فرماندار فیروزه مطرح کرد: ده برابر شدن اعتبارات فیروزه در دولت تدبیر

 

رضا میرابی

همرمان با دهه فجر، فرماندار شهرستان فیروزه در نشست خبری با اصحاب رسانه ، از توسعه این شهرستان در طول زمامداری دولت یازدهم سخن گفت.

محمد حسین صالحی در این نشست که در هفتمین روز از دهه فجر و با حضور تعداد اندکی از خبرنگاران برگزارشد، گفت: جشن های انقلاب باید یادآور رشادت، مقاومت و ایثار مردم در سال ۵۷ و قبل از آن باشد.حضرت امام خمینی(ره) به وحدت کلمه و اتحاد بین مردم تاکید بسیار داشتند و شاید رمز پیروزی انقلاب اسلامی همین انسجام و یکپارچگی مردم بود.

وی افزود: حضور عظیم مردم و اتحاد بین آن ها چه در زمان انقلاب و چه در سال های بعد و جنگ تحمیلی نیز به عنوان اهرمی موثر در نیل به اهداف نظام نقش آفرینی کرده است. ما باید از انقلاب درس بگیریم و وحدت جامعه را در جهت بالندگی و توسعه ایران به کارگیریم.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزه با اشاره به توسعه و پیشرفت شهرستان فیروزه در دولت یازدهم، خاطرنشان کرد: در دولت قبل اعتبار سالانه تخصیص یافته و ابلاغی برای شهرستان به طور میانگین ۱۰ میلیارد تومان بود اما در سال ۹۴ و ۶ ماهه ابتدای ۹۵ ، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص و هزینه شده است.

باند دوم جاده نیشابور به فیروزه پس از ۱۲ سال تعطیلی، در دولت یازدهم به

 بهره برداری رسید

فرماندار فیروزه در این خصوص اظهار کرد: در سال ۹۳ شهرستان فیروزه علی رغم اینکه رتبه بیست و چهارم طول مسافت جاده ای در سطح استان را داشت ، رتبه ششم تلفات جاده ای را به نام خود ثبت کرده بود که این نشان از اشکال و نقص در سطح جاده های اصلی و فرعی این شهرستان دارد.

صالحی ادامه داد: در دولت قبل برخلاف بودجه کثیری که وجود داشت، روند ساخت باند دوم جاده نیشابور به فیروزه ۱۲ سال تعطیل بود اما در دولت فعلی حدود ۵ کیلومتر باقیمانده از این جاده پس از آغاز به ساخت در سال ۹۴، در هفته دولت سال جاری با حضور استاندار خراسان رضوی به بهره برداری رسید. هم چنین از ابتدای سال ۹۲ تا کنون  ، بیش از ۹۷ درصد راه های شهرستان به روکش گرم آسفالت مجهز شده که قبل از سال ۹۳ و در دولت قبل ، حتی یک کیلومتر از جاده های اصلی و فرعی نیز از آسفالت گرم برخوردار نبود.

به گفته وی در حوزه راه و شهرسازی فیروزه در دولت فعلی۱۱ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان تاکنون هزینه شده است.

 افزایش  ۶۷ درصدی شاخص برخورداری مردم فیروزه از نعمت گاز

این مقام مسئول هم چنین بیان کرد: در ابتدای دولت یازدهم شاخص برخورداری گاز در استان ۶۵% بود در حالی که در شهرستان فیروزه این عدد به ۱۸% کاهش یافته بود. با اقدام عظیمی که در شهرستان فیروزه صورت گرفت و با عزمی که دولت داشت، سال گذشته در هفته دولت پروژه گاز رسانی به ۱۳ روستای شهرستان کلنگ زنی شد که در سال جاری ۷ روستا در هفته دولت به بهره برداری رسید و ۶ روستای باقی مانده نیز تا چند روز آینده و در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: در بخش طاغنکوه که شهر و همه روستاهای آن به هیچ میزان از گاز بهره مند نبودند، با تکمیل خط انتقال گاز همت آباد-بار تا پایان امسال شهر همت آباد و تعداد زیادی از روستاهای تابعه آن از نعمت گاز بهره مند می شوند.

صالحی اظهار کرد: با بودجه ۵۷ میلیارد تومانی دولت در این زمینه، شاخص برخورداری مردم فیروزه از گاز ، به بیش از ۸۵% رسیده است.

 انتقال آب سد بار در سال

۹۶ کلید می خورد

رئیس ستاد بحران شهرستان فیروزه در خصوص وضعیت آب شرب شهری و روستایی فیروزه  گفت: با توجه به اینکه کمیت و کیفیت منابع آبی شهرستان فیروزه وضعیت مطلوبی ندارد، برنامه ریزی شده است که طرح انتقال آب سد بار به این شهرستان در سال ۹۶ آغاز به کار کند.

