فالگوش ایستادن در وایبر!

فالگوش ایستادن در وایبر!

 

با اجازه از این به بعد هر هفته یکی از پیام های مردمی ارسالی به خیام نامه را که در شماره ی قبل چاپ شده، به عنوان پیام برگزیده در این ستون، دوباره منتشر می کنیم باشد که عبرت آیندگان گردد:

تنوع در انجام اعمال ضروری!

«با درود و خسته نباشید، بنده روزی دو بار از پلیس راه می گذرم و شاهد صحنه های متنوع رفع حاجت توسط کودکان و بزرگان! در پشت اتوبوس، زیر کامیون، پشت گاردریل و حتی دیوار پلیس راه هستم. آیا ساخت و یا تهیه سرویس بهداشتی در این مکان تاکنون احساس نشده؟! لطفا اداره راه و پلیس راه پاسخ گو باشند. با سپاس، امینی»

اخلاق وایبری

به صورت نفوذی وارد یکی دو تا از این گروه های موبایلی شدیم. جمع زیادی از بر و بچ، دوست و رفقا، عوام و خواص، متاخرین و متقدمین، متاهلین و متجردین و خلاصه جمعی هم از اراذل و اوباش اهل محل، جملگی نشسته بودند سبیل در سبیل و کلیپس در کلیپس در گروه های مختلف و گاهی درهم! حالا به بحث های این دوستان کاری ندارم. اولا که سخنگوی محترم قوه قضاییه نگران نباشند. باور کنید نه خبری از فتنه بود و نه توهین. جوک ها هم همه زیر ۱۸ سال و بیشتر هم رده ی سنی الف و ب. قول و قرارها هم که در حد هماهنگی پیاده روی عصرانه و بازدید از نمایشگاه های فرهنگی. دوما آن ها هم که به امید تغییر و تحولی در سطح آگاهی ملی و هماهنگی برای پروژه های فرهنگی و استفاده ی بهینه از این بحث های گروهی هستند بیخودی دل خوش نکنند هیچ خبری نیست. گروه تشکیل می شود با هشتاد نفر عضو بعد می بینی چهار نفر دارند بحث های خاله زنکی و دایی مردکی می کنند، یک عده هم مثل اینجانب فالگوش نشسته اند و دارند استراق سمع می کنند. والا به خدا مردم شادی هستیم ما! حیف مسئولان قدرمان را نمی دانند همش دنبال فیلتر میلتر هستند.

 

خیام و مویان

بعضی دوستان به تندیس تازه ی خیام اثر استاد فخیمی که در نزدیکی افلاک نما جای گرفته اعتراض داشتند. برخی می گفتند ما خیام را سال هاست با چهره ای دیگر می شناخته ایم و چرا این تندیس شباهتی به آن یکی ندارد. از یکی دو نفر هم شنیدم که معتقد بودند حالت چهره ی این اثر که گویا قرار بوده نشانه ی حیرت باشد اندکی به بلاهت می زند! به هر حال برای اطلاع این دوستان، یکی از خوانندگان خیام نامه از چین، برایمان تصویر آقای مویان، نویسنده ی برنده ی نوبل را به همراه مجسمه ی ایشان که در شانگهای نصب شده فرستاده و گفته هیچ کسی هم تاکنون اعتراض نکرده است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.