قاتل ۸۱ ساله عصبانیم کرد من هم کشتمش!

467101_381امیرحسین دهنوی

حوادث نزاع کلامی و غیرکلامی مردمان عادی کوچه و بازار هر لحظه در حال افزایش است حالا دیگر روزی نیست که شما در حال عبور از خیابان شاهد نزاع ۲ راننده تاکسی، خریدار و فروشنده در یک مغازه، درگیری ۲ عابر، نزاع بر سر پارک‌کردن ماشین، ۲ متکدی، ۲ کارگر بر سر یک چهارراه، کارگر و کارفرما، حتی ۲ بچه‌مدرسه‌ای نباشید، بماند که این همه تنها بخش کوچکی از انواع بسیار نزاع‌هاست و بخش مهمی از نزاع‌ها همچون درگیری‌های خانوادگی، نزاع ساکنان یک آپارتمان و نزاع‌های انحرافی چندان قابل مشاهده نیست. امروزه جنگ و نزاع نه‌تنها در میان دولت‌ها، بلکه در بین افراد نیز به صورت یک اپیدمی دراَمده است. اکنون برخلاف گذشته خشونت جلوه خود را بسرعت آشکار می‌سازد. حتی یک فحاشی در ساعات پیک ترافیک می‌تواند به یک نزاع یا حتی قتل منجر شود؛ متاسفانه امار نزاع و درگیری در نیشابور بسیار بالاست .طبق آمار رسمی در سال ۹۴ ،۱۶ درصد نزاع های فردی و حدود ۱۹ درصد نزاع های دسته جمعی افزایش یافته و این امر باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی و مخدوش نمودن چهره فرهنگی شهر شده که این امر باید مورد آسیب شناسی جدی و کنکاش دقیق قرار گیرد.در چند روز گذشته خبری مبنی بر درگیری دو مرد هشتاد ساله در روستایی در حوالی نیشابور در  شبکه های مجازی دست به دست چرخید.یکی از شاهدان این حادثه به خبرنگار خیام نامه  گفت: مشاجره لفظی بین دو پیرمرد ۸۰ و ۸۱ ساله بالا گرفته بود. پیرمرد ۸۱ ساله به شدت عصبانی شده بود. نمی توانست خودش را کنترل کند.او با چاقو به سمت پیرمرد ۸۰ ساله حمله ور شد و هرچه توان داشت در زور بازویش جمع کرد . او با سه ضربه چاقو پیرمرد ۸۰ ساله را زخمی و بعد به زمین افتاد .برای جزییات بیشتر این حادثه به سراغ فرمانده انتظامی شهرستان نیشابوررفتیم سرهنگ آقابیگی در تشریح این خبر  به خیام نامه گفت:ساعت۱۰:۴۵  دقیقه روز جمعه شهروندی در تماس با فوریت های پلیسی ۱۱۰ از وقوع یک فقره نزاع منجر به قتل در بخش زبرخان شهرستان نیشابور خبرداد که بلافاصله ماموران کلانتری ۱۸ خروین به محل اعزام شدند .ماموران پس از مراجعه به محل و بررسی اولیه متوجه می شوند ، یک پیرمرد ۸۱ ساله به نام حسن بدلیل اختلافات قبلی با پیرمرد ۸۰ ساله دیگری به نام اسماعیل  درگیر که متاسفانه اسماعیل بدلیل اصابت ضربات چاقو به قتل می رسد .

آقابیگی خاطر نشان کرد :متهم به قتل ۸۱ ساله در همان لحظات اولیه در حالیکه یک تیغه چاقوی قصابی (آلت قتاله) در دستش و در حال استعمال سیگار بود دستگیر و جهت تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شد .

متهم با قبول بزه انتسابی در تحقیقات پلیسی اظهار داشت :بنده مقتول را از قبل می شناختم لیکن بدلیل برخی اختلافات قبلی وی را با چاقوی به قتل رساندم .با اعتراف متهم صحنه قتل با دستور قاضی پرونده بازسازی و متهم با قرار صادره روانه زندان گردید

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.