ماجرای خوسوزی یک شهروند در هنگام سخنرانی روحانی

معاون فرماندار نیشابور می گوید: مردی که مقابل استادیوم تختی نیشابور و پیش از آغار سخنرانی حسن روحانی، رییس جمهور،  تهدید به خودسوزی کرد، سابقه اقدام به خودکشی داشته است.

آزاده مهدیار/ در حاشیه حضور رئیس جمهور در نیشابور، مردی مقابل ورزشگاه تختی و در ورودی آن، بر روی خود مایعی ریخت و تهدید کرد که خودش را آتش می زند.

این اتفاق قبل از شروع مراسم رخ داد و خیلی زود فیلم آن در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

به گفته شاهدان عینی، مردی میانسال روی پیراهن خود مایعی می ریزد که احتمال می رود با توجه به نوع تهدید، از نوع قابل اشتعال و بنزین باشد.

وی سپس با لهجه نیشابوری می گوید: خودم را آتش می زنم، در این لحظه افرادی که با لباس شخصی در محل مستقر بوده و بعدا مشخص می شود از ماموران امنیتی هستند، با تلاش فیزیکی این تهدید را ناکام می گذارند.

به گفته یکی از همکاران خیام نامه، که در مکان حادثه حاضر بوده، چند تن از افراد حاضر در محل، در پی تهدید این مرد به خودسوزی، به آهستگی به وی نزدیک شده و یکی از آن ها تلاش می کند تا جسمی را، که احتمالا فندک بوده، از دست این مرد خارج کند.

مرد در حالی که گریه می کند و می گوید «من که کاری نکرده ام» بدون مقاومت خاصی با افرادی که وی را به نوعی دستگیر کرده اند، می رود.

در پی این اتفاق موضوع را از دبیر شورای تامین و معاون سیاسی فرماندار جویا شدیم.

 حمید حقیقی به «خیام نامه» گفت: این مرد سابقه چند بار اقدام به خودکشی داشته و از لحاظ روانی در وضعیت طبیعی به سر نمی بَرَد.

وی در پاسخ به اینکه «سرنوشت این مرد پس از بازداشت چه شده است؟» بیان کرد: او به اورژانس اجتماعی بهزیستی منتقل شده تا تحت نظر باشد و مشکل ش بررسی گردد.

چند ساعت بعد شایعه ای منتشر شد و برخی شهروندان در تماس با خبرنگار «خیام نامه» مدعی شده بودند این فرد بعد از این ماجرا، مجددا اقدام به خودسوزی کرده و به اورژانس انتقال یافته است.

برای بررسی این شایعه، موضوع را از مسئولان اورژانس جویا شدیم. دکتر مُشار، رئیس اورژانس بیمارستان ۲۲ بهمن به «خیام نامه» گفت: این فرد از همان محل ورزشگاه بازداشت شد و هرگز به اورژانس منتقل نشد. اصلا اتفاقی تحت عنوان خودسوزی در روز ۱۶ اردیبهشت در اورژانس ثبت نشده و شهروند مزبور تنها تهدید به این کار کرده است که اگر هم قصد عملی کردن تهدید خود را داشته،  خوشبختانه قبل از هر اقدامی بازداشت شد و سایر شایعات در این باره تکذیب می شود.

حقیقی، معاون سیاسی فرماندار هم با اعلام این که شهروند مذکور خوشبختانه موفق به عملی کردن تهدید خود نشده است، ادامه داد: وی همان روز آزاد شده و مشکل او در دست بررسی است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.