غرق شدن همشهری باغشنی در سرمای منهای ۵ درجه

20یکی از اهالی روستای باغشن گچ، در نیمه شب ۲۹ آذرماه در یک استخر ذخیره آب کشاورزی سقوط کرد و با توجه به سرمای شدید جان سپرد جان سپرد.

به گزارش روابط عمومی آتش نشانی نیشابور، در ساعت ۲۳ و ۳۶ دقیقه واپسین شب آذرماه، فردی مضطرب در تماس تلفنی با ستاد آتش نشانی از غرق شدن فردی به نام محمد م. تقریبا» ۵۰ ساله به دلایل نامعلوم در داخل حوضچه ذخیره آب واقع در ضلع جنوب روستای باغشن گچ خبر داد.

در پی این تماس، دو تیم امداد و نجات از ایستگاه های یک و چهار نیشابور به محل حادثه در نزدیکی چاه شماره یک باغشن گچ اعزام شدند.

به گفته رییس سازمان آتش نشانی، نیروهای نجات این سازمان از یک دقیقه پس از نیمه شب شروع به جستجو کردند. در حالی که افراد حاضر در محل و نزدیکان ، نسبت به حضور فرد مفقود در استخر تردید داشتند، عمیت جستجو با بررسی بیشتر عمق و اطلاعات حوضچه ذخیره آب ادامه یافت و این در حالی بود که عدم روشنایی لازم و برودت ۵- درجه و باد نسبتا» شدید در محل حادثه که دما را تا ۱۰- درجه کاهش می داد، کار را دشوار کرده بود.

این گزارش حاکی است که تیم نجات پس از ۱۴۴ دقیقه (تقریبا دو و نیم ساعت ) موفق به پیدا کردن مصدوم نشدند. با این شرایط امکان زنده ماندن فرد غرق شده به صفر رسیده بود.

پس از این جست و جوی بی حاصل به دستور مدیر سازمان، که خود نیز در محل حضور یافته بود، عملیات  تا روشن شدن هوا به تعویق افتاد.

ساعت ۷:۴۵ روز بعد تیم امداد شیفت بعدی برای تکمیل کار ناتمام به باغشن گچ اعزام شدند و در ساعت ۸:۰۰ اقدام به عملیات جستجو نمودند که این بار در ساعت ۹:۲۵ جسد فرد فوت شده پیدا و از داخل آب بیرون کشیده شد.

سازمان آتش نشانی از همشهریان عزیز خواست که رعایت اصول ایمنی را در برخورد با اینگونه حوضچه ها داشته باشند و از شنا کردن و نزدیک شدن به این حوضچه ها خودداری نمایند.

گفتنی است صاحبان این حوضچه ها ملزم به فنس کشی و محصور نمودن و نصب علائم هشداردهنده در محل استخر هستند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.