فاز اول پروژه تعاونی مسکن کارکنان مجتمع فولاد خراسان به بهره برداری رسید

با حضور معاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی:

فاز اول پروژه تعاونی مسکن کارکنان مجتمع فولاد خراسان به بهره برداری رسید

با حضور مهندس کلانتری معاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مقامات کشوری،استانی و شهرستان نیشابور ، ۱۸۲ واحد از مجتمع ۵۵۳ واحدی تعاونی مسکن کارکنان فولاد خراسان با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در هفته گذشته به بهره برداری رسید.

مهندس کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از هیات مدیره این پروژه و مجتمع فولاد خراسان که برای به ثمر رسیدن این طرح مهم زحمات زیادی را متحمل شده اند، گفت: اثرات مثبت تعاونی مسکن فولاد خراسان از دو بعد به این وزارت خانه برمی گردد.

وی بیان داشت: بعد اول آن به صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر برمی گردد که این صندوق زیر مجموعه وزارت تعاون می باشد و بعد بعدی این موضوع بحث تعاونی است که تعاونی مسکن ها ، زحمات زیادی را در سطح کشور برای اکثرکارمندان و کارکنان واحدهای صنعتی متحمل شده است.

مهندس کلانتری اظهار داشت: مهمترین وظیفه تعاونی های مسکن، تامین مسکن است چرا که این مهم یکی از نیازهای سه گانه هر خانواده ای محسوب می شود.

وی ادامه داد: در فرهنگ کشور عزیزمان ایران نیز موضوع مسکن از اهمیت خاصی برخوردار بوده و بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و کسی که مسکنش تامین شده یک نگرانی اساسی از وی برطرف می شود.

وی در خصوص جایگاه تعاون با توجه به تلاشهای تعاونی مسکن کارکنان فولاد خراسان نیز اذعان کرد: تعاون ظرفیت بزرگی برای اشتغال است و همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و هرچه به توسعه تعاونی بپردازیم به توسعه سرمایه اجتماعی پرداخته و فاصله دهکهای اجتماعی را کم می کنیم.

به زعم وی، نزدیک به یازده میلیون نفر عضو تعاونی ها هستند و حدود ۴۶ میلیون نفر هم با سهام عدالت عضو تعاونی ها می باشند و بایستی این ظرفیت بزرگ را در حوزه تعاونی های مختلف افزایش داد.

این مقام دولتی بر این باور است که باید نگاه تازه ای را در کشور به حوزه تعاون جلب کنیم تا همه با توانمندی های مختلف اقتصادی و فکری و علمی به سمت تعاون آمده و با همراهی صندوق توسعه ملی، بانکها و بیمه و مالیات، مشوقهای قانونی تعاون را در عرصه عمل به اجرا درآوریم.

کلانتری تصریح کرد: اعتقاد ما این است که با توسعه تعاونی ها اقتصاد مقاومتی پایدارتر است و آسیب پذیری آن کمتر می شود و یکی از راههای برون رفت از رکود و پایدارسازی اقتصاد مقاومتی را تقویت تعاونی های تولیدی می دانیم.

معاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن عرض تبریک برای افتتاح فاز اول مجتمع تعاونی مسکن کارکنان فولاد خراسان که یک سوم از این پروژه عظیم می باشد، ابراز امیدواری کرد: دو سوم دیگر این پروژه نیز طی ۶-۷ ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

مهندس کلانتری خطاب به اعضای هیات مدیره این مجتمع بیان داشت: اعضای هیات مدیره دقت داشته باشند که ساخت مسکن یک موضوع و نگهداری از آن مبحث دیگری است و باید سعی کنید عمر بهره برداری از این مجتمع ها را افزایش دهید.

وی در پایان مجددا از حمایت های هیات مدیره شرکت مجتمع فولاد خراسان و تلاش های ارزشمند هیات مدیره تعاونی مسکن کارکنان فولاد خراسان در راستای تامین مسکن کارکنان خود تقدیر نمود.

اسفندیار جلایری معاونت استانداری و فرماندار نیشابور نیز در این مراسم ضمن تشکر از دست اندرکاران انجام این پروژه گفت: این پروژه جزو یکی از زیبا ترین پروژه هایی است که امروز به بهره برداری رسیده است.

مدیر عامل فولاد خراسان در این مراسم تصریح کرد: هدف ما حفظ آرامش ، آسایش و ایجاد امکانات رفاهی بیشتر برای کارکنان خود در راستای ارتقا و سلامت آنان و خانواده ایشان بوده است.

مهندس احمدی با ابراز خرسندی از تکمیل فاز یک پروژه مسکونی کارکنان مجتمع فولاد خراسان ، قطب سوم فولاد کشور تاکید هیات مدیره و مدیریت این شرکت را افزایش توان کارکنان از طریق تامین آسایش ایشان اعلام کرد.

ریاست هیات مدیره تعاونی مسکن کارکنان فولاد خراسان نیز با بیان گزارش کاری مختصر از چگونگی به ثمر رسیدن این پروژه در بیاناتی گفت: کل این پروژه ۵۵۳ واحد است که در حال حاضر فاز اول آن که شامل ۱۸۲ واحد می باشد، آماده بهره برداری است.

