متولی کمربندی حادثه خیز نیشابور مشخص شود

 

4مراسم تکریم و معارفه رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان برگزار شد

باید هر کدام از مردم عضو افتخاری پلیس باشند

آزاده مهدیار/ مراسم تکریم و معارفه رئیس پلیس راهور شهرستان با حضور رئیس پلیس استان، فرماندار، فرمانده انتظامی شهرستان و جمعی از مقامات نظامی و انتظامی برگزار شد و در این مراسم از خدمات سرهنگ علیرضا دهنوی تقدیر به عمل آمد و سرهنگ جواد حقدادی به عنوان رئیس پلیس راهور شهرستان معرفی شد.

در این مراسم که روز سه شنبه دوازدهم آبان ماه در فرهنگسرای وکیلی برگزار شد، رئیس پلیس راهور استان با بیان اینکه در حوزه تحولات راهنمایی رانندگی، شهرستان نیشابور بعد از مشهد حرف اول را می زند، تصریح کرد: مرکز کنترل هوشمند ترافیک که در شهرستان انجام گرفته و سالنی که برای آن منظور شده است بعد از تهران، مشهد و شیراز، تنها در نیشابور تجهیز شده است.

سرهنگ حمیدرضا گرایلی یکی از اصلی ترین مشکلات نیشابور را کمربندی این شهرستان معرفی کرد و افزود: همان طور که سه حادثه منجر به فوت اخیر در کمربندی نیشابور رخ داده است، باید این نقاط حادثه خیز شهرستان شناسایی و بررسی شود.

وی ضمن اشاره به اینکه باید متولی این کمربندی مشخص شود، اظهار کرد: در حال حاضر نه شهرداری و نه اداره راه و شهرسازی زیر بار این مسئولیت نمی روند در حالی که این کمربندی نیاز به اصلاح دارد.

گرایلی از لزوم محدودیت عبور وسایل نقلیه به این کمربندی، تعبیه سرعت کاه ها و احداث سرویس در این کمربندی سخن گفت و اضافه کرد: الان بحث اعتبارات سازمان ها اولویت ندارد بلکه موضوع جان و سلامتی مردم است.

فرماندار نیز ارتقای فرهنگ ترافیک در نیشابور را یک ضرورت خواند و اظهار کرد: دراین شهری که ادعا می کنیم باید جذب کننده توریست باشد باید از مردم برای رفع نواقص کمک جدی بگیریم.

مظفری ضمن بیان اینکه باید هر کدام از مردم عضو افتخاری پلیس باشند، پیشنهاد کرد که در نیشابور «پارک پلیس» ایجاد شود تا علاوه بر جنبه تفریحی مردم، آموزش هم صورت گیرد و مردم با علایم و دستورات این ارگان آشنا شوند. وی اضافه کرد: وزیر کشور در توسعه مرکز کنترل ترافیک قول کمک ۵۰ درصدی داده بود که نمی دانم آیا پیگیری شد یا نه ولی باید از این فرصت ها استفاده کرد.

در ادامه جلسه سرهنگ حسینی، فرمانده انتظامی شهرستان نیز گزارشی از عملکرد این ارگان ارائه کرد و در جرایم ترافیکی «تشخیص نقش تقصیر» را از اولویت های کار اعلام کرد که به گفته وی گاه این تقصیر بر گردن ادارات دولتی است که برخورد های لازم انجام گرفته است.

سرهنگ علیرضا دهنوی نیز ضمن بیان اینکه من ۱۳ سال در نیشابور بودم و این شهرستان انتخاب خودم برای خدمت بود، مرکز کنترل ترافیک و مرکز معاینه فنی نیشابور را از بهترین های استان معرفی کرد واز تعامل دستگاه ها وادارات با این سازمان تقدیر کرد.

مراسم با تقدیر از سرهنگ دهنوی و چند تن از نیروهای فعال نیروی انتظامی و نیز معارفه و ابلاغ حکم به سرهنگ حقدادی به پایان رسید.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.