لغو مجوز سخنرانی حمید روحانی در دانشگاه آزاد نیشابور

لغو مجوز سخنرانی حمید روحانی در دانشگاه آزاد نیشابور

همایشی که قرار بود توسط بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نیشابور، همزمان با ۱۳ آبان ماه، برگزار شود به دلایل نامعلومی لغو گردید. در خصوص علت لغو این برنامه از سوی دانشگاه و نیز دانشجویان برگزار کننده همایش دلایلی ارایه نشده است، اما به نظر می رسد شخصیت سخنران اصلی این برنامه، از دلایل مهم آن باشد.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد، در حالی به مناسبت ۱۳ آبان، مصادف با سالروز تسخیر سفارت ایالات متحده آمریکا، در تهران در سال ۱۳۵۹ قصد داشت همایشی با عنوان است «استکبار ستیزی و واکاوی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا» درتالار عطار این دانشگاه برگزار کند، که سخنران اصلی آن سیدحمید روحانی، «رییس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی»، و از منتقدین سرسخت مذاکرات هسته ای دولت بود. اما ساعاتی پیش از برگزاری این برنامه، به دلایلی که از سوی مسئولین دانشگاه به جزییات آن اشاره ای نشده است، مجوز این همایش لغو شد.

حسینی، مسئول بسیج دانشجویی شهرستان نیشابور دراین باره اظهارداشت: پس از هماهنگی با مسئولین حراست وفرهنگی دانشگاه واخذ مصوبه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور، مبنی بر برگزاری همایشی با عنوان استکبار ستیزی وواکاوی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا درتالار عطار این دانشگاه با سخنرانی دکتر سید حمید روحانی ریاست مرکز اسنادانقلاب اسلامی به دلایل نامعلومی لغو شد.

وی ادامه داد: بنا به اظهارات مسئولین دانشگاه آنها نقشی در لغو این همایش نداشته وابلاغ این تصمیم از سطوح عالیه دانشگاه آزاد انجام شده است. این درحالی است که تمامی تبلیغات وفراخوانی ها انجام شده بود.

متولیان امر، این همایش را به مکان تکیه ابوالفضلی بعد از نماز ظهر وعصر انتقال دادند.

سیدحمید روحانی، که از منتقدان جدی سیاست خارجی دولت حسن روحانی است، چندی پیش در در سخنانی با موضوع استکبارستیزی، در تهران، با انتقاد صریح از تصمیم تیم مذاکره‌کننده ایران با ۱+۵ مبنی بر محرمانه نگه داشتن محتوای مذاکرات، اظهارات تیم مذاکره کننده را «منحوس و زهرآگین» خوانده بود و دولت را متهم کرده بود که: «زمزمه می‌کنند که سیاست خارجی را باید از خیابان‌ها جمع کرد یعنی در حقیقت از دست مردم باید آن را بیرون آورد چون مردم اگر در جریان قرار گیرند، نمی‌گذارند در مذاکرات پشت پرده، بده و بستانی صورت گیرد؛ پس باید مردم را نامحرم دانست و از صحنه بیرون راند.»

او همچنین از مخالفان جدی اکبر هاشمی رفسنجانی، عضو ارشد هیات امنای دانشگاه آزاد است و چندی پیش نسبت به نقل خاطره هاشمی مبنی بر موافقت امام(ره) با حذف شعار «مرگ بر آمریکا» با اعلام اینکه: هاشمی هیچ وقت یک مرد انقلابی نبود است گفت: «در حقیقت در هاشمی رفسنجانی بیشتر اندیشه‌های لیبرالیستی تشدید بود تا روحیه انقلابی که در نهایت خواه و ناخواه با یک انقلاب مواجه شد. هاشمی نسبت به رژیم سعودی فاسد گرایش دارد. هاشمی انسانی به این شکل است که نه انقلابی است و نه روحیه انقلابی بلکه دارای ضعف روحی است.» وی پس از آن نیز در همین ارتباط، موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی را «کانون فتنه» خوانده بود.

سید حمید روحانی (زیارتی) متولد ۱۳۲۱ در شهرستان مهدیشهر و موسس مرکز اسناد انقلاب اسلامی است که در سال ۱۳۷۶ از آن مرکز استعفا و در سال ۱۳۸۸ بنیاد جدیدی به نام «تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی» را پایه گذاری کرد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.