عزل و نصب های گسترده

عزل و نصب های گسترده

توسط سرپرست شهرداری پس از انتخاب شهردار جدید

حبیب اله بتوئی، سرپرست موقت شهرداری در حالی که چند ساعت از انتخاب سیدعباس حسینی به عنوان شهردار نگذشته بود، صبح روز بعد از انتخاب حسینی به عنوان شهردار، در اقدامی پرسش برانگیز و شتاب زده دست به تغییرات گسترده و عزل و نصب های فوری پرسنل در مجموعه تحت سرپرستی زده است.

در حالی که به روال معمول، سرپرست ها از تغییرات گسترده امتناع می کنند، و بتویی نیز خود در مصاحبه با خیام نامه داشت عنوان کرده بود که قصد تغییر و جابجایی ندارد، عزل و نصب هایی حتی در سطح معاونت شهرداری در این مجموعه شرایطی صورت می گیرد که بتویی، کم تر از دو هفته است که سرپرستی را عهده دار شده است و شهردار منتخب شورا نیز منتظر صدور ابلاغ برای شروع به کار خویش است.

بر اساس گزارش دریافتی خیام نامه، برکناری کوثری معاون معماری و شهرسازی و استفاده از وی به عنوان کارشناس ساختمانی یکی از این موارد می باشد و فردی به جای وی جایگزین شده که رشته نامرتبط دارد و از بستگان نزدیک مسئول کارگزینی شهرداری است.

همچنین مختاری رئیس حوزه شهردار برکنار شده و از سوی دیگر مهجورثانی کارشناس ارشد فن آوری اطلاعات IT به سازمان پسماند فرستاده شده و فردی مسئول فن آوری اطلاعات شهرداری شده که از بستگان نزدیک یک عضو شورا بوده و در گذشته نیز که این مسئولیت را بر عهده داشته، هزینه های زیادی را برای اجرای سیستم یکپارچه سازی بر دوش شهرداری گذاشته است.

همچنین یک نیروی شرکتی که از بستگان نزدیک بتوئی می باشد در روزهای اخیر میدان دار برخی فعالیت ها شده است.

سرپرست شهرداری، همچنین قندهاری را از مدیریت سازمان اتوبوسرانی برکنار کرده تا وی را به جای پریان جایگزین کند، اما با مخالفت مسئولین ناظر روبرو شده به این دلیل این جابجایی خارج از حوزه اختیارات وی می باشد.

وی همچنین نجار را به عنوان مسئول دفتر فنی منصوب کرده است.

آن چه این تغییرات را بیش از هر چیز سوال برانگیز می نمایاند، گذشته از سوابق و تخصص افراد تازه منصوب شده، رابطه فامیلی برخی از منصوبین تازه با اعضای شورا و یا سرپرست و مسئولین شهرداری از یک سو و در برابر عمل انجام شده قرار دادن شهردار منتخب از سوی دیگر است، که طبعا می تواند به این انگیزه صورت گرفته باشد که لغو این اقدامات پس از روی کار آمدن شهردار جدید، هزینه بر بوده و می تواند وی را با دشواری مواجه کند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.