لزوم ساماندهی به زمان برنامه های

لزوم ساماندهی به زمان برنامه های

تشییع جنازه

 

چندی پیش یکی از پرسنل دلسوز و فداکار آتش نشانی بر اثر سکته جان به جان آفرین تسلیم کرده بود که روحش شاد و یادش جاودان؛ اما تصمیم نادرست مسئولان مربوطه در سازمان آتش نشانی در تشییع آن زنده یاد، نارضایتی بسیاری از شهروندان، به ویژه ساکنان شهرک ها را به دنبال داشت. برگزاری مراسم تشییع در ساعتی از ظهر که اوج بار ترافیکی در شهر (به دلیل تعطیلی مدارس و مغازه ها) در جریان است منجر به ایجاد گره ترافیکی در بولوار معلم شده بود به نحوی که تردد از بلوار فضل تا ابتدای بلوار معلم (فرهنگسرای الغدیر) ۲۰ دقیقه طول می کشید که مشابه آن تنها در شب پیروزی روحانی مشاهده شده بود.

سازمان آتش نشانی خودروهای خود را همانند زمان رژه به خیابان آورده بود و مسیر را بسته بود تا مراسم تشییع یکی از پرسنل خود را برگزار کند و در این میان نارضایتی و گلایه و بوق و ناسزای مردم شنیده می شد.

با خود اندیشیدم که اگر هر سازمان و نهادی که یکی از پرسنلش فوت می کند، به خود اجازه دهد در ساعت اوج ترافیک خیابان را بند بیاورد که دیگر شهر باید هر روز شاهد یکی از گره های ترافیکی باشد. مثلا نیروی انتظامی، سپاه، اورژانس، فرمانداری و … که زورشان هم از آتش نشانی بیشتر است، در حالی که چند روز بعد از آن مراسم تشییع یکی از شهروندان که فداکارانه و با هدف خاتمه بخشیدن به نزاعی، جان خود را از دست داده بود با حضور مسئولان شهر در ساعتی برگزار شد که ادارات تعطیل بودند و ترافیکی در شهر ایجاد نشد.

بی شک روح آن آتش نشان فداکار نیز از اینکه تشییع وی موجب آزار و نارضایتی شهروندان شده، آزرده شده و این قصور بر دوش کسانی است که برنامه ریزی مراسم را بر عهده داشته اند تا به جای طلب آمرزش توسط مردم، ناراحتی آنان را در پی داشته باشد.

شایسته است: مسئوولان شهر در خصوص ساعت تشییع جنازه و همچنین مسیر آن تدبیری کلی اتخاذ کنند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.