شگفتی آفرینی آور روشندلان نیشابوری در مسابقات جهانی ; دانش آموزان با هزینه شخصی به مسابقات می روند!

 

17آزاده مهدیار/ «مسابقات UCMAS»(محاسبات ذهنی سریع)  که مبتکر و مخترع آن «پرفسور دینووونگ» از کشور مالزی است، هر ساله در یک کشور دنیا برگزار می شود.  درکشور ما نیز هر ساله توسط «موسسه نواندیشان پرتو راه ابریشم» مسابقات راه یابی دانش آموزان برتر به مسابقات جهانی برگزار شده و نیشابور نیز سومین سال شرکت در این مسابقات را می گذارند.

آخرین مسابقه جهانی این روش یادگیری ریاضیات، ۱۱ نوامبر برابر با ۲۱ آبان ماه امسال در کشور امارات برگزار شد که در آن بیش از ۲۵۰۰ شرکت کننده از ۴۸ کشور در ده سطح به رقابت پرداختند. نفرات برتر در هر سطح به ترتیب حائز چهار رتبه می شوند؛ قهرمان بزرگ از هر سطح یک نفر، قهرمان از هر سطح یک نفر، مقام اول از هر سطح دو نفر یا بیشتر، مقام دوم از هر سطح دو نفر یا بیشتر.

نماینده نیشابور خانه ریاضیات شهرستان و زهرا انتظاری مربی و سرپرست تیم روشندل دانش آموزان شرکت کننده نیشابوری است. از این رو با وی به گفت و گو می نشینیم تا ضمن عرض تبریک و خدا قوت از جزئیات این پیروزی بیشتر بدانیم.

زهرا انتظاری در رابطه با سهم شرکت کنندگان ایرانی در این مسابقات اظهار داشت: این مسابقات از ساعت هشت صبح تا بیست و دو شب بیست و یکم نوامبر به طول انجامید، ۱۶۸ نفر بود که ایران توانست رتبه اول جهان به لحاظ تیمی را کسب کند.

وی در رابطه با سهم دانش آموزان نیشابوری از این مسابقات گفت: از این تعداد ۵ نفر نیشابوری بودند که چهار نفرشان روشندل بودند. لازم به ذکر است از میان تمامی شرکت کنندگان تنها پنج دانش آموز روشندل بودند که یک نفر از کشور هندوستان و چهار نفر از ایران که هر چهار نفر هم نیشابوری بودند و این دانش آموزان هیچ تفاوتی در رقابت با سایر دانش آموزان نداشتند و همه در این رقابت برابر بودند و کار این دانش آموزان بسیار دشوارتر بود.

انتظاری در خصوص چگونگی پرداخت هزینه این مسابقات بیان کرد: موسسه ای که اجرای این مسابقات را بر عهده دارد خصوصی است و هزینه مسابقات را خود دانش آموزان پرداخت می کنند و حتی مربی همراه هم هزینه رفت و برگشت را خودش می پردازد.

وی با بیان نکته افزود: دانش آموزان نیشابوری پس از سه سال تلاش در این موسسه به چنین مقام هایی دست پیدا کرده اند و ما تمام تابستان را تمام وقت و جدی با دانش آموزان به خصوص روشندلان کار کردیم. انتظاری ادامه داد: این مسابقات سال آینده در کشور اندونزی برگزار می شود و حال تجربه کافی برای آموزش بهتر دانش آموزان را داریم و خود بچه ها هم بسیار مشتاق تر شده اند.

اسامی این افتخار آفرینان نیشابوری به این شرح است:

سید حسن سید موسوی (روشندل) مقام اول جهان در رشته UCMAS  سطح inter B

امیرعباس سلیمانی (روشندل) مقام اول جهان در UCMAS  سطح inter A

زهرا قربانی (روشندل) مقام اول جهان در رشته UCMAS  سطح inter A

ابوالفضل برزنونی (روشندل) مقام اول جهان در رشته UCMAS  سطح elementary B

علی سلیمانی (عادی) مقام دوم جهان در رشته UCMAS  سطح inter B

به نظر می رسد با درخشش دانش آموزان نیشابوری در این مسابقات، انتظار تجلیل و حمایت نهادهای مختلف شهرستان از این دانش آموزان و مربیان آنها به جا است.

لازم به ذکر است این مسابقات شامل روش های نوین یادگیری و حل مسائل ریاضی است که با سرعت بالا دانش آموزان را به پاسخ صحیح می رساند و به دلیل این که نیازمند هماهنگی بین دو دست و مغز است، موجب توانمندی هوشی کودکان می شود.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.