فرمانده انتظامی شهرستان در دیدار خبرنگاران رسانه ها به پلیس کمک کنند

 

لباس ما لباس نوکری مردم است3

آزاده مهدیار/ فرماندهی انتظامی شهرستان به مناسبت روز خبرنگار میزبان خبرنگاران نشریات و خبرگزاری ها بود و در نشستی که بیش از دو ساعت به طول انجامید، پاسخگوی سوالات و انتقادات خبرنگاران بود.

در این نشست که روز سه شنبه نوزدهم مرداد در قرارگاه نیروی انتظامی برگزار شد، سرهنگ آقابیگی ضمن تشکر از فعالیت رسانه ها در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی و جرایم، تصریح کرد: رسانه های شهرستان باید از این میزان هم قوی تر کار کنند و در کنار پرداختن به مسائل سیاسی، مسائل امنیتی مردم را فراموش نکنند.

وی با اشاره به تحلیل های اجتماعی هفته نامه «خیام نامه» و با بیان این که تحلیل اخبار و انتشار گزارش های تحلیلی برای مسئولان بسیار راهگشاست، ضمن قدردانی چند باره از هفته نامه «خیام نامه» در شیوه پرداختن به معضلات گوناگون اجتماعی، افزود: آماده ایم که خوراک اطلاعاتی در این زمینه ها به خبرنگاران ارایه نماییم و از پرداختن به این دست موضوعات ازسوی رسانه ها استقبال می کنیم.

آقابیگی با بیان این که این لباس ما لباس نوکری مردم است و تا زمانی که این امانت به ما سپرده شده باید درست خدمت کنیم، آمادگی خود را جهت پاسخ به سوالات خبرنگاران اعلام کرد. سوالاتی از نحوه عملکرد نیروی انتظامی تا وضعیت امنیت شهرستان.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خیام نامه در خصوص شایعات پیرامون پرونده مامور نیروی انتظامی که در مشهد اعدام شد و برخی از اظهارنظرها در باره اجرای زودتر از موعد حکم، اظهار داشت: این موضوع اتفاق تلخی بود اما در هر قشری ممکن است چنین اتفاقاتی رخ دهد، در این مورد هم روال قانونی و دفاع متهم انجام پذیرفت و با دستور قضایی حکم اجرا شد، در عین حال آن شایعات را ما هم شنیده ایم و به مقامات رده بالا منعکس کرده ایم و دفتر حقوقی در حال پیگیری است، امکان هم دارد از طریق این مقامات چنان چه لازم بدانند، توضیحاتی به افکار عمومی ارائه شود، کسانی هم در فضای مجازی اقدام به پخش تصویر این فرد و خانواده اش و فضاسازی کردند، که دستور مقام قضایی در موردشان صادر شده است.

سوال دیگر در مورد برخورد و ضرب و شتم مردم توسط نیروی انتظامی در ماجرای اعتراضات صندوق علویه بود که آقابیگی پاسخ داد: ضمن این که کار ما هم ممکن است ایراداتی داشته باشد، در این مورد خاص، تا زمانی که تجمعات آرام بود نیروی انتظامی دخالتی نداشت اما به این خاطر که بلندگو به دست گرفتند و رو به ساختمان فرمانداری فریاد می زدند و فرمانداری عملا نمی توانست کاری انجام دهد، وارد عمل شدیم چراکه نباید اجازه می دادیم «قائله مرغ» تکرار شود و شهروندان از پلیس اقتدار هم می خواهند. در این قضیه فردی بازداشت شد که هیچ ارتباطی با صندوق علویه نداشت. وی تعداد بازداشت شدگان را ۶ نفر اعلام کرد و در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص ارتباط همه بازداشت شدگان با معترضان به اتفاقات علویه گفت: سه چهار نفر از آنان بی ارتباط بودند. وی افزود: باید رسانه ها هم به کمک ما بیایند که اولا تجمعی صورت نگیرد و اگر شکل گرفت اتفاق اخیر نیفتد.

آقابیگی در خصوص برخورد نیروی انتظامی با برخی جوانان در جاده باغرود است که گاه شکل بازرسی به خود گرفته و جو روانی بدی ایجاد می کند، آقابیگی پاسخ داد: در ماه رمضان و در جاده باغرود به دلیل این که خانواده ها نیاز داشتند بعد از افطار بستر امنی داشته باشند و به پیاده روی بپردازند، اما افرادی بودند که با ظاهر بد واقعا ایجاد مزاحمت می کردند و لازم بود برخورد شود، اگر یک مورد جز این بوده است پاسخگو هستیم، در مورد حکم قضایی هم ما در جرایم مشهود و در انظار عمومی می توانیم بدون حکم قضایی اقدام کنیم.

وی در خصوص روند ساخت کلانتری های مناطق، کلانتری برزنون را در حال ساخت اعلام کرد و افزود: زمین کلانتری ۱۴ واگذار شده و مقامات وزارت کشور شفاها اعلام تامین اعتبار کرده اند که امیدواریم این اتفاق بیفتد، در مورد کلانتری اسحاق آباد هم هیچ اقدامی صورت نگرفته و حتی زمینی تعلق نگرفته است.

این مقام انتظامی شهرستان در رابطه با برخوردهای گاه نادرست نیروی انتظامی با مردم گفت: ممکن است گاهی همکار ما برخورد بدی داشته باشد اما نباید این مورد را به تمام نیروی انتظامی تعمیم داد در عین حال اگر گزارشی به دست ما برسد بررسی و برخورد می کنیم. آقابیگی افزود: در این زمینه در کلاس های آموزشی مردم داری و اخلاق نیکو به صورت مرتب به نیروهای ما آموزش داده می شود.

در این جلسه فرمانده انتظامی شهرستان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از خبرنگاران فعال شهرستان قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود که تعامل پلیس و جامعه به کمک خبرنگاران و اصحاب رسانه، بیش از گذشته توسعه یابد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.