فروش روغن های نباتی به جای کَره در نیشابور

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور از پلمپ یک واحد غیرمجاز عرضه لبنیات محلی در نیشابور خبر داد.

دکتر عظیمی نژاد در گفتگو با وبدا اظهار کرد: به همت بازرسین پرتلاش بهداشت محیط و حرفه ای در طرح تشدید نظارت بر مواد غذایی در ماه رمضان، وجود یک کارگاه غیرمجاز تولید لبنیات زیر زمینی در منطقه رسالت غربی شناسایی شد که به عرضه‌ی غیربهداشتی و غیرقانونی مواد لبنی با عنوان لبنیات محلی اقدام می کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و با هماهنگی‌های صورت گرفته با مقام محترم قضایی شهرستان (دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان نیشابور) و با توجه به عدم اخذ مجوزهای بهداشتی و قانونی لازم ، واحد مزبور با حضور اینجانب و دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان نیشابور پلمپ و فرآورده های لبنی غیر بهداشتی و تفلبی کارگاه مذکور ضبط و از ادامه فعالیت آن واحد جلوگیری به عمل آمد.

رئیس علوم پزشکی نیشابور یادآور شد: در کارگاه مذکور که در ساختمانی مسکونی و شرایطی کاملا غیربهداشتی فعالیت می کرد روغن نباتی به کمک موادی شکل دهنده منجمد شده و به عنوان کره محلی پاستوریزه در سطح وسیع در مغازه های شهر عرضه می شد.

عظیمی نژاد در پایان خاطر نشان کرد : متعاقب این کار دستور بازرسی تمام اماکن عرضه مواد لبنی و سوپر مارکت ها تا محدوده میدان حافظ صادر و مقادیر زیادی از همین کره های تقلبی کشف و ضبط گردید.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.