صالحی خاطر نشان کرد: در سال های ۹۴ و اوایل ۹۵، هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حوزه آبرسانی روستایی هزینه شده است  و اکنون میزان برخورداری از آب شرب سالم روستایی به ۹۹% رسیده است. این مقدار تا پایان دولت یازدهم به ۱۰۰% خواهد رسید.

مشکلات اساسی ما درحوزه مخابرات مرتفع شده است

فرماندار فیروزه از تخصیص بودجه ۳ و نیم میلیاردتومانی دولت در بخش مخابرات فیروزه خبرداد و افزود: در ابتدای سال ۹۴ شهرستان فیروزه حتی توان اضافه کردن یک خط تلفن را به مجموعه خطوط قبلی نداشت. اما اکنون با نصب تجهیزات جدید و توسعه شبکه، امکان واگذاری خط تلفن تا ۵۰ سال آینده فراهم شده است و مشکلات اساسی ما در حوزه مخابرات رفع شده است.

صالحی هم چنین در خصوص آنتن های تلفن همراه اشاره کرد: برخی از روستاهای شهرستان هنوز از پوشش تلفن همراه محروم اند که رفع این مشکل در سال ۹۶ انجام خواهد شد. افتتاح اینترنت پرسرعت ۳G و ۴G در اپراتور همراه ظرف چندروز آینده  وعده مهم دیگر صالحی به مردم حوزه ماموریت ش بود.

فیروزه شهرستانی بدون حتی یک

 تخت بیمارستانی

رئیس شورای اداری شهرستان فیروزه در این باره یادآور شد: آثار مثبت طرح تحول سلامت در زندگی مردم قابل مشاهده است.در سال ۹۴ بیمارستان ۳۸ تختخوابی فیروزه باسرمایه گذاری ۲۰ میلیارد تومانی در بخش خصوص که چندین سال مشکل صدور مجوز داشت، مجوزهای لازم را اخذ و فاز اجرایی آن در سال ۹۵ آغازشد که تاکنون پیشرفت بسیار خوبی داشته است.

صالحی با بیان اینکه شهرستان فیروزه اکنون حتی یک تخت بیمارستانی ندارد، تصریح کرد: با افتتاح این بیمارستان و مرکز درمان بستری شهرستان، در مجموع تعداد تخت های بیمارستانی شهرستان به حاقل ۴۸ و حداکثر ۶۰ عدد خواهد رسید.

او هم چنین متذکرشد: مجوز داروخانه شبانه روزی شهرستان نیز صادر شده و مقرر شده که تنها داروخانه فعلی شهرستان به صورت شبانه روزی خدمات ارائه کند. علاوه بر این ها سه مرکز بهداشتی درمانی روستایی با اعتباری بالغ بر ۲میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان در دهه فجر سال گذشته کلنگ زنی شد و در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

خلع مالکیت ۲۰ قطعه زمین تحت تصرف سرمایه گذاران غیرواقعی!

صالحی در ادامه تصریح بیان کرد: قبل از سال ۹۴  شهرک صنعتی شهرستان فیروزه  فقط ۲ واحد فعال داشت اما در سال ۹۴ دو واحد دیگر به این مجموعه اضافه شده و امسال نیز سه واحد دیگر نیز در این مکان به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: از تعداد ۲۲ قطعه زمین موجود در شهرک صنعتی که برای استفاده سرمایه گذاران واگذار شده بود اما اقدامی از سوی سرمایه گذار صورت نگرفته بود ، مالکیت ۲۰ قطعه آن خلع شد و به سرمایه گذاران واقعی سپرده شد. به شرطی که این افراد حداکثر ظرف ۶ ماه مقدمات کار را آغاز کنند که اگر در این زمان نیز فعالیتی نداشته باشد، مالکیت زمین از فرد خلع می شود و به سرمایه گذار دیگری واگذار می شود.

این فعال مدیریتی اظهار کرد: یکی از ظرفیت های شهرستان فیروزه معافیت مالیاتی آن است که بر اساس برنامه پنجم توسعه، این شهرستان دارای ۲۰ سال معافیت مالیاتی می باشد از این روز زمینه لازم برای سرمایه گذاری فراهم شده است. اما در سال های گذشته علاوه بر وجود این چنین ظرفیتی، اقدام قابل تاملی در جهت جذب سرمایه گذار صورت نگرفته است.

ایستگاه راه آهن فیروزه تا پایان سال

فرماندار شهرستان فیروزه در این خصوص گفت: ایستگاه راه آهن فیروزه که یک ایستگاه متروکه بود تا پایان امسال با صرف هزینه ۸ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد. مسافران از این پس می توانند از همین ایستگاه برای سفر استفاده کنند.

