شورای فرهنگی ورزشی محلات نیشابور آغاز به کار کرد

حامد صادقی– شورای برنامه‌ریزی فعالیت فرهنگی ورزشی محلات نیشابور با حضور امام جمعه، اعضای شورای فرهنگ عمومی و جمعی از فعالان فرهنگی ورزشی این شهرستان آغاز به کار کرد.

در این جلسه که در مسجد جامع نیشابور به‌عنوان نخستین «محله آزمایشی» برگزار شد، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی نیشابور گفت: هر اداره، نهاد، تشکل و گروهی که قصد فعالیت فرهنگی دارند باید به دبیرخانه این شورا مستقر در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کنند تا هماهنگی لازم با سایر ادارات و نهادها صورت گیرد تا از هدر رفت نیرو، وقت و امکانات مردم، جلوگیری شود و تمرکز فعالیت فرهنگی در محلات شکل گیرد.

حجت‌الاسلام سیدقاسم یعقوبی افزود: دبیرخانه شورا باید نیروهای ادارات و نهادها، تشکل‌ها و امکانات محلات را شناسایی و ساماندهی کند.

وی اظهار کرد: اگر برنامه‌های ادارات و نهادها به صورت متمرکز از یک‌جا هدایت شود برنامه‌ها چشم‌گیر می‌شود و نمود پیدا می‌کند و باید تلاش شود که موازی‌کاری در یک محدوده اتفاق نیفتد و امیدواریم فرمایشات روشن مقام معظم رهبری درخصوص مسائل فرهنگی، عملیاتی شود.

امام جمعه نیشابور اظهار امیدواری کرد با حضور پرشمار مردم، انتخابات پیش رو منشأ عظمت و عزت کشور برای اداره امور و حضور در عرصه جهانی شود.

در همین رابطه مسئول دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی نیشابور و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همین شهرستان گفت: دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مستقر است و شورای برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی محلات نیشابور که با هدف تمرکز امور فرهنگی و ورزشی تشکیل شده است، زیر نظر دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی در اداره ارشاد فعالیت می‌کند.

عباس کرخی با اشاره به ثبت ۱۷ محله در شهرداری نیشابور، اضافه کرد: این شورا کار خود را به‌ صورت پایلوت در محله مسجد جامع آغاز کرد تا پس از مدتی کارکرد، نقاط ضعف و قوت شناسایی شود تا به هنگام اجرا در سایر محلات کار با قوت پیش رود.

او در عین حال تصریح کرد: متاسفانه شورای فرهنگ عمومی عملا یتیم است و برای اجرای برنامه‌های آن، بودجه ای در نظر گرفته نشده است.

در ابتدای جلسه مسئول دبیرخانه دائمی و مردمی ستاد غنی سازی اوقات فراغت نیشابور، گفت: این شورا براساس ابلاغات شورای فرهنگ عمومی کشور که زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی است تشکیل یافته است.

احمد رستمیانی افزود: این شورا به دنبال تجمیع برنامه و هم افزایی توان دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌ها در حوزه فرهنگ است، که امیدواریم به بالندگی امور تربیتی و فرهنگی منجر شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.