قرارداد احداث، نوسازی و بهره برداری شهر بازی نیشابور فسخ شد

پس از پیگیری های فراوان شهرداری با مصوبه شورای اسلامی شهر؛

قرارداد احداث، نوسازی و بهره برداری شهر بازی نیشابور فسخ شد

پس از پیگیری های فراوان شهرداری با مصوبه شورای اسلامی شهر، قرارداد احداث، نوسازی و بهره برداری شهر بازی نیشابور فسخ شد.

شهردار نیشابور با اعلام این خبر و جهت تنویر افکار عمومی در خصوص مطلب قرارداد « ترکمنچای» مطرح شده در یکی از نشریات محلی به نام «مهر نیشابور» گفت: قرارداد احداث، نوسازی و بهره برداری شهر بازی نیشابور در سال ۸۸ توسط شهردار و مسئولین وقت بر اساس مجوز شماره ۱۱۵۴/ش مورخ ۱۲/۹/۸۸ شورای اسلامی وقت به عنوان قرارداد مشارکت بین سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری و سرمایه گذار با اعتبار سرمایه ای ۷ میلیارد ریال منعقد گردید.

مهندس زرندی افزود: مدت ساخت و تجهیز در این قرارداد ۱۸ ماه و مدت بهره برداری جهت برگشت سرمایه و سود پیش بینی شده برای سرمایه گذار ۱۵ سال شمسی ذکر شده بود.

وی خاطرنشان کرد: اما در این مدت متاسفانه تعهدات مالی و سرمایه گذاری ساخت و احداث دستگاه های شهر بازی توسط سرمایه گذار صورت نگرفت و شهرداری را متحمل زیان کرد.

زرندی تصریح کرد: شهرداری در تاریخ ۱۸/۶/۹۲ برابر نامه شماره ۱۵۷۷۲ به شورای اسلامی شهر اعلام کرد که با توجه به بررسی های بعمل آمده در خصوص قرارداد مذکور، متأسفانه تعهدات مالی و سرمایه گذاری، ساخت و احداث دستگاه های شهربازی توسط سرمایه گذار به عمل نیامده و توسط سازمان پارک ها و فضای سبز نیز اقدامی صورت نگرفته است و از این جهت شهرداری و شهروندان متحمل ضرر و زیان گردیده اند، که در این نامه خواسته شده شورای اسلامی شهر در خصوص احقاق حقوق شهرداری و تعیین تکلیف قرارداد نظریه قانونی اعلام نمایند ولی با توجه به این که پاسخی از طرف شورای محترم شهر اعلام نگردید، مجدداً در تاریخ ۱۳/۱۱/۹۲ برابر نامه ۳۰۴۶۵ به منظور احقاق حقوق شهروندان از شورای محترم درخواست نمودم نظریه قانونی اعلام گردد.

زرندی اظهار داشت: پس از پیگیری های مستمر از طریق مراجع قانونی کارشناس دادگستری خسارت وارده به شهرداری را اعلام نمود و پس از انعکاس موضوع به شورای محترم اسلامی شهر نهایتاً منجر به صدور مصوبه شماره ۳۳۹۱/ش مورخ ۱۰/۱۲/۹۳ مبنی بر فسخ قرارداد گردید.

وی در پایان با تأکید بر شفاف سازی مسایل از برخی رسانه های شهرستان خواست در خصوص انعکاس اخبار ابتدا اطلاعات کافی را بدست آورند و موجب تشویش اذهان عمومی نشوند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.