صعود اولین تیم فوتسال نیشابور به لیگ کشور و بی توجهی اهالی ورزش

گلایه های پس از صعود

صعود اولین تیم فوتسال نیشابور به لیگ کشور و بی توجهی اهالی ورزش

سید مسعود موسوی تبار/ خبر کوتاه بود و البته بازتاب چندانی در رسانههای شهرستان نیافت: تیم فوتسال کشاورز نیشابور به لیگ کشوری راه یافت.

چند هفته ای است که تیم فوتسال کشاورز با زحمات بسیار وارد لیگ کشور شده است. اما به گفته سرپرست این تیم، حتی از بنری که با هزینه خودشان زده شده بود، گذشت نکردند و آن را یک شبه از روی دیوار برداشته بودند.

حسین کمالی که سرپرستی تیم راه یافته به لیگ کشور را بر عهده دارد در گفتگویی با خیام نامه، ضمن گلایه از برخی نامهربانی ها و بی توجهی ها، در مورد راهیابی کشاورز به لیگ کشوری می گوید: تیم کشاورز از دور هم جمع شدن چند دوست ورزشکار به وجود آمده و حدود۴ سال است که این تیم با مشکلات فراوان در لیگ استان فعالیت کرده و در شهرستان و استان عناوین مختلفی بدست آورده است.

کمالی اضافه می کند: ما از اول افتتاح این تیم با مشکلات فراوان دست و پنجه نرم کردیم تا این که به این مقام دست پیدا کردیم.

وی در مورد شرایط هزینه ها و حامی مالی این تیم می گوید: جای بسیار تاسف است که در شهرهای دیگر که تیم نیست همه دنبال هستند که اسپانسر تیمی خوب شوند. ولی در این جا تیم هست ولی اسپانسر وجود ندارد و برای ما هم خیلی افت دارد که زیر آسمان شهر دیگری توپ بزنیم. در همین چهار سال نزدیک به ۴۰ یا ۵۰ میلیون برای تیم خرج کرده ام و به بعد هم خرج خواهم کرد.

کمالی گفت: راستش ما خیلی دنبال اسپانسر بودیم ولی با هر کسی صحبت می کردیم همان اول جواب رد می داد فقط جای تعجب است که آن ها خودشان اشتیاق لازم را برای اسپانسری داشتن ولی به میدان نمی آمدند.

وی با اشاره به وضعیت ورزش شهرستان می افزاید: تضادها در ورزش شهر بسیار است و خیلی راحت از یک تیم حمایت می کنند و از تیم دیگر گریزان اند و در نتیجه تیم های خوبی به علت نداشتن قوت مالی از گردونه مسابقات کنار گذاشته می شوند.

کمالی صحبت های خود را با این موضوع ادامه داد: اگر در نیشابور کسی دلش برای ورزش جماعت می سوخت این قدر جوان ها به قلیان سراها و راههای خلاف نمی رفتند. نیروی جوان این شهر سالم رو به ویران شدن می رود ولی گوشی برای شنیدن نیست.

کمالی با بیان این مطلب که اوایل ما با هیئت فوتبال صحبت کرده بودیم و با اداره ورزش و جوانان و همچنین شورای شهر که هر سه این دوستان قول همکاری داده بودند و گفتند اگر به مسابقات کشوری راه پیدا کنید ما همه هزینه های شما را تامین می کنیم. شاید هم گمان می کردند ما نمی توانیم این انتظار را برآورده کنیم. حالا رئیس ورزش و جوانان می گوید که آقای کمالی! حالا که خدا را شکر به این مسابقات راه یافته اید وضع مالی تان هم که خوب است بی خیال پول گرفتن از ما شوید.

یک عضو شورا هم بعد از اینکه آلبوم کاری ما را دید، واکنش عجیبی داشت. گفت: می دانید من اصلا با فوتبال و فوتسال مخالفم! بروید دنبال کشتی و والیبال تا به شما کمک کنیم. می دانستم راست می گوید چون برای والیبال سهمیه چند صد میلیونی لیگ خریده بود.

کمالی با بیان این که چه تفاوت دارد بین تیم ما و تیم بانوان که همین مقام را کسب کرده اند به آن ها جایزه داده اند تقدیر کرده اند و برایشان مراسم گرفتند ولی برای ما نه، ادامه می دهد: حتما چون آن جا از آشنایان خودشان هستند! ولی کاش تفاوت قائل نمی شدند.

وی در پایان با بیان این که از آقایان قاسم کمالی، علی انتظاری، شاه آبادی، شهریان و… تشکر ویژه می کنیم، با گله از هوشمند، عضو شورای شهر گفت: کسی که در جمع خیلی از فوتسالی ها بگوید من اصلا علاقه ای به فوتسال ندارم، آدم ورزشی نیست.

وی خطاب به مسئولان ورزش و مدیریت شهر می گوید: نمی دانم آقای رئیس اداره ورزش جوانان چه می کند، اما در یک جمله آقای رییس! ورزش مدیریت فرانگر می خواهد و به دور از سیاست بازی.

سید مسعود موسوی تبار / ورزش

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.