قلبی در خانه منتظر شماست

راه های ایجادآرامش در خانواده

قلبی در خانه منتظر شماست

سلام دوستان عزیز! امیدوارم به برکت اعیاد شادمانی قربان و غدیرهمراه با خانواده محترم همواره سرشار از شادی و عشق باشید. اگرخوانندگان و مخاطبان ارجمند به خاطرداشته باشند درشماره های قبل راه های ایجاد آرامش درخانواده ازجمله راه های مبارزه با ویژگی ها و صفات نامطلوب، راه های کنترل و مهار فشارهای روانی و مقابله باطفره روی یا (سندرم فردا) بیان جهت شد. اما از آن جا که نحوه ورود ما به منزل و چگونگی برخورد با اعضای خانواده تاثیر بسیارزیادی بر بهبودکیفیت روابط ما و ایجادنشاط و آرامش درخانواده می گذارد، در این شماره به این موضوع اشاره می گردد.

آیا فکر می کنید خانواده در انتظار شما نیست؟

آیا تا حالا به این مسئله فکرکرده اید؟ آیا واقعا چشمانی در انتظار شما نیست. آیا قلب هایی برای رسیدن شما به منزل لحظه شماری می کند؟ اگرنه چرا؟ و اگر آری، شما به هنگام ورودتان به این چشم های منتظر و قلب های مشتاق چگونه پاسخ می دهید؟ آیا هنگام ورود به منزل چهره اعضای خانواده از هم باز می شود و لبخند بر لبان جاری می شود؟ یا این که ترس، دلهره و اخم برفضای منزل حاکم می شود؟ به نظر شما در یک زندگی سالم کدام یک اتفاق می افتد؟ به نظر می رسد افرادی که فضای حاکم برزندگی شان فضای دوستانه وصمیمی است، اغلب شیوه های زیر را به کار می گیرند. شما نیز می توانید با استفاده از این شیوه ها در موقع ورودتان به منزل صمیمیت و آرامش را در محیط خانواده به ارمغان آورید:

۱- هنگام ورود به خانه در سلام کردن سبقت بگیرید و نشان دهید از این که دوباره به منزل برگشته اید، احساس راحتی می کنید.

۲- اگر همسرتان خود را برای ورود شما آماده کرده است به این مسئله توجه کنید و از او و کارهایی که انجام داده است، تعریف کنید.

۳- با افراد خانه یکی یکی احوالپرسی کنید. برای فرزندان شما خستگی پدر و مادر مفهومی ندارد.

۴- اگر قرار است ساعت معینی در خانه باشی، . سعی کنید درآن ساعت در منزل باشید. بد قولی شما آمادگی افراد خانواده را از میان می برد.

۵- اگر از چیزی ناراحت اید و یا حوصله ندارید، به همسرتان بگوئید که از چیزی بیرون از خانه دلخورید و با کمی استراحت حال تان بهترخواهد شد.

۶- توجه داشته باشید که بودن در خانه و تربیت فرزندان و رسیدگی به امور خانه کم تر از تلاشی که شما بیرون از منزل دارید، نیست. به خاطر آن قدردان زحمات همسرتان باشید.

۷- در بیان احساسات مثبت خود به همسر و فرزندان تان تردید نکنید.

۸- مشارکت شما در کارهای خانه، حتی به مقدار کم، موجب رضایت و لذت بخش شدن امور خانه برای همسرتان می شود و مهم تر این که: حس مسئولیت و همکاری را در فرزندان تان رشد داده و تقویت می کند.

۹-از خلاقیت تان در ورود به منزل استفاده کنید. هر از گاهی شیرینی یا میوه مورد علاقه افراد خانواده را تهیه کنید. گاهی باخرید روزنامه، مجله یا کتاب و… وارد منزل شوید.

سعادت مند باشید!

نویسنده :علیرضا حدادی

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.