پیگیری برای باز پس گرفتن روستاهای واگذار شده به خوشاب

صالحی در این باره یادآور شد: ۴ روستای چزگ، فرخار، رباطی و جمبرجوق از سال ۸۹  طی تقسیمات کشوری به خوشاب واگذار شد که ما پیگیری های خود را از طریق استان انجام داده ایم و امید داریم که قبل از انتخابات این روستاها به حوزه شهرستان فیروزه بازگردد.

برجام یکی از افتخارات نظام است

نگاه سیاسی و تخریبی مخالفان دولت در موضوع هواپیمای ایرباس به وضوح قابل مشاهده است!

فرماندار فیروزه در پاسخ به سوال خبرنگار خیام نامه مبنی برتاثیر لغو تحریم ها برتوسعه صنایع خرد گفت:برجام بر توسعه مناطق محروم و افزایش سرمایه گذاری در آن ها تاثیر بسیار زیادی دارد. افزایش ضریب اطمینان  و کاهش هزینه سرمایه گذاری ونیز کاهش هزینه تمام شده برای واردات کالاهای مورد نیاز صنایع از مهم ترین دستاورد های برجام برای صنایع تولیدی بوده است.

صالحی افزود: باید با دید بی طرفانه به برجام و دست آوردهای آن نگاه کرد. برجام یک توافق بین المللی و یک قرارداد دوطرفه است. انتقاد با تخریب تفاوت دارد. مخالفان دولت با دید تخریبی به مذاکرات هسته ای و لغو تحریمها می نگرند و این باعث می شود که همانند کسی که خود را به خواب زده است، حتی در حضور دلایل و شواهد منطقی، تفکر خود را تغییر ندهند.

وی تصریح کرد:عده ای تاثیرات برجام را نمی بینند. ما در سال ۹۰ براساس آمار یک میلیون بشکه تولید نفت داشتیم و قرار بر این بود که در هر سال ۲۰ % از تولید کشورهای دارای نفت کاسته شود و با این روند ما به جایی می رسیدیم که نفت را در مقابل غذا مبادله کنیم! اما پس از برجام این تولید به ۴ میلیون بشکه رسیده است. که از این میزان فقط ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه صادر می شود. همان وزیری که خیلی ها از او به عنوان پیرمرد یاد می کنند، با تکیه بر استدلال، منطق ، هوش سیاسی و تجربه خود با قدرت در مقابل اوپک ایستاد و توانست قدرت تضعیف شده ایران را در اوپک، احیا کند به طوری که ما تنها کشوری هستیم که اجازه افزایش تولید نفت را داریم.

صالحی که به طور کامل از مسائل شهری جداشده و در خصوص مسائل منطقه ای سخن می گفت، ادامه داد: در قضیه تحویل هواپیمای ایرباس به ایران ، مشهودا این نگاه تخریبی دیده شد.قبل از صورت پذیرفتن این طرح، مخالفان، آن را غیرقابل اجرا خوانده بودند .زمانی که تحویل داده شد نیز در سکوت خبری بودند و بعد از آن  عنوان کردند که مگر مشکل ما فقط هواپیما بوده است؟!

دولت یازدهم در مقابل تخریب های رسانه ای مظلوم است

نماینده عالی وزارت کشور در فیروزه اذعان کرد: یکی از مظلومیت های دولت یازدهم این بود که در زمانی اداره کشور را به دست گرفت که میزان منابع و درآمد های مالی آن به شدت کاهش پیدا کرده بود و به یک پنجم دولت قبل تنزل یافته بود اما این نه تنها باعث کاهش کارآمدی دولت نشد بلکه این دولت اقداماتی به مراتب بیشتر و بهتر از دولت قبل در زمینه های مختلف انجام داد. که این رشد چندبرابری جز با تدبیر و مدیریت مجموعه دولت، امکان پذیر نبود.

صالحی در پایان با بیان اینکه دولت تریبونی برای بیان مطالبش ندارد، خاطرنشان کرد: بر خلاف آنچه تصور می شود ضعف دولت در زمینه کارکرد نیست بلکه این موضوع از نقاط قوت دولت محصوب می شود. نقطه ضعف دولت، اطلاع رسانی اقدامات خود بوده است. مردم اگر از خدمات دولت ها آگاه باشند، امیدواری و اعتماد آنها به نظام جمهوری اسلامی بیشتر می شود اما در بسیاری موارد دیده می شود که گروه ها و جریانات سیاسی برای نیل به اهداف خود، از بازتاب اخبار مربوط به دولت سرباز می زنند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.