علی اکبر شکیبا و گزارش «خیام نامه»: مدیر تصمیم گرفته بود مبالغ را به من پرداخت کند

طبق قانون با من برخورد شود

توصیه به خویشتن داری شده ام!

آزاده مهدیار/ با پیگیری های «خیام نامه» و افشای دریافتی اضافه کاری های مازاد بر حقوق عضو شورا که هم زمان کارمند شهرداری نیز بوده و تمام ۱۷۵ ساعت اضافی کاری خود را از شهرداری دریافت می کرده، شهردار عذرخواهی کرد، قصور را پذیرفت و اعلام کرد با مسببین برخورد خواهد شد.

پیرو آن علی اکبر شکیبا، در جلسه علنی شورای شهر و پیش از قرائت مصوبات کمیسیون متبوع خود، بیان کرد: دوستان من را توصیه به خویشتن داری کردند و به همین دلیل درخواست وقت برای نطق پیش از دستور نگرفتم و توضیحاتی کوتاه در مورد مطالبی که «ناروا» به من نسبت داده شد ارائه می دهم.

وی بدون ان که اشاره کند مقصودش از ناروا بودن مطالب چیست، ادامه داد: من دوست دارم همبستگی میان اعضای شورای شهر مثل قبل ادامه داشته باشد و خطوط سیاسی وارد مقوله شورا نشود به همین دلیل از خیلی از توضیحات حاشیه ای خودداری می کنم، در خصوص تیتر «زیبا! تُند و پرتنش»، که به تعبیر برخی «ترور شخصیت» من بود، بدون پرداختن به دلایل آن می گویم در ۲۲ مرداد سال ۹۶ و ۸ روز قبل از این که وارد شورای پنجم شویم، نامه ای خطاب به شهردار وقت نوشتم و خواستم طبق قوانینی که در مجلس شورای اسلامی وجود دارد در مورد حقوق من رفتار شود که به پیوست آن شهردار به استانداری مکاتبه کرد که پاسخ ش با خودش است.

شکیبا افزود: اضافه کار را من نمی دهم مدیر این کار را انجام می دهد و تصمیم گرفته به من این مبلغ را بدهد.

وی در ادامه بیان کرد: من اصلا دنبال چنین مسائلی نیستم؛ ۱۵ سال در سازمان آتش نشانی شهرداری، سلامت مالی ام را ثابت کردم و یک نقطه سیاه ندارم.

شکیبا بدون اشاره به رقم دقیق اضافه دریافتی اش، گفت: من در جایی کار کردم که اگر می خواستم دنبال این مسائل باشم این ارقام ناچیز، رقمی نبود و اگر می خواستم دنبال مسائل خلاف بروم این مبالغ در برابر آن هیچ بود! همیشه خودمراقبتی کردم و به مردم عزیز این اطمینان را می دهم که در طول خدمتم صادقانه کار خواهم کرد.

وی افزود: من بعد از این تیتر، نامه ای به مدیر زدم که هرچه به من اضافه پرداخت شده برگردانید و هر چه قانون برای من تصمیم بگیرد عمل می کنم. در هفته ای که من در مسافرت هستم و تعطیلات شورای شهر است، این تیتر را کار می کنند، این چیزی به جز این که بخواهند شخصیت کسی را خراب کنند، به دلایلی که توضیح نمی دهم، نیست.

شکیبا که کنترل صدای خود را تا حدی از دست داد با صدای بلند گفت: موضوع دیگری که نوشته بودند، «کسی که هم در شورا و هم در شهرداری کار می کند، عمل نظارتی وی دور باطل است»، چه کسی این را گفته؟! مگر شما مجلس شورای اسلامی هستید؟ مجلس تصمیم گرفته که کارمند شهرداری می تواند کاندیدای شورا باشد، در این چند وقت هم همه دیده اند من از وظیفه نظارتی ام ذره ای کوتاه نیامده ام و محکم روی این مسئله هستم.

پس از پایان جلسه نیز، این عضو شورا داوطلبانه وارد گفتگو با خبرنگار «خیام نامه» شد.

علی اکبر شکیبا نامه مردادماه سال  گذشته خود را خطاب به هادی مسلمی، شهردار وقت، نشان داد و در پاسخ به این سوال که «در این مدت برای تان سوال نبود که آیا این واریزی حق شما است یا خیر؟» گفت: بهره وری کارهای کارمندان متفاوت است، وی شروع به برشمردن فعالیت های خود در شهرداری کرد.

وی مجددا با این سوال مواجه شد که «با این توضیحات این پرداختی را حق خود می دانید؟» گفت: مدیر تصمیم می گیرد که حق من هست یا نه، اگر نبود از حسابم کسر شود!

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.