عارف در دیدار با گرمابی: رای نیشابوری ها از جنس فرهنگ و خرد است

گرمابی برای ایفای بهتر وظایف نمایندگی با مسئولین اجرایی ملی و استانی دیدار کرد

نیشابور از اختلاف بین نمایندگان زیان های جدی دیده است؛ امیدواریم این تجربه ی تلخ تکرار نشود

26با گذشت یک ماه از انتخابات مجلس دهم و نزدیک شدن به آغاز به کار رسمی مجلس دهم؛ دکتر گرمابی نماینده ی منتخب مردم نیشابور و فیروزه در مجلس، با هدف رایزنی  ومعرفی پتانسیل های حوزه های انتخایبه خود؛ با  شخصیت های مختلف سیاسی و اجرایی به دیدار و گفتگو نشست.

گرمابی عصر روز سه شنبه ۲۳ فروردین ماه دیدار مفصلی با عارف داشت. به گزارش خیام نامه در این دیدار که در محل دفتر کار عارف صورت گرفت؛ منتخب نیشابور ضمن اشاره به روند برگزاری انتخابات اخیر گفت: علی رغم وجود برخی بد اخلاقی ها، صرف هزینه های زیاد و پهن کردن سفره های رنگارنگ از جانب برخی کاندیداها، مردم نیشابور  و بسیاری شهرها نشان دادند که نه تنها انتخابشان فراتر از رفتارهای پوپولیستی است که  این رفتارها را توهین به شعور خودشان می دانند.

وی با اشاره به اظهار نظر مسئولین اجرایی انتخابات در نیشابور که ستاد انتخاباتی خود را سالم ترین ستاد اعلام نموده بودند افزود: با کمترین هزینه ی مالی و با همت  دوستان، هواداران اصلاحات و مردم نیشابور به عنوان منتخب اول برگزیده شدم که جای تقدیر دارد و در ادامه  راه باید به مطالبات و خواسته های به حق مردم باید توجه نمود.

گرمابی در این دیدار گریزی به مجلس آینده نیز داشت و نهادهایی مثل مرکز پزوهش های مجلس، دیوان محاسبات و کمیسیون های تخصصی را ابزارهای بسیار مهم نمایندگان برای انجام بهتر وظایف «قانون گذاری» و «نظارت» دانست  و ابراز امیدواری کرد با حسن توجه همه ی نمایندگان منتخب، برای انجام درست وظایف، شاهد شایسته سالاری در این زمینه ها باشیم.

در ادامه ی این دیدار دکتر عارف، ضمن تبریک به حمیدگرمابی و  هاجرچنارانی و مردم نیشابور گفت: سابقه ی درخشان علمی و مدیریتی آقای گرمابی مایه ی مباهات است.  وی اضافه کرد. نیشابور شهری از جنس فرهنگ و آگاهی است و نیشابور باید به فرهنگ و آگاهی رای دهد و طبیعتا شام ونهار و صرف هزینه های گزاف بر رای نیشابوریان اثر گذار نیست. عارف ضمن تاکید بر این که «مردم در این انتخابات پیام خود در خصوص مسائل مختلف را به مسئولان منتقل نمودند که باید مورد توجه باشد»، ابراز امیدواری کرد مجلس آینده فارغ از جناح بندی ها با رویکرد عقلانی به مطالبات مردم توجه نماید.

در دیدار با شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور نیز گرمابی گزارشی از روند انتخابات در نیشابور ارایه داد و از افزایش اعتماد مردم به صندوق رای ابراز خوشحالی کرد. شریعتمداری نیز ضمن اشاره به مشکلات عدیده ی کشور در حوزه های مختلف، حل برخی از این مشکلات را نیازمند تعامل جدی مجلس آینده و دولت دانست و ابراز امیدواری کرد با این تعامل شاهد تغییرات محسوس در  اوضاع کشور باشیم.

دیدار با معاون حقوقی و خانواده ی رییس جمهور از دیگر دیدارهایی بود که صورت گرفت.

شهیندخت مولاوردی نیز ضمن ابراز خوشحالی از اعتماد مردم نیشابور به چهره های جدید و انتخاب گرمابی و چنارانی، خواستار هم گامی بیشتر مجلس و دولت شد. همچنین در این دیدار تجربه ی نوپای بانوان نیشابوری در طرح پارلمان زنان به اطلاع مولاوردی رسید که ضمن استقبال از آن، خواستار ارسال نسخه ای از طرح، برای اجرایی شدن در سطح کشور شد.

پیش از این گرمابی به اتفاق چنارانی دیدار نوروزی با علی لاریجانی رییس فعلی مجلس نیز داشتند. در این دیدار لاریجانی انتخاب نمایندگان جدید نیشابور را تبریک گفت .

در سطح استان نیز دکتر گرمابی دیدارهایی با معاونان سیاسی اجتماعی و برنامه ریزی استانداری داشت که در این دیدارها در خصوص عقب ماندگی های نیشابور مباحث مفصلی صورت گرفت و مسئولین استانداری قول مساعد برای همراهی و همکاری با منتخبین مردم دادند. گفتنی است در این دیدار چنارانی دیگر منتخب مردم نیشابور نیز حضور داشت و مسئولین استانداری به اتفاق ضمن ابراز خوشحالی از همراهی دو منتخب خواستار ادامه ی این همراهی ها برای دفاع از منافع مردم نیشابور شدند و عنوان نمودند: «نیشابور از اختلاف بین نمایندگان زیان های جدی دیده است که امیدواریم این تجربه ی تلخ تکرار نشود».

گفتنی است گرمابی رایزنی هایی نیز با برخی از نمایندگان منتخب از جمله الیاس حضرتی منتخب مردم تهران و مدیر مسئول روزنامه ی اعتماد و کواکبیان رییس فراکسیون دانشگاهیان داشت . الیاس حضرتی که سابقه ی چهار دوره نمایندگی در مجلس را در کارنامه ی خود دارد قول داد به سهم خود تمامی تلاشش را برای کمک به نمایندگان نیشابور در ایفای وظایف ملی و نیز اعتلای نیشابور به کار گیرد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.