وی با بیان اینکه فاز دوم مجتمع تعاونی شرکت فولاد خراسان ۱۷۵ واحد می باشد که این فاز تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ابراز امیدواری کرد: عملیات اجرایی فاز دوم مجتمع تعاونی مسکن شرکت فولاد خراسان طی چندماه آینده به اتمام برسد.

مهندس پارسا خاطرنشان کرد: فاز سوم این پروژه شامل ۱۹۶ واحد می باشد که تا کنون ۷۵ درصد پیشرفت داشته است که انشا ا… تا بهار سال ۹۴ به اتمام خواهد رسید.

رئیس هیات مدیره تعاونی مسکن کارکنان فولاد خراسان درخصوص هزینه هایی که تا کنون برای به ثمر رسیدن این پروژه تخصیص داده شده، گفت:برای به ثمر رسیدن این پروژه تاکنون بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان هزینه گردیده که حدود ۳۵ میلیارد تومان از این هزینه هاتوسط اعضا تامین و ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان نیز به صورت وام از مسکن مهر اخذ گردیده و مبلغ ۴میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات از طریق بانک ها اخذ شده است.

مهندس پارسا یادآور شد: کلنگ تعاونی مسکن کارکنان فولاد خراسان در نیمه دوم سال ۱۳۸۶ به زمین زده شد و عملیات اجرایی آن آغاز گردید.

مهندس پارسا یادآور شد: طی رایزنی های انجام شده در مهر ماه سال ۱۳۸۹موفق به دریافت وام مسکن مهر شدیم که با اخذ این وام توانستیم ساخت این پروژه را سرعت بیشتری دهیم.

وی خاطر نشان کرد: ساخت این تعاونی در ۷ طبقه روی پیلوت به اجرا درآمده است.

مهندس پارسا با اشاره به اینکه تمام اسکلت این مجتمع به صورت اسکلت بتنی اجرا شده، یادآور شد: بالغ بر ۴۵ هزار متر مکعب عملیات بتن ریزی اسکت بتنی در این پروژه انجام شده و بالغ بر ۸هزار تن میلگرد در آرماتور بندی این پروژه مورد استفاده قرار گرفته است و طی رایزنی هایی که با کمیسیون احداث و ساخت فن آوری نوین در مسکن و شهرسازی استان داشتیم سعی کردیم تا ساختمان ها ، با اصول مهندسی سازه و فن آوری نوین بنا شود.

وی گفت: جمعاً حدود ۱۱۰ هزار متر مربع زیربنای کل پروژه است که دراسکلت بتنی و سقف آن تیرچه بلوک و بلوک های پلی استایرن (Expanded Polystyrene) استفاده شده است. همچنین در این پروژه در خصوص بحث عایق حرارتی و صوتی پنجره هایی استفاده شده که تمام آنها آلومینیوم ترمال(Thermal Break) بریک دو جداره است یعنی سطوح داخلی با بیرونی کاملاً از هم مجزا است و با یک نوار عایق اجرا شده که در انتقال سرما و گرما موثر است.

مهندس پارسا همچنین بیان داشت: در تمامی بلوک ها از دیوارهای تریدی پنل (۳D Panel) استفاده شده که فن آوری نوین دیوارهای حایل است و در برخی دیوارهای میانی بلوکه های هبلکس (Auto Clavd Aerated Concrete)کار شده که به لحاظ عایق حرارتی و صوتی بسیار موثر است.

وی در خصوص تاسیسات این مجتمع گفت: در تاسیسات این مجتمع تماماًاز لوله های ۵لایه استفاده شده است و سیستم فاضلاب این ساختمان ها نیز از شبکه پلی اتیلن( Poly thylene) و کف سازی های این مجتمع تماماً از فوم بتن (Cellular lightweight concrete)و در سقف ها از گچ برگ های (Gypsum Board)پیش ساخته استفاده شده است.

مهندس پارسا در خصوص درب های ورودی این مجتمع بیان داشت: تمام درب های ورودی مجهز به درب های ضد سرقت بوده که با کیفیت عالی جانمایی شده همچنین آسانسورهای (Lift Gyrls)نصب شده در این مجتمع به صورت مستقیم از یک شرکت آلمانی تیسن گروپ (Thyssen Krupp Elevator) خریداری شده است.

شایان ذکر است رییس هیات مدیره تعاونی مسکن کارکنان فولاد خراسان در پایان مراسم از مجموعه مدیریت مجتمع فولاد خراسان به ویژه مدیریت عامل و هئیت مدیره مجتمع و تمامی مسئولین ادارات و سازمانهای استانی و شهرستان نیشابور منجمله ادارات آب ، برق ، گاز، فاضلاب ، شهرداری ، نظام مهندسی ، پیمانکاران و….. که در به ثمر رسیدن این پروژه تلاش ،حمایت و گام برداشته اند، تقدیر و تشکر نمود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.