عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی نیشابور به کنفرانس بین المللی در آمریکا دعوت شد

معاون اموزشی و پژوهشی دانشکده علوم پزشکی نیشابور از انتخاب عضو هیئت علمی و مدیر امور بین الملل دانشکده  عنوان سخنران مدعو در کنفرانس جهانی درمان چاقی و تنظیم وزن که در کشور آمریکا برگزار می شود خبر داد.

دکتر اباصلت برجی اعلام کرد: در کنفرانس جهانی درمان چاقی و تنظیم وزن که  در شهر لاس وگاس ایالات متحده آمریکا به مدت ۳ روز در تاریخ ۲۰-۲۲ مارچ ۲۰۱۷ برگزار خواهد گردید، دکتر سعید سمرقندیان، دانشیار دانشکده نیشابور، سخنرانی خود را تحت عنوان «تداخلات مواد غذایی جدید برای مهار چاقی- بیماری قرن ۲۱»  به ویژه نتایج آخرین تحقیقاتی خود را بر روی تغییرات سیستم عصبی (التهابی و اکسیداتیو استرس) در بیماری چاقی و درمان آن با عصاره زعفران و مواد اولیه آن کروسین و سافرانال برای مدت ۲۰ دقیقه به صورت سخنرانی ارایه خواهد کرد.

وی افزود: انتخاب سخنران مدعو در کنفرانس های بین المللی توسط کمیته تخصصی همایش و بعد از بررسی  رزومه (CV) آنها، محل اخذ مدارک تحصیلی، صاحب نظر بودن در مو ضوع کنفرانس و مقالات اصلی و چاپ شده پژوهشگر انجام می گیرد.

معاون اموزشی و پژوهشی دانشکده علوم پزشکی نیشابور افزود: بیشترین اعضای کمیته داوران برای انتخاب سخنران مهمان، از کشور های آمریکا و استرالیا هستند و همچنین قسمت اعظم هزینه های مسافرت و اقامت در زمان برگذاری همایش برای دانشمندان منتخبی که به عنوان سخنران مهمان انتخاب می شوند، توسط کنفرانس تامین می گردد.

برجی خاطر نشان کرد: بیماری چاقی و افزایش وزن، احتمال ابتلا به بیماری‌های گوناگون، به خصوص بیماری‌های قلبی، دیابت نوع دوم، انواع سرطان، آرتروز استخوان ، آسم  و… را افزایش می‌دهد. بیماری  چاقی بیشتر به وسیله ترکیب بیش از اندازه انرژی غذایی ورودی، تحرکات بدنی کم، و استعداد ژنتیکی، ایجاد می‌شود.

این پزشک مسئول رژیم غذایی و تمرینات ورزشی را راه حل‌های اصلی بیماری  چاقی  و افزایش وزن دانست و افزود: کیفیت رژیم غذایی را می‌توان با کاهش مصرف غذاهای پرانرژی، مانند غذاهای پرچرب و شیرین و نیز استفاده بیشتر از غذاهای گیاهی رژیمی افزایش داد.  از ای رو امروزه تحقیقات فراوانی بر روی پیدا کردن گیاهان ضد چاقی و مکانیسم های احتمالی دخیل در آن انجام می پذیرد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.