قحط الرجال یا فرصت طلبی فردی

قحط الرجال یا فرصت طلبی فردی:

آیا فرماندار نیشابور این بار از سبزوار می آید؟

گزینه ی فرمانداری نیشابور کیست؟ از جانب چه کسی حمایت می شود؟

آیا «استاندار» از جایگاه قوه ی مجریه دفاع می کند یا زیاده خواهی ها، فرصت سوزی ها و ظلم مضاعف به نیشابوریان ادامه می یابد؟

«هر دم از این باغ بری می رسد، تازه تر از تازه تری می رسد.»

قصه ی پر غصه ی انتخاب فرماندار نیشابور گویا قرار نیست به این راحتی به ساحل آرامش برسد. پس از حذف چهره های توانمند و مطرح محلی و نیشابوری، گویا اینک شاهین اقبال بر دوش هم وطنی سبزواری نشسته است

نامنی کیست؟

«رضا نامنی» از اهالی محترم سبزوار است ،او تحصیلکرده ی مهندسی کشاورزی با گرایش دامپروری است. از جمله سوابق مدیریتی وی ریاست اداره ی جهاد کشاورزی در شهرستان های کاشمر وسبزوار و ….ذکر شده است. البته نامنی در دوره ی دولت احمدی ن‍‍ژاد مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی بوده و این مسئولیت را تا کنون نیز ادامه داده است.

نامنی چگونه مطرح شده است؟

گفته می شود علی مروی علی رغم ارتباطات گسترده ای که با دولت احمدی نژاد داشت، با روی کار آمدن دولت روحانی، به دلیل شخصیت ویژه ورفتارسیاسی مخصوص خود ناگهان راه اعتدال در پیش گرفت. وی با روابط سببی که در این اواخر با سکاندار وزارت کشور پیدا کرده است بیشتر به آغوش اعتدال گرایان افتاده است و گفته می شود که یکی از نزدیکان خود را مامور! پی گیری انتصاب ها به ویژه در فرمانداری ها نموده است. از طرف دیگر همکار بودن نامنی با این فرد نزدیک آقای نماینده این فرصت طلایی را در اختیار ایشان قرار داده تا علی رغم وجود نیشابوری های شایسته، احتمالا به عنوان کاندیدای فرمانداری نام ایشان مطرح شود.

اشکال کار کجاست؟

ضمن احترام به صلاحیت های فردی و مدیریتی آقای نامنی به نظر می رسد رفتار برخی در خصوص انتخاب مدیران مختلف در شهرستان از جمله فرمانداری از چند زاویه قابل نقد است:

یکم:چرا با وجود مدیران توانمند و با تجربه ی بالای سیاسی نیشابوری،نمایندگان شهرستان، همیشه به دنبال حذف آنان از چرخه ی مدیریت بوده اند؟ آیا مرغ همسایه غاز است؟ یا منافع آقایان در عدم حضور مدیران توانمند همشهری برای خدمت به نیشابوریان است؟ به راستی آقایان چه توضیحی در این خصوص برای افکار عمومی دارند؟

دوم:با توجه به حساسیت های منطقه ای و محلی که متاسفانه از گذشته تا امروز بین نیشابور و سبزوار وجود داشته و دارد ، با توجه به کدام عقل دور اندیش سیاسی از این انتصاب حمایت می کنید؟ فرض کنید در دوره ی مدیریت ایشان مباحث مربوط به تقسیمات استان دوباره مطرح شود! هیچ اندیشیده اید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

سوم:با توجه به تجارب این هم استانی عزیز در مناصب غیر سیاسی، به راستی مطرح شدن نام ایشان به عنوان مدیر ارشد یکی از پر مناقشه ترین و پیچیده ترین شهرهای استان جای سوال بسیار دارد. جالب این که آقای مروی قبلا هم در حمایت از انتصاب جلایری به عنوان فرماندار نیشابور مرتکب چنین خطای بزرگی شد. البته جای تاسف بسیار دارد که هزینه ی این تصمیمات غلط را مردم پرداخته و می پردازند.

چهارم: آقایان نماینده دلیل دخالت های غیر قانونی خود در امور اجرایی را توضیح دهند.انتصاب فرماندار چه ربطی به ایشان دارد؟ از استاندار انتظار می رود از جایگاه قوه ی مجریه دفاع کرده و به این زیاده خواهی ها، فرصت سوزی ها و ظلم مضاعف به نیشابوریان خاتمه دهد!

نکته ی پایانی این که سرنوشت پانصد هزار نفر مردم شهرستان های نیشابور و فیروزه در طول سالیان اخیر، در دام زیاده خواهی برخی گرفتار آمده تا آنجا که آقایان در جزیی ترین مسائل دخالت می کنند و سهمگین تر اینکه هیچ کس هم در این خصوص پاسخگو نیست!البته این زیاده خواهی امروز با ایجاد برخی روابط سببی تشدید شده است. حال باید بر احوال این گوشت قربانی و دیار مغول زده گریست!

نویسنده :رضا مهرداد

به اشتراک بگذارید:


2 دیدگاه برای “قحط الرجال یا فرصت طلبی فردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.