قول معاون معاون رئیس جمهور: تخصیص اعتبار به گردشگری نیشابور را در دستور کار قرار می دهیم

 

6باقر صدیقی– معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر به نیشابور مورد استقبال  معاون استاندار و فرماندار ویژه و تنی چند از مسئولان شهرستان قرارگرفت و در بازدید از منطقه تاریخی فوشنجان  از تامین اعتباروتوجه ویژه به این منطقه در آینده نزدیک خبر داد.

سلطانی فر که به منظور شرکت درشورای ملی احیای توس به مشهد آمده بود، در سفر به نیشابور پس از بازدید از قدمگاه رضوی، از روستای فوشنجان ومنطقه تاریخی ومحل زادگاه حاجی بکتاش ولی دراین روستا و دیگر اماکن تاریخی وگردشگری شهرستان ازجمله روستای سرسبز بوژان بازدید نمود.

وی با اشاره به جایگاه ویژه نیشابور با تاکید بر ظرفیت بالای گردشگری این شهرستان خاطرنشان کرد: به جرات می توان گفت نیشابور از نظرجاذبه های گردشگری جزء شهرستانهای برتراست و توجه به مواریث فرهنگی آن باید بیش از آنچه که هست باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ابراز خرسندی ازسفر به نیشابور و برنامه های درحال اجرای مسئولان به ویژه فرماندار ویژه  شهرستان تصریح کرد: آثارتاریخی واماکن میراث فرهنگی باید در جهت بهبود زندگی مردم باشد لذا درصورت نیاز تأمین اعتبار لازم برای این موضوع را دردستورکار قرارخواهیم داد.

معاون رئیس جمهور اذعان کرد: با توجه به این حجم ازآثارتاریخی درکشوراعتباراتی که دراختیار داریم کافی نیست و امیدوارم سال آینده به صورت تخصصی وارد این قضیه شویم و ازحضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری در راستای صیانت و معرفی ارزش های تاریخی فرهنگی منطقه بهره ببریم.

گفتنی است دراین برنامه مظفری خواستار تسریع درروند اجرایی اقدامات مناسب و توسعه گردشگری نیشابور شد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.