لطفا برای حذف ما، راه «جوانمردانه » و«قانونی»  بجویید!؟

2اگرچشم ها را بشویید؛ شاید طور دیگری ببینید!

 

مرقومه ی جناب شورورزی که امیدواریم با نوشتن چنین متون روشنگرانه ای! در اسرع وقت مدارج ترقی را در حوزه ی کاری خود طی و به جایگاه«سرداری»ارتقا یابند؛ چندین روز قبل، واصل شد، اما به دلیل تراکم مطالب امکان چاپ آن را نیافتیم. اما از آن جا که خیام نامه خود را موظف به چاپ مطالب انتقادی مخاطبان از «خود» می داند ، علی رغم سستی نوشته ی ایشان و ایراد اتهامات واهی به افراد؛ تصمیم به درج آن گرفته شد. به نظرمی رسد در خصوص مطلب ایشان ذکر چند نکته ضروری است:

یکم:جناب شورورزی؛ ما هم مثل شما خوب می دانیم که برخی به خود اجازه می دهند در هر زمان، هر مکان  و هر شکلی که صلاح می دانند نه وضع شهر! که اوضاع افراد را رصد کنند. حال این که این رفتار ایشان به چه میزان قانونی یا فرا قانونی است جای سخن بسیار دارد که در این مقال نمی گنجد و یا این که برخی برای توجیه رفتارهای فراقانونی خود متاسفانه از مقامات عالیه ی نظام هزینه می کنند نکته ی مهم دیگری است. برادر عزیز: شما که به این سخن مقام رهبری تمسک می جویید که سپاه باید اوضاع را رصد کند کاش بر تاکیدها و توصیه های فراوان ایشان مبنی بر لزوم رعایت قانون هم اشاره می کردید.

دوم: شما و دوستانتان فکر نمی کنید در خصوص موضع جناب انصاری راد در ارتباط با بنی صدر از همان آغاز یک طرفه به قاضی رفته اید! البته شما حق دارید و باید ندانید که نشستگان بر سفره ی انقلاب!در نیشابور با هدف حذف ایشان به چه تهمت ها و شیوه ها که دست نیازیدند. من وکیل مدافع ایشان و بنی صدر نیستم،اما اگر شهامت دارید و نگران موقعیت خود نیستید و به دنبال رسیدن به واقعیت هستید، یک جلسه با ایشان به گفتگو بنشینید تا بهتر و بیشتر آگاه شوید.البته خوش بختانه رفیق شفیق و رییس جمهور محبوبتان تجارب تلخ و گزنده ای را فرارویتان قرار داده است. مرادم این است که چگونه است شما بزرگانی راکه در ایام خانه نشینی احمدی نِژاد به دیدار وی رفتند و رفتارش را نقد کردند و به وی نهیب زدند امروز«مصلح»و«خیراندیش» می دانید اما رفتار منطقی انصاری راد در سی سال قبل، در نهیب بر بنی صدر و توصیه ی اکید به او مبنی بر تعامل  و نه تقابل، با بنیانگذار جمهوری اسلامی را «خیانت»قلمداد می کنید! زهی انصاف!. از طرف دیگر شما و برخی رفقایتان فارغ از انصاف! بسیاری انسان ها را به عناوین مختلف نواخته و می نوازید و در هر دوره فرد یا افرادی را به همین شیوه حذف می کنید! برادرمن این که همه ی افراد از جمله بنی صدر در رفتارهای خود دچار خطا شده اند و یا می شوند؛ هیچ شکی نیست و قرارهم نیست از خطا ی دیگران دفاع کنیم. اما این که به راحتی به مانند دوره ی«قجر»لقب نثار آدم ها کنید  صحیح و منصفانه نیست!اعطای لقبِ معظمِ«خیانت»از طرف شما به بنی صدر درست به نظر نمی رسد چرا که دو تن از سرداران جنگ«رحیم صفوی» و«شمخانی»در صدا و سیمای جمهوری اسلامی وی را «خیانت کار» ندانستند حال تازه به دوران رسیده های جنگ ندیده چنین می گویند ؛ خود حدیث دیگری است.

