طنز خیام نامه : درباره ی تلویزیون، نمایندگان نیشابور و هندوانه!

درباره ی تلویزیون، نمایندگان نیشابور و هندوانه!

میانگین سن دختران فراری در تهران، ۹ تا ۱۷ سال است، یک سوم زنان قلیان می کشند، روزی ۹ نفر معتاد در کشور می میرند، ۴۰درصد مردم زیر خط فقرند. چیه؟ چرا اینجوری نگاه می کنین؟ خب چند تا آمار بود از روزنامه های رسمی کشور برای تان آوردم تا ببینید در چه کشور گل و بلبلی زندگی می کنیم. آن وقت ۲۴۰ نماینده ی مجلس در نامه ی فدایت شوم به صدا و سیمای ضرغامی از ایشان تشکر می کنند که در مدت جنگ غزه اخبار آن جا را خوب پوشش داده. ما با پوشش آن جا هیچ مشکلی نداریم اما با پوشش این جا مشکل داریم. – جان؟ – ساپورت؟ نه آقا! منظورم اون پوشش نیست شما هم که مثل آقای علی مطهری ذهنت همه ش در جاهای دیگری سیر می کند. منظورمان این است که این صدا و سیمای ما آیا خبرهای فقر و بدبختی و اعتیاد و بیکاری و تورم و رکود و این های خودمان را هم پوشش می دهد یا حواسش فقط به پخش پیام های بازرگانی و بدبختی های کشورهای دیگر است؟ در این رسانه، مدام، زندگی مدرن و مرفه تبلیغ می شود بدون توجه به آموزه های اسلامی و ساده زیستی مورد تاکید آقایان در سخنرانی های مذهبی که در لابلای آگهی های بازرگانی پخش می شود…. البته هیچ خبری هم از فرهنگ نیست. هفته ی گذشته همکار کتاب بازِ ما، در همین نشریه گلایه کرده بود که چرا تلویزیون از سیمین بهبهانی هیچی نگفت؟!! خب حالا ایشان عکس بی حجاب در اینترنت دارد، از جنبش حقوق زنان حمایت می کرده، ترانه اش را داده داریوش بخواند و به قول آقایان اهل فتنه هم بوده! همه ی این ها قبول. کسی هست بگوید چرا تلویزیون، همشهری ِ آرام و سربزیر و دور از هیاهوی ما، محمدرضا شفیعی کدکنی عزیز را نشان نمی دهد؟! ایشان که نه بی حجاب بوده و نه فمینیست! مشکل جای دیگری است. صدا و سیما فقط چارپای خودش را می راند و هیچ کاری هم به کار نقدهای مردم و نخبگان جامعه ندارد. بعد که می بینی نمایندگان مردم و لابد همین دوتا نماینده ی نیشابوری خودمان پای نامه ی فدایت شدم ضرغامی را امضا کرده اند هیچ چاره ای نداری مگر به فرموده ی پرزیدنت سابق، آب را بریزی یک جایی.

4 (2)

هر دو نماینده ی نیشابور رای
به استیضاح دادند

همکار دیگرمان، آقای رضادوست در همین نشریه، نوشتند که در پی آن هستند تا ببینند آقایان سبحانی نیا و مروی در جلسه ی استیضاح دکتر فرجی دانا کدام وری بوده اند، موافق یا مخالف. آقای رضادوست یک متن طولانی حقوقی درباره ی وکیل الرعایا بودن نمایندگان و این که باید پاسخگو باشند و در برابر موکلین خود، رو راست باشند نوشته بودند و یک جورایی نمایندگان را تهدید کرده بودند که خلاصه به زبان خوش بگویید که اعتماد داده اید یا بی اعتمادی! البته ایشان زیادی سخت گرفته اند. بنده همین الان از زیر زبان آقایان سبحانی نیا و مروی می کشم که چه رایی داده اند! طبق اخبار موثقی که نیم ساعت پیش از یک منبع آگاه به دست بنده رسید هر دو نماینده ی نیشابور، مخالف آقای فرجی دانا و موافق استیضاح بوده اند و رای به برکناری ایشان داده اند. هه هه! خوشتان آمد! حالا اگر غیر از این است آقایان نماینده به دفتر نشریه، نامه بنویسند و تکذیب کنند.

4 (1)

 

ماجرای هندوانه

یک کم از دنیای سیاست فاصله بگیریم! جای شما خالی پریروز رفتم از میدان باغات چارتا هندوانه خریدم. مغازه دو تا فروشنده داشت. یکی گفت آقای مهندس ماشین نداری؟ گفتم نه. گفت پس واستا کمکتون کنم و با اصرار زیاد هندوانه ها را برایم تا سر خیابان آورد. این ها تحلیل هایی است که بعدا به ذهنم رسید:

4 (3)-لوطی گری اش گل کرده.

-کلا برای همه همین کار را می کند.

-از من خوشش آمده چون خیلی خوش تیپم.

-مرا با یک آقای مهندس دیگر اشتباه گرفته.

-نیم ساعت قبل برای یک ضعیفه با کمالات، هندوانه برده حالا برای این که همسایگان شک نکنند هندوانه های مرا هم می برد.

-فهمیده من در خیام نامه مطلب می نویسم خواسته تحویل بگیرد!!

-می خواسته بره سرخیابون سیگار بگیره گفته حالا این چارتا هندوونه رو هم می بریم.

-انتظار داشته سرخیابون جوگیر بشم بهش ۵هزار تومن انعام بدم.

-هندوانه هاش مالی نبوده خواسته رویم نشود بعد برگردم اعتراض کنم.

-(…) عجب ذهن منحرفی داری شما!

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.