علی مروی در حضور نماینده رییس جمهور در نیشابور

علی مروی در حضور نماینده رییس جمهور در نیشابور:

دستاوردهای دولت یک ساله ارزشمند است

دانشگاه های ما مشکلات زیادی دارند؛ خانم ها هیچ گونه امکانات ورزشی و تفریحی مناسبی ندارند

حضور شهیندخت مولاوردی، معاون ریاست جمهوری در امور بانوان و خانواده که به عنوان نماینده دولت در هشتمین سفر استانی هیئت دولت به خراسان، در نیشابور، فرصت مغتنمی بود برای مدیران شهرستان تا مشکلات و مسائل حوزه مدیریتی خود را بیان کرده و خواستار توجه بیشتر دولت به نیشابور باشند.

در این نشست که جمعه، چهاردهم شهریور ماه، در شورای اداری شهرستان و محل سالن شهید عابد فرمانداری انجام شد علی مروی، نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی در سخنانی که حمایت محسوسی از دولت در آن به چشم می خورد و متفاوت با نوع اظهارات او و همکاران اش در مجلس نهم، ضمن تشکر از خدمات دولت در یک سال گذشته از جمله ایجاد آرامش، امید و اعتماد در مردم، ایجاد رابطه صمیمی بین قوای مختلف؛ دولت و مجلس و قوه قضاییه، تلاش در توسعه مسائل فرهنگی و حاکمیت اخلاق بر همه امور؛ ویژگی های فرهنگی و دستاوردهای اقتصادی دولت را ارزشمند خواند.

وی از خدمات مهم اقتصادی دولت چنین یاد کرد: تثیبت نرخ ارز، کاهش تورم، تلاش در جهت اقتصاد مقاومتی و در همین راستا کاهش وابستگی به نفت، افزایش تولید و صادرات نفت و گاز، برنامه ریزی برای گاز رسانی به همه روستاها و شهرهای باقی مانده، اقدامات بهینه سازی مصرف سوخت، برنامه ریزی برای توسعه نیروگاه ها، تولید برق و آب همزمان از دریا که آن را ابتکار جدید خواند، توجه جدی به مسئله آب و اختصاص ۱۰ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی و ۵۰۰ میلیون دلار تخصیص به آب رسانی روستایی.

وی همچنین در فضای بین المللی تلاشهای تیم مذاکره کننده را ارزشمند خواند و آن را باعث اثبات حقانیت جمهوری اسلامی در فضای بین المللی، تغییر نگاه بین المللی به ایران، کم اثر کردن تحریم ها و افزایش و حضور سرمایه گذاران و شرکتهای مختلف در کشوردانست با این توضیح که امسال تنها در نمایشگاه نفت و گاز بیش از ۶۰۰ کشور حضور پیدا کردند که بیش از ۱۰ برابر حضور این شرکت های خارجی در نمایشگاه های قبل بود.

وی در خصوص نیشابور اظهار داشت: قبل از اینکه نیشابور قطب دوم صنعتی استان باشد، به عنوان قطب گردشگری استان مطرح است و به عنوان شهری که در ظرفیت های کشاورزی و دامپروری جایگاه بسیار بالایی در استان و کشور دارد نیازمند توجه بیشتری است.

وی با نام بردن از پهلوان دهنوی، قهرمان پیشکسوتان کشتی دنیا، اظهار داشت: این شهر با این همه استعداد متاسفانه در زمینه های فرهنگی با مشکلات بسیار زیادی مواجه است. وی افزود: دانشگاه های ما مشکلات زیادی دارند، خانم ها هیچ گونه امکانات ورزشی و تفریحی مناسبی که در شان شان باشد ندارند. وی از نماینده هیئت دولت در نیشابور خواست وضعیت نیشابورمخصوصا در حوزه مسائل فرهنگی و ورزشی به نحوه شایسته ای به ریاست جمهوری منتقل شود.

آزاده مهدیار ـ خبرنگار

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.