طلسم بیمارستان سوم نیشابور در آستانه شکسته شدن است

ContentImages_81460درخواست های فرماندار از مدیرکل راه و شهرسازی

خیام نامه– با حضورمعاون  استاندارو فرماندار ویژه نیشابور و نیز مدیرکل راه وشهرسازی خراسان رضوی آخرین وضعیت پروژه های حوزه راه وشهرسازی نیشابوربررسی و روند اجرایی ساخت بیمارستان سوم شهر با حضور رئیس و معاونان دانشکده علوم پزشکی شهرستان با تحویل زمین آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، غلامحسین مظفری در نشستی که با حضورمدیران و رؤسای اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی وتنی چند از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان درمحل فرمانداری برگزار گردید، ضمن تشکر از حضور مدیرکل وهمراهان دراین شهرستان با اشاره به ظرفیت های  نیشابوردرحوزه های گوناگون صنعتی، کشاورزی و… وجایگاه ویژه این شهرستان به لحاظ شرایط خاص منطقه ای اظهار کرد: تلاش همه مسئولان شهرستان، تامین زیر ساخت های لازم برای پیشرفت وجبران عقب ماندگی ها است.

رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان با تأکید برهمکاری بیش از پیش دستگاه هایی نظیر راه وشهرسازی دربهبود وضعیت موجود جهت تسریع درخدمات رسانی بهتر به مردم بیان داشت: تعیین وضعیت زمین بیمارستان ۳۲۰تختخوابی، زمین دفترخبرصدا و سیما وحوزه علمیه، مشارکت درتسریع و اتمام تقاطع غیرهم سطح امام رضا(ع)، بررسی زمین نمایشگاه، وضعیت مسکن مهر شهر قدمگاه و درود و… از جمله موضوعات درخواستی ما برای پیگیری می باشد می باشد.

مظفری با اشاره به لزوم استفاده ازمجموعه قوانین واختیارات مدیریتی جهت بهبود وضعیت فعلی بیان کرد: نیشابور با کمترین تخت بیمارستانی در کشور نیازمند توجه ویژه مسئولان است .

معاون استاندار و فرماندار نیشابور افزود: در دیداری که با مسئولان من جمله وزرای محترم کشور و بهداشت و درمان داشته ام بارها عنوان شده که  نیازهای توسعه ای شهرستان نیشابور به لحاظ تقسیمات جغرافیایی با داشتن چندین بخش هم وزن دیگر شهرستان ها مغفول مانده که نیازمند توجه ویژه است.

وی با اشاره به مشکلات عدیده کلان شهر مشهد در حوزه های جمعیتی، زیست محیطی و ترافیک، ضمن اعلام آمادگی برای به کارگیری ظرفیت های بالای نیشابور در رفع این معضلات تأکید کرد: با فراهم نمودن زیرساخت های مناسب و با راه اندازی قطار برقی پرسرعت، ساخت مراکز اقامتی، خدماتی و رفاهی شرق کشور و دیگر پروژه ها می توان به بحث تمرکز زدایی در مشهد کمک کرد.

مظفری درپایان ازمدیرکل راه وشهرسازی خواست تا با تنظیم نامه وتعیین وقت دیدار با وزیرجهت اختصاص ۵ میلیاردتومان باقی مانده از کمک ۸ میلیارد تومانی وی برای تقاطع غیرهم سطح امام رضا(ع) به منظور تکمیل هرچه سریعتر فاز بعدی این پروژه اقدام لازم را درطول هفته آتی داشته باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیزدرادامه با اشاره به آشنایی خود از مجموعه شهرستان به دلیل گذراندن دوران مدیریت درنیشابور اذعان داشت: معتقدیم  در مقایسه با موقعیت استراتژیک نیشابور، شاخص های آن پائین تر از شاخص های کشوری است.

محمدرضا اخوان عبداللهیان ادامه داد: دربررسی پروژه ها وشاخص ها، برخی از آن ها به ویژه راه روستایی بسیارپائین دیده می شود.

وی راهبردهای جدید  وزارت راه و شهرسازی در زمینه های مختلف از قبیل حفظ و نگهداری از راه ها و رفع نقاط پرحادثه را مورد اشاره قرارداد و در ادامه گفت: از جمله این راهبردها می‌توان به کمک به شهرداران سطح کشور، مشارکت خیرین در روکش رویه راه ها و تأمین قیر رایگان اشاره کرد.

اخوان عبداللهیان با بیان اینکه الگو قرار دادن این راهبردها و همچنین اقداماتی که در زمینه انعقاد تفاهمنامه ها انجام شده، در بهبود عملکرد ادارات زیر مجموعه اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نقش موثری داشته است گفت: درسال ۹۳و۹۴هم حدود ۱۰۰کیلومتر درحوزه آسفالت گرم کار کرده ایم که الآن وضعیت خوبی درمبحث روکش آسفالت داریم.

دبیر شورای مسکن استان ادامه داد:دربحث مسکن،نیشابور یکی از بهترین شرایط دراین حوزه را دارد که به طور نسبی نسبت به دیگر شهرستان ها موفق بوده است.

وی با اشاره به سفر وزیر راه وشهرسازی به نیشابور بیان کرد: درراستای اجرای طرح بازآفرینی موردنظر وزیر، برای دوشهر استان خراسان رضوی من جمله نیشابور اعتباراتی درنظر گرفته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با اشاره به بند۳حکم خویش درخصوص کمک به شهرداران دربحث عمران واستفاده از ظرفیت ها اظهار داشت: بیشترین کمک به شهرداران سطح کشور را  این وزارت داشته که به صورت تأمین قیر وزمین این مساعدت ها را داشته ایم.

گفتنی است درپایان این جلسه ،طی بازدید میدانی  وتنظیم صورتجلسه ای، زمین بیمارستان به صورت موقت تحویل پیمانکار و مشاور تعیین شده گردید.

کارساخت پروژه بیمارستان سوم نیشابور با اهدای ۱۰میلیارد تومان از سوی شهروندی نیکوکار و اعتبار شهرستانی سه و نیم میلیارد تومانی در تعهد مسئولان شهرستان درقبال وزارت بهداشت ودرمان آغاز شده و امید است که طلسم چندین ساله این مشکل در نیشابور بزرگ شکسته شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.