طاقت سپرده گذاران صندوق علویه طاق شد , مردم می پرسند: چرا مسئولان برخورد جدی نمی کنند؟

 

photo_2016-01-11_07-07-21آزاده مهدیار–  اعتراضات سپرده گذارن صندوق علویه، قصه ای نخ نما که انگار پایانی بر آن نیست. هر روزِ هفته پیش به اعتراض و تجمع این مال باختگان در مقابل ساختمان صندوق گذشت و حتی صندلی ها و گلدان های ساختمان هم به بیرون پرتاب شد تا شاید ثبت این صحنه های رقت انگیز، به داد این مردمان محِق برسد.

یکی از تجمع کنندگان می گوید: مدیر عامل صندوق اموال خود را که نمی فروشد، لااقل در این روزهای نزدیک نوروز همین ساختمان و اموال آن را بفروشند و میان سپرده گذاران تقسیم کنند تا شرمنده خانواده خود نباشیم.

دیگری می گوید: هفده هجده هزار نفر از مردم در این جا سپرده گذاشته اند، دادستان معین کرده بود ظرف بیست روز پول مردم مسترد شود ولی از آن تاریخ دو ماه است می گذرد، چرا نهادهای قضایی هیچ اقدامی نمی کنند؟ چرا آقای دادستان مجددا ورود پیدا نمی کند و حق مردم را نمی گیرد؟

خانمی می گوید: وقتی مسئولین با این قضیه برخورد جدی نمی کنند و به شکایات رسیدگی نمی شود، ما هم «نتایجی که نباید بگیریم» می گیریم.

با توجه به اعتصاب چندی قبل کارکنان صندوق، نتیجه آن را از یکی از کارکنان صتدوق جویا می شوم، می گوید: پس از اعتصاب ما، از کارکنان شکایت شد و تهدید شدیم که ۳۰۰ میلیون تومان چک و سفته ما را به اجرا می گذارند، ما هم ناچار به سر کار برگشتیم.

نتیجه نگرفتن مردم از پیگیری های متعدد در مراجع قضایی با وجود دستورهای موثری که در این خصوص از سوی دستگاه قضا برای حفظ اموال و منافع مردم صادر شده است، عدم برخورد جدی با صندوق بدهکار، نرسیدن مردم به مطالبات شان پس از ماه ها معطلی و… ماجرای علویه را به علامت سوالی بزرگ برای افکار عمومی تبدیل کرده است؟

خیام نامه اگر چه پیش از این  در چندین گزارش، موضوع صندوق علویه و سرگردانی سپرده گذاران را پوشش داده است، اما در هفته های آینده تلاش خواهیم نمود که با دادستان محترم و دیگر مسئولان قضایی، انتظامی و اداری گفت و گو داشته باشیم و امیدواریم پاسخ بسیاری از پرسش ها را در این گفت و گو ها بیابیم.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.