طنز خیام نامه نگرانم! نگرانم!

نگرانم! نگرانم!

همین ابتدای کار از جناب سبحانی نیا سپاس ویژه داریم برای این که رک و راست گفته اند از این که آقای مظفری فرماندار نیشابور شوند نگرانی هایی داشته اند. کاش این شفافیت را در دیگر موارد هم داشته باشند و همچین رک و راست بگویند دیگر از چه کسانی نگران هستند و از چه کسانی هراسان هستند و چه کسانی را دوست دارند و با چه کسانی صمیمی هستند و دوستان شیش دونگ ایشان چه کسانی هستند تا مسئولان محترم همواره دغدغه های ایشان را در نظر داشته باشند.5 (3)

مثلا…

پرسش: چرا پرزیدنت روحانی باید حواسش به دل نگرانی های نماینده ها باشد؟ پاسخ: چون اگر بی اعتنا به مثلا همین آقای سبحانی نیا، مثلا آقای مظفری را فرماندار نیشابور می کرد پس فردا جناب سبحانی نیا مثلا هف هش نفر دیگر را در مجلس ورشور می کرد که بیایید امضا جمع کنیم مثلا وزیر راه و شهرسازی را استیضاح کنیم. بعد هم مثلا می زد و آن روز مجلس از دنده ی چپ برخاسته بود و رای عدم اعتماد می داد و خلاصه بگیر و برو دیگر تا ته ماجرا. اینجاست که ارزش یک رای شما مشخص می شود بله با شما هستم همشهری نیشابوری عزیز.

مردم بی جنبه آمریکا

چقدر این مردم شهر فرگوسن آمریکا بی جنبه هستند که به خاطر کشته شدن یک سیاه پوست، راه افتاده اند توی خیابان و اعتراض میکنند و دست بردار هم نیستند. پر روها تقاضا کرده اند که باید در دادگاه به اتهامات مامور خطاکار رسیدگی شود. از تیلیوزون خودمان که همچین اساسی این اعتراضات را پوشش می دهد و مچ آمریکای جهان خوار را می گیرد حسابی مچکریم.

سرقت ادبی

یکی از نشریات نیشابوری مطلب طنزی درباره ی این که قرار است پروژه ی زیر گذر میدان باغرود به یک شرکت بنگلادشی واگذار شود نوشته است. بعد که سِـرچیدیم دیدیم این مطلب درباره ی زاینده رود اصفهان و سی سه پل بوده، دوستان از آنجا کش رفته و به جای نام سی و سه پل، گذاشته اند تقاطع غیر هم سطح امام رضا!

5 (2)

تقاطع هم سطح یا غیر هم سطح

صحبت از تقاطع غیر هم سطح شد همینجا یک بار دیگر از نام گذاران محترم شهرمان خواهشمندم بی خیال نام تقاطع غیر هم سطح امام رضا (ع) شوند و از اسامی مبارک ائمه در جاهای بی ربط استفاده نکنند. آن میدان، سال هاست که به نام باغرود شناخته می شود و باغرود نیشابور هم در تمام کشور شناخته شده و معروف است. زیرگذر باغرود یا پل باغرود چه ایرادی دارد؟ تازه شهرداری مشهد تا توانسته از نام امام رضا در آن شهر استفاده کرده چرا مسئولان شهر ما از جاذبه های شهر خودمان استفاده نکنند؟

5 (5)

نیروی انتظامی در تخم چشم مردم

دو تا عکس برایتان انتخاب کرده ام. یکی این که چرا کیوسک سیار نیروی انتظامی ماه هاست مقابل باغ امین اسلامی جا خوش کرده و منظره ی آن جا را مخدوش نموده است؟ آیا این کیوسک (دوستان می گویند بنویس کانکس. چشم!) آیا این کانکس حتما باید توی تخم چشم مردم باشد که امنیت برقرار شود؟ دیگر هم با توجه به این که همکاران محترم در همین نشریه تیتر زده بودند: «سرنخ های پلیس از دزدان طلافروشی» و با وجود آن سرنخ ها (که با فونت ۳۶ چاپ شده بود) هنوز از سارقین محترم خیری نیست لذا ما جهت شفاف سازی، تصویری از سرنخ های یافت شده را چاپ می کنیم شاید یکی از خوانندگان ما توانست ته نخ را پیدا کند. موفق باشید.

طنز خیام نامه : میم.فریمن

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.