عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد: سرمایه گذاری درنیشابور، اتفاقی نو درجهان اسلام وخاورمیانه

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نیشابور، فرماندارویژه شهرستان در بازدید از اماکن تاریخی، مذهبی وگردشگری نیشابور که به همراه عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وهمراهان صورت پذیرفت با اشاره با پیشینه غنی فرهنگی، تاریخی و مذهبی این شهرستان اظهار داشت: نیشابور به لحاظ داشتن مشاهیر ومفاخر بزرگ فرهنگی، مذهبی و تاریخی از جای گاه ویژه ای درجهان برخوردار است.

عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از اماکن تاریخی وگردشگری به نیشابور گفت: هلدینگ گردشگری در پی ایجاد شبکه‌ای واحد برای مجموعه هتل‌ها، شرکت‌های ایرانگردی و جهانگردی، مجموعه توریستی آبادگران، قطار‌های مسافربری، شرکت مسافرتی تأمین و مجموعه های دهکده ای است و در نیل به این هدف همچنان در قالب مجموعه هگتا مشغول به کار است.

مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی در خصوص مزایای هلدینگ جدید گردشگری تأمین نیز گفت: این هلدینگ از مزایایی مانند رقابتی بودن، شمارگان و تولید بالا و همچنین امکانات وسیع برخوردار است که زمینه مساعدی را برای ارائه خدمات گردشگری فراهم می‌کند که شاید در ایران و منطقه بی‌نظیر باشد.

ابراهیم بای‌ سلامی ادامه داد: یکی از راهبردهای توسعه ای  ما آن است که برای نخستین بار در ایران به توسعه گسترده منابع انسانی در قالب تحت پوشش قرار دادن و اشتغال جوانان تحصیلکرده در حوزه گردشگری بپردازیم.

وی با اشاره به موقعیت استراتژیک نیشابور وقرارگرفتن درمسیر مشهد مقدس خاطرنشان کرد: با این وجود مطالعات کلانی درسطح ملی درحال انجام است که با توجه به این شرایط خاص به منظور جذب سرمایه گذار بتوانیم طرحی مطالعاتی دراین خصوص داشته باشیم.

وی با اعلام آغاز طرح مطالعاتی درنیشابور با همکاری مسئولان شهرستان ابراز امیدواری کرد: سرمایه گذاری درنیشابور، اتفاقی نو درجهان اسلام و خاورمیانه خواهد بود.

فرماندار نیشابورهم در این بازدید با تبیین ضرورت سرمایه گذاری در بخش های گوناگون صنعتی، کشاورزی، گردشگری و.. درشهرستان افزود: خوشبختانه به دلیل وجود اماکن تاریخی و گردشگری فراوان، زمینه وظرفیت سرمایه گذاری در نیشابور با مقیاس بالایی فراهم است ولازم است سطح عرضه وتقاضا را یکسان کنیم.

نماینده عالی دولت درنیشابور وجود زیرساخت ‌های مناسب رایکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها در صنعت توریسم وگردشگری دانست وگفت:۶مؤلفه شامل      ۱-جاذبه‌ها ۲-حمل و نقل ۳- اقامت و هتل ۴-پذیرایی و رستوران ۵-بازارخریدسوغات و صنایع دستی و ۶-خدمات اختصاصی گردشگری مثل بانک، بیمه، آموزش، بازایاریابی، تورگردانی و فناوری اطلاعات ارکان این صنعت هستند.

فرماندارویژه نیشابور ظرفیت حوزه گردشگری را نیزمورد اشاره قرارداد و بیان کرد: درحال حاضردراین خصوص نزدیک ۴۰پروژه تعریف شده داریم که به  مرحله اجرایی آن وارد خواهیم شد و اگر به توسعه گردشگری می اندیشیم باید با مشارکت بخش خصوصی کار را پیگیری کنیم.

وی با اشاره به لزوم داشتن حمل ونقل خوب از حضورمقامات شرکت رجاء و راه اندازی خط سوم قطارنیشابور- مشهد خبرداد و بیان کرد: بادعوت از مدیرعامل محترم هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی و معرفی ظرفیت های بزرگ گردشگری نیشابور در زمینه های ساخت مجموعه های اقامتی، بیمارستانی و.. می توانیم حوزه گردشگری این شهرستان را متحول سازیم.

فرماندارخاطرنشان ساخت: سازمان میراث فرهنگی نمی‌تواند و نباید نقش متصدی داشته باشند، بلکه باید به ایفای نقش حاکمیتی خود بپردازد و تشویق، تسهیل و تسریع در برانگیختن مشارکت بخش خصوصی وسرمایه گذاری خارجی را در دستور کار خود قرار دهد.

وی درپایان باارائه پیشنهاد ساخت مجموعه بزرگ اقامتی وبیمارستانی تأمین اجتماعی شرق کشور درنیشابور همکاری وهمراهی تمامی مسئولان شهرستان را اعلام نمود.

گفتنی است در اجرای ماده(۳) قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بنا به پیشنهاد معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آقایان محمد علی نجفی، پیروز حناچی، ابراهیم بای سلامی و سید محمد بهشتی ازطرف رئیس جمهور به عنوان اعضای شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری منصوب شده اند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.