به عنوان فردی که با مردم زندگی می کنم معتقدم: بر هم خوردن توافق هسته ای برای مردم قابل تحمل نبود و نیست مشکلات معیشتی با مشکلات سیاسی ارتباط دارد

 

 1حسین انصاری راد با تاکید بر اینکه انتخابات را می توان به عنوان بنیادی ترین اتفاق سال ۹۴ قلمداد کرد، از اهمیت برجام و قرارداد هسته ای و ارتباط آن با زندگی مردم سخن گفت.

رییس کمیسیون اصل نود مجلس ششم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران اظهار کرد: بدون شک مهم ترین رویداد سیاسی سال ۹۴، برگزاری انتخابات و حضور پرشور مردم در آن بود.

وی ادامه داد: البته نباید فراموش کرد که قرارداد هسته ای هم اتفاق مهم دیگری بود که در این مسیر رخ داد البته درجه اهمیت انتخابات به مراتب بالاتر از موفقیتی بود که در زمینه هسته ای نصیب کشورمان شد.

انصاری راد تصریح کرد: البته برای مردم و به صورت لحظه ای، قرارداد هسته ای اهمیت بیشتری داشت. بنده به عنوان فردی که با مردم زندگی می کنم، به جرات اعلام می کنم که بر هم خوردن قرارداد هسته ای برای مردم قابل تحمل نبود و نیست.

وی افزود: مسئله قرارداد هسته ای و برجام بسیار حساس بود؛ چون با زندگی مردم ارتباط داشت. البته موضوع انتخابات هم به عنوان مسئله ای پایه ای که تمامی امور کشور بر محور آن می چرخد، موضوعی مهم تلقی می شود.

رئیس کمیسیون اصل نود دوره ششم مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: اجرایی شدن قرارداد هسته ای به صورت کامل، برداشته شدن کامل تحریم ها از الویت هایی است که برای سال جدید باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: همچنین در سال جدید باید شرایط به گونه ای رقم بخورد که دولت با دست باز بتواند به مسائل داخلی و خارجی بپردازد و در راستای رفع مشکلات معیشتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مردم گام بردارد.

انصاری راد تصریح کرد: مشکلات مختلف داخلی و خارجی از یکدیگر جدا نیستند و افرادی که این دو مورد را از هم تفکیک می کنند، یا اشتباه می کنند و یا دچار مغلطه می شوند.

وی افزود: مشکلات معیشتی با مشکلات سیاسی ارتباط دارد به این معنا که اگر دکتر روحانی و دولت وی و همچنین آقای ظریف حضور نداشتند، معلوم نبود سرنوشت برجام به کجا می رسید. بالاخره از نظر سیاسی اگرچه رهبری انقلاب این موضوع را تایید کرده بودند، اما در عین حال گفت و گوهای دکتر روحانی و کابینه ایشان نقش مهمی در روند تحقق این موضوع ایفا کرد.

این نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: بنابراین برجام، هم مسئله اقتصادی و هم سیاسی که بر مبنای آن روابط ایران با خارج از کشور بهتر شده و به دنبال آن موضوع رفع تحریم ها پیش آمده است. انتخابات هم بنیان اصلاح اقتصاد، معیشت، فرهنگ، سیاست داخلی، سیاست خارجی، مسائل دانشگاهی و مسائل آموزشی است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.