فرماندارنیشابور: رأی مردم به عنوان یک امانت و حق الناس، مسئولیتی سنگین را برای مجریان ایجاد می کند

 

2 (2)باحضور معاون استاندار و فرماندارنیشابور، جلسه آموزشی اعضای هیأت های اجرایی، مجریان وکارشناسان فناوری فرمانداری ها و بخشداری های حوزه انتخابیه اصلی وفرعی شهرستان های نیشابور وفیروزه برگزار شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستادانتخابات نیشابور، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان درابتدای این جلسه رسیدگی به صلاحیت ها و شکایات را وظیفه هیأت های اجرایی دانست واظهارکرد: هیات های اجرایی به عنوان نمایندگان و معتمدین مردم مجریان اصلی انتخابات می باشند و در دوره های آموزشی که برای مجریان انتخابات برگزاری می شود باید کلیه قوانین دقیق ارائه شود تا در روز اخذ رأی بدون کمترین مشکل و شائبه ای روند انتخابات اجرا شود.

مظفری با اشاره به تلاش وزارت کشور در امر آموزش بویژه در انتخابات تصریح کرد: وزرات کشور با استفاده از کارشناسان مجرب مجموعه قوانین، مقررات و ضوابط و تجربیاتی که در انتخابات ضروری می باشد را به تمامی دست اندرکاران انتخابات در قالب برگزاری کلاس های آموزشی منتقل می کند.

رئیس حوزه انتخابیه شهرستان های نیشابور وفیروزه  به عدم طرفداری هیأت های اجرایی و نظارت از فرد یا گروه خاصی در انتخابات اسفندماه تاکید و بیان کرد: دخالت اعضای هیات اجرایی و نظارت در انتخابات بنا بر قانون جرم است لذا باید اعضای هیات اجرایی و نظارت تمامی اقدامات خود را در فرآیند انتخابات بدون حب و بغض و تفکرات شخصیشان انجام دهند و از هیچ فرد و گروهی خاصی حمایت نداشته باشند.

فرماندارویژه نیشابور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه آموزش از ارکان مهم و تأثیرگذار انتخابات است گفت: وزارت کشور در خصوص ارائه آموزش های لازم به عوامل اجرایی انتخابات تاکید داشته و ضروری است که برای برگزاری انتخابات به بهترین شکل ممکن و اجرای صحیح قانون عوامل برگزار کننده از آموزش های لازم برخوردار باشند.

وی در پایان خواستار برنامه ریزی به منظور برگزاری منظم و هدفمند دوره های آموزش عوامل اجرایی انتخابات توسط کمیته آموزش ستاد انتخابات شهرستان شد.

در ادامه سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری اظهار داشت: همه ارکان نظام جمهوری اسلامی به وسیله رأی و نظر مردم انتخاب می شوند.  انقلاب متعلق به مردم است و هیچ کس حق ویژه یا بالاتری ندارد و آن هایی که اعتقاد به رأی مردم و نظر مردم ندارند از انقلاب به دورند و از فرهنگ امام فاصله دارند.

حقیقی افزود: بحث آموزش می‌بایست جدی گرفته شود چون عوامل اگر خوب آموزش دیده و توجیه شوند در برگزاری انتخابات مشکلی پیش نمی‌آید لذا دوره‌های آموزشی طبق برنامه‌ریزی برگزار می‌شود که در این دوره‌ها تمامی عوامل باید به خوبی با کار و وظایف خود در انتخابات آشنا شوند.

در ادامه یکی ازمدرسان؛ به بیان نکاتی در خصوص وظایف هیئت اجرایی و نحوه برگزاری انتخابات پرداخته وبا اشاره به برگزاری اولین باراین دوره آموزشی افزود: هیأت های اجرایی قلب انتخابات هستند وانتخابات شاخص سنجش سرمایه های اجتماعی است. هیچ کس جز مجریان و ناظران حق دخالت در روند انتخابات را ندارند. هرگونه تخلف بایستی سریعا صورتجلسه و به مقام مافوق گزارش گردد. از شناخت آرای مأخوذه وغیر مأخوذه اطلاع کافی داشته و دردرج عناوین (مهندس، دکتر و…) و زندگینامه نامزدها دقت شود و هرگونه تأییدیه توسط مقامات یا افراد مشهور مستند باشد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.