شیفت شب «کارتن سازی» تعطیل شد

waste3تجمع مردم شهرک امام رضا (ع) در اعتراض به بوی نامطبوع کارتن سازی

مرشدلو: ده ها تن از ساکنان شهرک امام رضا (ع) شهر خرو نسبت به بوی نامطبوع کارخانه کارتن سازی در مقابل شهرداری این شهر تجمع کردند.

این تجمع از ساعت ۹ صبح  روز چهارشنبه ۱۹ خرداد آغاز شد و پس از حدود یک و نیم ساعت معاون فرماندار به اتفاق فرمانده نیروی انتظامی، بخشدار، رئیس محیط زیست نیشابور،  مدیر صنعت و معدن و مدیر شرکت شهرک صنعتی خیام در جمع حدود ۲۰۰ نفره معترضین حاضر شدند.

سرهنگ آقابیگی فرمانده نیروی انتظامی نیشابور ضمن دعوت از مردم به آرامش از آن ها خواست که خواسته های خود را فقط از طریق کانال قانون پیگیری نمایند.

 

نوربخش رییس محیط زیست نیشابور هم گفت طبق بازدیدی که از کارخانه مزبور به عمل آمده ۳ روز فرصت به مسئولین آن داده شده که میزان تولید خود را کاهش داده تا آلایندگی خیلی کم گردد و چنانچه آلایندگی آن ادامه یابد، باید شیفت کاری شب آن تعطیل گردد.

حقیقی معاون سیاسی فرمانداری نیشابور نیز گفت: بازدید های مکرری از این واحد صورت گرفته اما متاسفانه میزان آلایندگی آن کاهش نیافته است. وی افزود بنا بر تصمیم شورای تامین شهرستان و دستور قضائی از امشب شیفت کاری کارخانه تعطیل می گردد و پیگیری می کنیم تا هرچه زودتر این واحد آلاینده به مکان جدیدش در شهر ک صنعتی بینالود انتقال یابد.

این دومین تجمع مردم خرو در یک سال گذشته است که که نسبت به آلایندگی این کارخانه کارتن سازی و بوی نامطبوع آن در شهر خرو صورت گرفته است. این واحد آلاینده حدود ۵ سال است که در فاصله ۲۰۰ متری شهرک مسکونی امام رضا(ع ) خرو به فعالیت خود ادامه داده است و هرساله با گرم شدن هوا میزان آلایندگی و بوی نامطبوع آن تشدید می شود.

این تجمع در ساعت ۱۳ با ابلاغ حکم تعطیلی شیفت کاری شب آن به مسئولین کارخانه توسط نیروی انتظامی خاتمه یافت.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.