سوم: شما به مصداق«گنه کرد در بلخ آهنگری؛ به شوشتر زدند گردن مسگری» سعی نموده اید بر اساس اخبار کانالیزه بولتن هایی! که در اختیار دارید! خزعبلاتی را به ما ربط دهید؛ گیرم که فرمایشات شما صحیح باشد؛ ربطش به ما چیست؟ قرار نیست به خاطر رفتارهای احتمالی دیگران ما محاکمه شویم! البته با تجاربی که دارم به نظر می رسد شما علاوه بر مدیریت و بازرگانی که رشته ی تحصیلی تان بوده است! در این حوزه و پرونده سازی هم صاحب تخصص هستید.

چهارم: «گذر زمان بهترین قاضی است البته برای کسانی که بخواهند» شما حق دارید از احمدی نِژاد و سیاست هایش دفاع کنید. البته امیدوارم کاش قبل از این که سرتان به صخره ی سخت واقعیت های جامعه بخورد.می نوشتید که با این همه هیاهو و تصرف زمین های بیمارستان،آموزشی و منابع طبیعی و صرف میلیاردها تومان؛ چه تعداد مسکن مهر در نیشابوربه نام محرومان! ساخته شد و از این محل چه کسانی به آلاف و الوفی رسیدند؛ کاش سعی می کردید که بفهمید پرداخت یارانه ی نقدی به همه ی مردم! چگونه  ویرانی اقتصادی ایران را تسریع کرده و این یعنی خوشحالی دشمنان همین نظامی که شماها داعیه دارش هستید! کاش تلاش می کردید بفهمید که ازتولید بنزین در پتروشیمی ها چه کسانی از کوخ به کاخ ها رسیدند و چگونه دولت نامحمودتان از این طریق «سرطان» را به مردم هدیه داد.

از بقیه ی ادعاهایتان هم در خصوص مال مردم خوری ها که اوج آن در دولت پاک دستتان بود، می گذرم که موجب ملال است. اما بدانید ؛ که می دانید! به جز زمان دولت محبوبتان ؛ هیچ معاون اولی به جرم اختلاس زندانی نشده بود…..

پنجم:حضرت والا! ما نه مثل شما ابزار داریم و نه زور که بخواهیم کسی را بکوبیم. اصولا ما کی باشیم. فکر می کنم شماها استاد «نعل وارونه زدن» و سردادن فریاد «کی بود کی بود من نبودم» هستید. یک آقایی به دفعات در تریبون های مختلف با الفاظ ناشایست به تعدادی از بندگان خدا؛ نسبت های ناروا داده و حتی فحاشی کرده است واین بندگان خدا خیلی محترمانه اما شفاف؛ پاسخ ایشان را داده اند، حال شما برادر مسئول جنگ نرم؛که این پاسخگویی را کوبیدن وی می نامید؛ سلیقه ی شماست. ما معتقدیم در برابر آن هجمه ی غیر منطقی؛ محترمانه از خود دفاع کرده ایم و هیچ گاه قصد توهین و کوبیدن هیچ بنده ی خدایی را نداشته ایم.«اگرچشم ها را بشویید شاید طور دیگری ببینید».

ششم:جناب شورورزی؛ شما را واقعا به استادی در پرونده سازی قبول داریم! ظاهرا شما مامورهستید که به هر شکل ممکن از میان مطالب چاپ شده ما ،«مراد» خود بجویید و اشکال بتراشید!وگرنه معنا ندارد تیتر سخنان رییس جمهور درهمدردی با حادثه دیدگان منا؛ رنگ بنفش! کراوات خیّر معزز مدرسه ساز شهرمان جناب وکیلی و یا موارد مشابه دیگر را به شکلی طرح کنید که گویا خیام نامه مرتکب جرمی شده است. البته خوبی این مطلب شما این است که مخاطبان ما را با نگاه های بسته ای که در حوزه ی کاری ما وجود دارد بیشتر آشنا می کند.

هفتم:حضرت آقا: از بقیه می گذرم؛ از این که نمره ی من را در نوشتن مطلب مورد اشاره تان ۲۰ داده اید؛ متشکرم! اما ذهن بیمارتان اجازه نداده است شهد آن را به خوبی احساس کنید. چرا که برای ارضای نگاه امنیتی خود؛ فورا ما را به بی بی سی چسبانده اید. البته این رسم دیرینی است که در این مُلک؛ آن گاه که برخی «قافیه شان تنگ آمده» به جفنگیات روی آورده اند و فرزندان این آب و خاک را به تیغ وابستگی به بیگانه نواخته اند! اما استاد جنگ نرم! دیگر این «حنا» رنگی ندارد. لطفا برای حذف ما راه «جوانمردانه » و«قانونی»  بجویید.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.