فعالیت های شرکت تعاونی کشاورزی دامداران بخش

طی بازدید معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

فعالیت های شرکت تعاونی کشاورزی دامداران بخش

زبرخان تشریح شد

مهندس کلانتری معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی سفر به شهرستان نیشابور با حضور در شرکت تعاونی کشاورزی دامداران بخش زبرخان از قسمتهای مختلف این شرکت بازدید نمود.

وی در این بازدید در جریان فعالیت ها واهداف مورد نظر شرکت که تکمیل پروسه تولید با احداث کارخانجات لبنی می باشد، قرار گرفت و از زحمات و تلاشهای مدیران شرکت تعاونی قدردانی نمودند.

گفتنی است: شرکت تعاونی کشاورزی دامداران بخش زبرخان با هدف خدمت رسانی به جامعه دامپرور وکشاورز وارتقاء سطح علمی وکیفی محصولات کشاورزی جامعه در دی ماه سال ۱۳۷۸دراداره ثبت اسناد شهر قدمگاه به ثبت رسید و هم اکنون در سه بخش وبا سرمایه ای بالغ بر ۳میلیارد تومان، یکی از فعالترین تعاونی های استان می باشد.

 

علی قدمگاهی مدیرعامل این شرکت طی این بازدید در گفتگو با خیام نامه میزان اشتغال زایی شرکت را به طور مستقیم ۵۰ نفر عنوان کرد و افزود: این شرکت در چندین سال متوالی به عنوان تعاونی برتر شهرستان و استان معرفی گردیده و همچنین در سال ۹۳ توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعنوان تعاونی برتر شناخته شده است.

وی مهمترین فعالیت های شرکت تعاونی کشاورزی دامداران بخش زبرخان را بدین شرح تشریح نمود:

۱- مرکز جمع آوری شیر: که درابتدای فعالیت با جمع آوری روزانه ۷۰۰کیلوگرم شیر دامداران عضو در مکانی استیجاری شروع به فعالیت نمود و به مرور زمان با افزایش میزان شیر تحویلی و ضرورت احداث مکان مناسب، مدیران شرکت برآن شدند تا نسبت به خرید و احداث مرکزی مناسب اقدام نمایند.

لذا زمینی به مساحت ۸۰۰ متر خریداری شد و با ایجاد سالن جمع آوری شیر، آزمایشگاه، انبار و سایر ملزومات مکانی مناسب بنا گردید که هم اکنون با دریافت روزانه ۶۰تن شیر از اعضاء که توسط ۵۰ مرکز جانبی که در روستاهای بخش و منطقه ایجاد شده، جمع آوری بوسیله تانکرهای حمل شیر به مرکز انجام می یابد و پس از انجام آزمایشات لازم و رسیدن شیر به دمای مناسب توسط دستگاههای موجود بارگیری شده و به کارخانجات لبنی در تهران صنایع شیر ایران (شرکت لبنی پگاه و کاله آمل) حمل می شود.

لازم به ذکر است که اقدامات صورت گرفته   باعث بالا رفتن کیفیت شیر شده که در نتیجه سود بیشتر دامدار را در بر دارد.

۲- کارخانه خوراک دام: توجه به اهمیت تغذیه در صنعت دامپروری مدیران شرکت را برآن داشت تا جهت تامین آذوقه با کیفیت دامداران عضو و غیره، اقدام به احداث یک واحد خوراک دام کنند تا این نیاز اعضاء رانیز برطرف نماید.

بنابراین کارخانه خوراک دام این شرکت تعاونی با تولید روزانه ۷۰ تن خوراک دام با کیفیت بالا مشغول به خدمت به دامداران منطقه می باشد و مقداری از این تولید به صورت مستقیم به روستاهای اطراف و مقداری نیز درانبار شرکت دپو و با مراجعه دامداران در اختیار آنها قرار می گیرد.

۳- فروشگاه مصرف: با احداث یک واحد فروشگاه در محل شرکت تعاونی به مساحت ۴۵۰متر مربع در زمینه تامین مایحتاج عمومی و لوازم خانگی و ملزومات دامداری فعالیت نموده و تقریباً کلیه نیاز اعضاء را تامین نموده است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.