لطفا به شعورمردم توهین نکنید!

آقای رامین!

لطفا به شعورمردم توهین نکنید!

توضیح خیام نامه:

ضمن سپاس فراوان ازپاسخ گویی آقای محمدعلی رامین به چند نکته در خصوص توضیحات ایشان اشاره می نماییم:

یکم: اگرچه آقای محمدعلی رامین بر خلاف روال دوران برخورداری از قدرت و از جمله مانند مصاحبه ی معروف با خبرنگار صدا و سیما، این بار با حفظ آرامش و بدون به کار بردن کلمات ناشایست جوابیه ارسال نموه اند، اما هنوز متهم کردن افراد با عباراتی نظیر: «تبلیغ توهمات بیگانگان»، «فریب خوانندگان»، «توهین آشکار به ارکان مملکت»، «جلوگیری از رسوایی صهیونیست ها» و عبارات و اتهاماتی از این دست، که امثال ایشان توانایی انتصاب آن را به دیگران دارند، بنا به دشواری ترک عادت در جوابیه ایشان لزوم پاسخ گویی به اتهامت مطرح شده را ایجاب می کند.

دوم: جناب رامین! مصاحبه چاپ شده ی شما در خیام نامه حاصل تراوشات ذهنی و به قول شما «انتقال مفاهیم ساختگی به مخاطب» از جانب خبرنگار نیست. بلکه جملات و کلماتی است که حضرت عالی در پاسخ به خبرنگاران خیام نامه به زبان رانده اید که «ضبط» و چاپ شده است و فایل صوتی آن در نشریه موجود است.

سوم: چنان که ناقص اشاره نموده اید، بر اساس ماده ی ۱۰ قانون مطبوعات؛ هیئت نظارت – که از قضا اختیارات فراوان دارد – یکی از اعضایش وزیر ارشاد و یا نماینده ی تام الاختیار وی است. بر این اساس ودر طول سالیان اجرای این قانون – که مصوب مجلس پنجم است – معمولا معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد به عنوان نماینده ی ایشان در جلسات هیئت نظارت شرکت می نماید. آیا نماینده ی تام الاختیار؛ اختیار ندارد؟

چهارم: «خیام نامه» القا کننده و مبلغ توهمات بیگانگان نیست. ما فرزندان این آب و خاک ایم که به رفتارهای برخی چون شما انتقاد داریم. ما قانون ستیزی آقای رامین را در توقیف «موقت» اما دو سال و نیمه!! خیام نامه حس و مشاهده کردیم. برخورد دیکتاتور مآبانه شما توهم نیست. حقیقت تلخی است که بهانه به دست بدخواهان داده و می دهد. شما معنای اداره کردن نشریه بدون استفاده از رانت را نخواهید فهمید. چون هرگز بدون رانت مطبوعه داری نکرده اید. شما درک نخواهید کرد که وقتی یک عده عاشق و بلکه مجنون، با همه گرفتاری ها، بدون اتکا به صاحبان زر و زور، از نقطه ی صفر؛ نشریه ای را به بار می نشانند اما رهزنان، بر خلاف قانون، به قتل ش می رسانند، یعنی چه؟!

پنجم: ما چون شما مردم را فاقد خرد نمی دانیم که در عرصه ی رسانه، هر شیادی برای زمان طولانی بتواند فریب شان دهد. مردم در نهایت سره را از ناسره به خوبی جدا می کنند.

ششم: به نوشته ی شما؛ اگر ما رفتار ضد قانون داشته و یا به ارکان مملکت توهین نموده ایم؛ بر اساس قانون باید پاسخگو باشیم و هستیم. شما چگونه در نقش مدعی العموم ظاهر شده اید و حکم صادر می نمایید؟ این سوال برای مان پیش آمده که: از کی تا به حال آقای رامین و امثال ایشان «رکن مملکت و نظام» شده اند؟

هفتم:آقای رامین لطفا با مردم صادق باشید. منتقدان خود را، مانند رییس دولت نامحمود، کم ذهن و فاقد حافظه ی تاریخی فرض نکنید! ما سخنان و رفتارهای شما به عنوان مدافع ومشاور احمدی نژاد و دبیر کل بنیاد «جهانی(؟!)» بررسی هولوکاست را از یاد نخواهیم برد. ما به یادمان خواهد ماند که همایش هولوکاست تهران در سال ۸۵ چه هزینه های مادی و معنوی را به این ملت زجر کشیده تحمیل کرد و چگونه سبب مظلوم نمایی صهیو نیست ها و تصویب قطع نامه ی «محکومیت نفی کنندگان هولوکاست» در سازمان ملل شد.

شما در ۱۶/۲/۹۳ در مصاحبه با خبر گزاری نسیم می گویید: «نگرش هایی که نفی هولوکاست را رد می کنند نگرش های ضد دینی هستند!» اما شش ماه بعد و در۱۸/۸/۹۳ در گفتاری متناقض با سایت «نامه»، خود را طراح ایده بررسی و نه نفی هولوکاست می دانید! دلیل این تناقض گویی چیست؟ چرا در این سال ها و به ویژه در دوره ی زمامداری، مبدع نظریه ی هولوکاست بودن خود را رد نکردید؟ لطفا صادقانه بگویید طرح این نظریه چه فوایدی برای برخی داشت و چه هزینه هایی برای مردمی که؛ آب شدن جگر گوشه هایشان را در آتشفشان بیکاری ، اعتیاد، بالا رفتن سن ازدواج و ….شاهد بوده و هستند. آیا ممکن است بودجه ی دریافتی تان برای بنیاد «جهانی(؟!)» بررسی هولوکاست را در دولت سابق برای مردم بگویید؟

هشتم: کاش از « بقیه اش نمی گذشتید» و می نوشتید! کاش پاسخ سوال های مان و به ویژه پشت پرده ی توقیف «خیام نامه» را می دادید تا از ظلمی که در حق مان کردید می گذشتیم و البته «حالا هم می گذریم هر چند فراموش نخواهیم کرد.»

آقای رامین! درست است که شهرستانی هستیم وبه مانند فرنگ گشته های از جیب مردم و دارندگان تابعیت های دو گانه، پیچیده نیستیم. اما به مصداق ضرب المثل معروف، «اگرچه نخورده ایم نان گندم، اما دیده ایم دست بچه های مردم» از همه چیز هم بی خبر نیستیم.   –

رضا مهرداد

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.