداشتی، حصارکشی دور میدان تا حدود ۵۰ درصد انجام شده و دکل های روشنایی به تازگی آورده شده است. همچنین زیر سازی زمین چمن صورت گرفته و آماده نصب چمن است. اما سفارش و نصب چمن مصنوعی از سوی «شرکت توسعه» انجام می شود و ربطی به پیمانکار ندارد. ما از وضعیت سفارش و نصب چمن اطلاعی نداریم چون شرکت توسعه زیر نظر وزارت کار می کند و ارتباطی با شرکت نداریم.

وی اظهار کرد: در بازدید هفته گذشته مدیر کل مطرح شد که با توجه به این که اعتبارات پروژه به صورت اوراقی است و در سال آینده تامین می شود، پیمانکار ۳ میلیارد تومان از اعتبارات خود هزینه کرده است!

دبیرستاد «ساماندهی امور جوانان» نیشابور ادامه داد: فکر می کنم با این شرایط افتتاح و بهره برداری رسمی فاز یک مجموعه انقلاب در دهه فجر امسال انجام شود.

واین به آن معنی است که اگر این قول آخر عملی شود، آن چه «دستور جناب وزیر» نامیده شد، دست کم سهماه تاخیر دارد و وعده ۹۰ روزه به حدود ۱۸۰ روز می رسد.

ترشیزیان هم چنین در خصوص پیست تارتان دومیدانی پیش بینی شده در فاز یک پروژه گفت: متاسفانه چیزی که مشاور در پروژه پیش بینی کرده است، یک پیست خاک و آجر است نه پیست تارتان! البته ما پیگیر تغییر این نقشه و استفاده از پیست تارتان هستیم و هفته آینده در جلسه ی احتمالی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان و نمایتده های نیشابور به این موضوع و وضعیت پروژه می پردازیم.

«خیام نامه» بنا بر رسالت خود پیگیر وضعیت ساخت و تکمیل این پروژه ی ۲۲ ساله نیشابور خواهد بود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.